Jump to content

Εχασα Την Κοπέλα Μου.....


Recommended Posts

Εγώ θα σου ευχηθώ να βρεις το ζωντανό σου... και για να ΜΗΝ το ξαναψάχνεις να το βάλεις μέσα στο σπίτι, όπως άλλωστε ορίζει ο νόμος (το ίδιο και το άλλο που έχεις έξω).

Επίσης να τους βάλεις τσιπάκι (όπως επίσης ορίζεται από τον νόμο)... ώστε αν το βρει κάποιος να ξέρει σε ποίον ανήκει να στο φέρει.-

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου ευχηθώ να βρεις το ζωντανό σου... και για να ΜΗΝ το ξαναψάχνεις να το βάλεις μέσα στο σπίτι, όπως άλλωστε ορίζει ο νόμος (το ίδιο και το άλλο που έχεις έξω).

Επίσης να τους βάλεις τσιπάκι (όπως επίσης ορίζεται από τον νόμο)... ώστε αν το βρει κάποιος να ξέρει σε ποίον ανήκει να στο φέρει.-

Μέσα στο σπίτι τα έχω ( δηλ. στην αυλή ) που υπάρχει μάντρα και ψηλός κισσός.

Οσο για το τσιπάκι, ναί βλακεία μου, αν το είχα βάλει θα ήταν πιο εύκολα τα πράγματα τώρα....

και κονκάρδα, με τα στοιχεία μου.( κατόπιν εορτής , μου έκοχε να το σκεφτώ )

Τόσσα χρόνια έχω σκυλιά, αλλά αυτό δεν μου είχε τύχει ποτέ

Ευχαριστώ για τις ευχές.

Link to comment
Share on other sites

[/url]">http://http://s1167.photobucket.com/user/soulaki1/media/P2150411_zpse717ef1a.jpg.html'>P2150411_zpse717ef1a.jpg

Αυτή είναι η σκυλίτσα μου.Αν δεν ανοίγει η φωτό πείτε μου,δεν είμαι σίγουρη αν το έκανα σωστά!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ θέλω να θεωρήσεις ότι... προσπαθώ να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου (και μάλιστα σε θέμα που άνοιξες, για απώλεια)... αλλά μέσα στο σπίτι... ΔΕΝ είναι η αυλή.

Βλέπω μάλιστα στην φωτογραφία... χιόνι;

Αυτός είναι ο δικός μου... κάποια χρόνια πριν (τώρα πλέον έχει "ταξιδέψει").-

post-8059-0-32805100-1424111618_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ θέλω να θεωρήσεις ότι... προσπαθώ να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου (και μάλιστα σε θέμα που άνοιξες, για απώλεια)... αλλά μέσα στο σπίτι... ΔΕΝ είναι η αυλή.

Βλέπω μάλιστα στην φωτογραφία... χιόνι;

Αυτός είναι ο δικός μου... κάποια χρόνια πριν (τώρα πλέον έχει "ταξιδέψει").-

Αλίμονο, δεν παρεξηγώ...... ^_^ .δεν είναι χιόνι, είναι το μωσαικό της αυλής...και είναι το καλοκαίρι .Μέσα στο σπίτι 2 σκυλιά, και ένα μικρό παιδάκι, είναι δύσκολο....όμορφος ο σκυλάκος σου, κρίμα που τον "εχασες" .

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο... ξεδύσκολο... είμαστε υποχρεωμένοι. Διαφορετικά... ΔΕΝ τα έχουμε. ;)

Στο σπίτι ο γιός μου μεγάλωσε με 1 σκύλο (για ένα μικρό διάστημα μαζί με το Collie της φωτογραφίας πέρασαν κι ένα doberman κι αργότερα ένα Pitbull), 2 γάτες, πολλά πουλιά και ενυδρεία. Κατά καιρούς είχε και κουνελάκια για κάποιο διάστημα και όταν μεγάλωναν... πήγαιναν στην επαρχία να ζήσουν καλύτερα.

Η ζωή (δυστυχώς) έχει διάρκεια... κάποια στιγμή (όλοι) φεύγουμε ακούσια. Έφτασε τα 14,5 χρόνια... και ξεκουράστηκε.

Κλείνω με την ευχή... να είναι καλά και να το βρεις.-

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ από αύριο θα αλάξω πόρτα, και από εδώ και μπρός,θα είναι πάντα κλειδωμένη, με κλειδι που θα έχω εγώ και άντρας μου μόνο.Οποιος έρχεται, ας περιμένει να του ανοίξουμε......δεν με νοιάζει καθόλου....

Βάλε μια σούστα επαναφοράς πόρτας για να είναι πάντα κλειστή.

sch%20273642g324.png

Ελπίζω να βρεθεί ....

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που βλεπω πως καποιος εχει γραψει στο θεμα, λεω το βρηκε, αλλα τζιφος!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που βλεπω πως καποιος εχει γραψει στο θεμα, λεω το βρηκε, αλλα τζιφος!

Τοι ίδιο παθαίνω κι εγώ Θοδωρή

......βασικά ενας λόγος που γράφω στο παρόν θέμα, πέρα από το να ευχηθώ να το βρείς το σκυλί σου, είναι οτι δε θέλω να ''χάσω'' τα καλά νέα κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...