Jump to content

School Aquarium Project (39 Δημοτικό Αθηνών)


Recommended Posts

Μπράβο! Πολύ καλή δραστηριότητα! Πολλές φορές έχω σκεφτεί κάτι τέτοιο για το σχολείο μου αλλά υπάρχουν κάποια εμπόδια. Ποιος θα ταΪζει πχ τα ψάρια στις διακοπές και γενικά ποιος θα κάνει τις ρουτίνες...

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πούμε είναι λίγο.....δεν υπάρχουν λόγια...... :bigemo_harabe_net-122::bowdown::bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122::bowdown::bigemo_harabe_net-122:

Link to comment
Share on other sites

εσύ??? όχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :P

γιατι τι εχω εγω?? οι καθηγητες και οι καθηγητριες εφταιγαν για ολα!!!! εγω ημουν καλο παιδι!!!!!!!!!!! :bigemo_harabe_net-128:

Link to comment
Share on other sites

Ξανα στα θρανιααα!!!

όπως λέει κ η Φωτεινή.....εσύ θρανίο.....ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :w00t::w00t::w00t::w00t:

Link to comment
Share on other sites

γιατι τι εχω εγω?? οι καθηγητες και οι καθηγητριες εφταιγαν για ολα!!!! εγω ημουν καλο παιδι!!!!!!!!!!! :bigemo_harabe_net-128:

ΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :w00t::w00t::w00t::w00t::w00t:

Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά όλοι! Αναμονή λοιπόν....

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Πολύ καλή δραστηριότητα! Πολλές φορές έχω σκεφτεί κάτι τέτοιο για το σχολείο μου αλλά υπάρχουν κάποια εμπόδια. Ποιος θα ταΪζει πχ τα ψάρια στις διακοπές και γενικά ποιος θα κάνει τις ρουτίνες...

Όλα γίνονται, με λίγη καλή θέληση και συνεννόηση. Ένα "χαλαρό" ενυδρείο με λίγους οργανισμούς και αρκετά φυτά μπορεί να τρέξει στον αυτόματο μετά από λίγο καιρό παρακολούθησης στα αρχικά στάδια. Οι ώρες ενασχόλησης ζήτημα να είναι 3-4 το μήνα.

Όσο για το τάισμα μια φορά την εβδομάδα γεμίζεις την ταϊστρα. Τόσος κόσμος υπάρχει, κάποιος θα βρεθεί να θέλει να ασχοληθεί.

Κάποιος θα το ήθελε σπίτι του αλλά δεν έχει την ευκαιρία. Μπορεί να το απολαύσει και να το φροντίσει εκεί μαζί με τα παιδιά.

Ένας ακόμα τρόπος να μάθουν να είναι υπεύθυνα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χώρια οτι δεν είναι η πρώτη φορά που στήνεται ενυδρείο σε σχολείο.
Να τα λέμε κι αυτά και να τα δείχνουμε ξανά και ξανά!
http://www.aquazone.gr/forums/topic/52301-c-eooinssa-oco-adhieaouooaoco-aaiuo-aaiaeaeeoiiy/?hl=%E2%E1%ED%E4%E1%EB%E9%F3%EC%EF%FD

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ ΦΩΤΗ

:bow:

Link to comment
Share on other sites

Και είμαστε κομπλέ!!!!!

post-16491-0-38071800-1425215977_thumb.jpg

post-16491-0-66170300-1425215995_thumb.jpg

post-16491-0-20691600-1425216012_thumb.jpg

post-16491-0-14191600-1425216038_thumb.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παιδια! Ομορφο το φτιαξατε και θα γινει ομορφοτερο οταν φουντωσουν τα φυτα.

Απο ψαρια τι θα μπουν?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και απο μενα!! Ας ελπισουμε οτι τα πιτσιρικια θα το προσέχουν , και δεν θα πετάνε προς το ενυδρειο διάφορα υπτάμενα αντικείμενα :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κοινωνικό θα γίνει,οπως γκάμπυ,να έχουν ζωηρό χρώμα και κίνηση,να χαρούν τα παιδιά.Σύντομα θα μπεί φώτο με τους πρώτους κατοίκους :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας κ πάλι μπράβο δεν υπάρχουν λόγια :bow::bow::bow:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε αλανια!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπήκαν και τα πρώτα ψαράκια. Μερικά γκάπυ και κορυντοράκια πέπερ. Οταν "παλιώσει" λίγο θα μπουν σαλιγκάρια και γαρίδες και θα γίνει σούπερ!

Έγινε επεξεργασία - FotisGt
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά!!!

Είμαι σίγουρη ότι τα παιδιά μπορούν να γίνουν πολύ υπεύθυνα όταν οι μεγάλοι γύρω τους δίνουν το καλό παράδειγμα!!!

:bigemo_harabe_net-162:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...