Jump to content

Το Marine Angelfish Only Μου 400Lt.


Kristina Rosie

Recommended Posts

Μια κοπέλα είχαμε και μας έφυγε και αυτή !

 

 

Δεν φεύγω καλέ αφού έχω κ ασχολούμαι κ με του Πέτρου το ενυδρείο εδώ θα είμαι :D

Link to comment
Share on other sites

Μολις διαβασα  τα τελευταια νεα σου Χριστινα και πραγματικα ξενερωσα :bigemo_harabe_net-83: τοσο μεγαλη ζημια απο την βρυση ? απιστευτο .

Το να αφησεις την θαλασσα ομως και να πας σε γλυκο νομιζω οτι μετα απο αυτη την ομορφια που ειχες πολυ γρηγορα οτι και να κανεις δεν θα σε καλυπτει τιποτα. Οτι και αν αποφασισεις που αποφασισες αλλα ποτε δεν ειναι αργα καλη συνεχεια.

 

 

Ναί είχα πολύ όμορφα ζωντανά μέσα κ από τα βίντεο τα βλέπατε πως ήταν κ πως πήγαιναν....δεν έκανα τπτ διαφορετικό στην ρουτίνα μου απ'ότι έκανα πάντα ούτε τάισα πολύ ούτε έκανα κάτι διαφορετικό μόνο νερό άλλαξα κ τπτ μα τπτ άλλο κ δεν είχαν φάει κιόλας από την προηγούμενη που απλά τους είχα ρίξει λίγα pellets που ούτε καν προλάβαιναν να πέσουν κάτω.....μην σας φαίνεται περίεργο το νερό κ το θέμα με το νερό....τα αγγελόψαρα είναι τρομερά ευαίσθητα σαν τις πεταλούδες.....μετά την αλλαγή κοιμήθηκα κ ξύπνησα κ είδα το πρώτο ψάρι με το μάτι τούμπανο κ αμέσως έριξα φάρμακο για θεραπεία την οποία κ τήρησα πιστά....λίγα φάρμακα παραπάνω να είχε το νερό κ να τα επηρέασε πάπαλα.....τα ψάρια μου άλλαζαν κ το ένα είχε ήδη αλλάξει εντελώς κ είχε ενηλικιωθεί.....απλά μου έκατσε η καλή.....μόνο νερό απο Α/Ο από δω κ πέρα.....κ όσο για το γλυκό ενυδρείο...όπως ανέφερα κ πιο πάνω δεν είναι μόνο θέμα ομορφιάς για μένα....είναι κ θέμα μελέτης κ ψαξίματος κ όχι απλά να έχω να λέω κοιτα τι έχω κλπ κ να κάνω ας πούμε επίδειξη...συν ότι ήθελα να κάνω δισκάδικο κ πολλά παιδιά το γνώριζαν απλά δεν ήθελα τώρα αλλά να που ήρθε η ώρα νωρίτερα κ πίστεψε με έχω σκοπό να τρελαθώ στις γέννες κ να μην προλαβαίνω να τρέχω να τα προλάβω όλα.....Σ'ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν φεύγω καλέ αφού έχω κ ασχολούμαι κ με του Πέτρου το ενυδρείο εδώ θα είμαι :D

Ωχ, βλέπω και τον Πετράν στα γλυκά νερά.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα όταν λες "μολυσμένο νερό ευδαπ" τι εννοείς??

Ξέρεις κάτι να μας ενημέρωσεις να έχουμε και εμείς το νου μας ??

Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να προσέχουμε ??

 

Είσαι σίγουρη ότι έγινε από αυτό. ? μου φαίνεται πολύ δύσκολο να είναι το νερό της βρύσης. ..ανέβηκε η αμμωνία σου. .? κάτι έγινε. .η βιολογία σου διαταραχτηκε..από τι...?

 

 

Καλησπέρα παιδιά κ ναι δεν βρίσκω άλλον λόγο διότι ούτε είχα ταίσει ούτε είχα πειράξει τπτ στο ενυδρείο μου ούτε ρουτίνες ουτε θερμοκρασια ουτε αλατοτητα ουτε βιολογια ουτε το βιολογικο κ αλλη εξηγηση δεν βρισκω....όσο για το νερό ξέρω ότι μόλις καλοκαιριάζει πέφτει πολύ φάρμακο κ καλό είναι να έχετε κ φίλτρα στις βρύσες σας διότι προσωπικά εγώ ούτε να το πιω δεν μπορώ μου βρωμάει κ είναι σαν στιφό στην γεύση αλλά δεν περίμενα κ τέτοια κατάληξη....κ δεν κάνω πλάκα.....τα ψάρια τα βλέπατε κ πολλοι τα είχαν δει κ από κοντά.....είναι δύσκολο αλλά δεν είναι ακατόρθωτο...κάτι να πέρασε μέσα που φυσικά εμείς δεν το βλέπουμε πάπαλα δεν θέλει πολύ......άγγελοι κ πεταλουδες ειναι τρομερα ευαίσθητα κ απλά μου έκατσε η στραβή....κ το ενυδρείο το είχα συνέχεια περιποιημενο δεν το άφησα ποτε οπότε πάμε για άλλα κ όλα καλά......άλλη εξήγηση δεν έχω πραγματικά...κ αν είχα κάνει κάτι θα έλεγα κ τι θα είχα κάνει δεν έχω τέτοια κολλήματα ούτε ντρέπομαι....αυτά στο χόμπυ συμβαίνουν κ μαθαίνουμε κ από τα λάθη μας απλά πραγματικά δεν έκανα τπτ απολύτως....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χωρίς να αποκλείεται να είναι το νερό της βρύσης που θα δωσω προσοχή στο δικό μου, έχω την υποψία ότι κάτι έγινε με το φάρμακο που εριξες...μήπως ήταν συμπυκνωμένο και σου έπεσε πολύ. ? (την εχω πατήσει )

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που το πηρες σχετικά καλα όλο αυτο. Βγάζεις κάτι πολύ θετικό. Εγώ θα είχα φρικάρει και θα είχα απογοητευτεί. Μπορεί να παρατουσα και το χόμπι από το ξενέρωμα και τη στεναχώρια. Καλή συνέχεια σε ότι επιλέξεις να κάνεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους και μια γυναικα με δισκους!!

Ολα ηταν κανονισμενα να φτασουν εκει απο αλλες δυναμεις...

Πολυ σωστη αποφαση!!

 

 

Το ήθελα κ σε παιδιά με δίσκους στην πίτα το είχα πει ότι το σκέφτομαι πριν γίνει η όλη φάση κ τα χάσω όλα κ ακόμα δεν είχε τελειώσει η θεραπεία...απλά δεν το σκεφτόμουν για τώρα απλά τώρα αφού έγινε αυτό ε θα γίνει πολυ νωρίτερα απ'ότι το φανταζόμουν κ χαίρομαι πολύ γι'αυτό

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χωρίς να αποκλείεται να είναι το νερό της βρύσης που θα δωσω προσοχή στο δικό μου, έχω την υποψία ότι κάτι έγινε με το φάρμακο που εριξες...μήπως ήταν συμπυκνωμένο και σου έπεσε πολύ. ? (την εχω πατήσει )

 

 

Όχι βρε όσο έπρεπε έριξα κ ήταν κ ο Πέτρος μαζί μου που σε αυτά είναι ψείρας κ σκέψου με κομπιουτεράκι κάναμε τους υπολλογισμούς ξανά κ ξανά κ ξανά πριν το ρίξουμε μέσα...απλά το κακό είχε γίνει κ δεν το πρόλαβα.....δυστυχώς......αλλά επειδή το αγαπάω το χόμπυ είτε θα είμαι στο γλυκό είτε στο αλμυρό δεν το παρατάω

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που το πηρες σχετικά καλα όλο αυτο. Βγάζεις κάτι πολύ θετικό. Εγώ θα είχα φρικάρει και θα είχα απογοητευτεί. Μπορεί να παρατουσα και το χόμπι από το ξενέρωμα και τη στεναχώρια. Καλή συνέχεια σε ότι επιλέξεις να κάνεις.

 

Δεν θα σου πω ψέμματα ότι δεν στεναχωρέθηκα κ ότι δεν έκλαψα κ ότι δεν πόνεσα γιατί εγω με τα ζωντανά δένομαι κ σκέψου στο ψυγείο ακόμα τροφές γεμάτο με βιταμίνες κ ότι μπορείς να φανταστείς έχω για να τους παρέχω τα καλύτερα κ ότι μπορώ.....κ φυσικά σκέφτηκα να σταματήσω αλλά επειδή έχω 2 χομπυστικές αγάπες  η μια είναι η μουσική κ η κιθάρα μου κ η άλλη το ενυδρείο,δεν το παρατάω κ όπως ανέφερα κ πιο πάνω το δισκάδικο το σκεφτόμουν από καιρό κ το είχα πει κ στους δισκάδες του φορουμ κ απλά δεν θα το έκανα τώρα....όπως έγιναν όμως τα πράγματα ήρθε η ώρα νωρίτερα κ επειδή είναι που είναι τα πραγματα σκατά κ σόρρυ για την λέξη ε όχι δεν τα παρατάω πέφτω για να ξανασηκωθώ κ επειδή δεν θα ζήσω πολλές ζωές ότι μπορώ θα κάνω για να το απολαμβάνω να μαθαίνω να διαβάζω να ξεχνιέμαι κ να ηρεμώ κ ότι βρέξει ας κατεβάσει.....μου έτυχε μια πολύ άσχημη στραβή αλλά να στο πω κ αλλιώς κ ναι θα είναι ρομαντικομακαβριο αυτό που θα γράψω αλλά εδω έχω χάσει ανθρώπους που λάτρευα κ πάλι είμαι εδώ γιατί αυτοί μου έμαθαν να μην τα παρατάω......αυτά..... :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κρίμα θα συμφωνήσω με τον Διονύση απόλυτα. ΚΑΛΉ επιτυχία σε ότι και αν κάνεις, απροβληματιστα πλέον και απολαυστικά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κρίμα θα συμφωνήσω με τον Διονύση απόλυτα. ΚΑΛΉ επιτυχία σε ότι και αν κάνεις, απροβληματιστα πλέον και απολαυστικά.

Σ'ευχαριστώ πολύ Νίκο είσαι από τ'άτομα που με στήριξαν γενικότερα το τελευταίο διάστημα κ πραγματικά σ'ευχαριστώ κ πάλι :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κριμα πραγματικα,αλλα δυστυχως αυτα στο χομπυ συμβαινουν.

Καλη επιτυχια σου ευχομαι σε οτι αποφασισεις να κανεις :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κριμα πραγματικα,αλλα δυστυχως αυτα στο χομπυ συμβαινουν.

Καλη επιτυχια σου ευχομαι σε οτι αποφασισεις να κανεις :)

 

 

 

Σ'ευχαριστώ να είσαι καλά κ αυτό που θα κάνω πλεόν είναι με Δίσκους κ από αύριο ξεκινάει το άδειασμα του ενυδρείου μου απολύμανση πλύσιμο όλο κλπ κ ξεκινάω να το ετοιμάζω σιγά σιγά

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτυχε και διάβασα όλο το post σου όλον αυτόν τον καιρό.Πραγματικά πονεμένη ιστορία

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε και διάβασα όλο το post σου όλον αυτόν τον καιρό.Πραγματικά πονεμένη ιστορία

 

 

Για να καταλάβεις πριν από λίγο αποχαιρέτησα τον αυτοκράτορα μου.........ζούσε αλλά χωρίς πλαινά πτερύγια κ χτες έτρωγε τυφλός.......είχα κ μάρτυρες........αλλά υπέφερε έτσι κ αλλιώς.....οπότε......αλλά ετοιμάζω το καινούριο μου ξεκίνημα οπότε παίρνω λίγη δύναμη.....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρα το έχουμε ξαναπεί νομίζω πως κάθε εμπόδιο για καλό. . .

Πάμε γι άλλα λοιπόν για τα οποία είμαι σίγουρος πως θα μας αφήσεις άφωνους ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρα το έχουμε ξαναπεί νομίζω πως κάθε εμπόδιο για καλό. . .

Πάμε γι άλλα λοιπόν για τα οποία είμαι σίγουρος πως θα μας αφήσεις άφωνους ;)

 

 

Τελικά ήταν μοιραίο να έρθω από Aμαζόνιο μεριά!!!!!!Θα πηγαίνω στα meetings κ θα πρήζω τον Sturm για τους Δίσκους :P  :jig:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν μοιραίο να έρθω από Aμαζόνιο μεριά!!!!!!Θα πηγαίνω στα meetings κ θα πρήζω τον Sturm για τους Δίσκους :P:jig:

Χεχε ελα και θα καλοπερασεις.

Send from the heart of the Amazonas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χεχε ελα και θα καλοπερασεις.

Send from the heart of the Amazonas

 

 

Νατος ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑ  :lolu:  :lolu:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...