Jump to content

Νεες Φωτο Απο Το Ενυδρειο Μου.


Recommended Posts

Φιλαρακι θα πήγαινα την θερμοκρασία 26 λόγο τις σεζόν που έρχεται..;) ;) θα δείξει πολυ το ενυδρειο πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Μετρισεις σημεραNH4 0, N02 0, PH 8,3, N03 0 αλατωτιτα 1024 θερμοκρασια 27 c

 

Φωσφωρικα?την αλατοτητα ανεβασε στο 1026

 

Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα βαλεις βραχο?βακτηρια βαζεις?Αντιφωσφωρο?εχεις ψαρια καθε βδομαδα με ελαφρυ χερι ταισμα δηλ.Μεχρι να στρωσει προσοχη.

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Αντιφωσφορο και αλουμινιου στην επιστροφη του σκιμερ και σιδηρου σε ενα μικρο ριακτορα που εχω. Βακτηρια εριξα την Κυριακη και εχτες μου εδωσε ο Θανασης 2αμπουλες με βακτηρια και εβαλα μεσα .Βραχο ψαχνω να βρω καλο και με κοραλινη .Σημερα ταισα λιγο και και τα φωτα τα ανεβασα στις 3ωρες .Οι κυκλοφορητες ειναι σε καλη θεση εκει που τους εχω βαλει?

Link to comment
Share on other sites

Αντιφωσφορο και αλουμινιου στην επιστροφη του σκιμερ και σιδηρου σε ενα μικρο ριακτορα που εχω. Βακτηρια εριξα την Κυριακη και εχτες μου εδωσε ο Θανασης 2αμπουλες με βακτηρια και εβαλα μεσα .Βραχο ψαχνω ναι με κοραλινη .Σημερα ταισα λιγο και και τα φωτα τα ανεβασα στις 3ωρες .Οι κυκλοφορητες ειναι σε καλη θεση εκει που τους εχω βαλει?

Εδω θα δυσκολευτεις παρα πολυ,,,,η κυκλοφορια θελει υπομονη επιμονη και παρατηρητικοτητα .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σημερα εβαλα το ψυκτικο μηχανημα και το ρυθμησα στους 26 c και εβγαλα εκτος το θερμοστατη.Φωσφορικα που μετρισα ειναι 0 με τεστ salifer. Εβαλα και αλλα 2 κιλα ζωντανο βραχο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά για δώσε και καμία φωτο! Φρόντισε να το εχεις ετσι πάντα καθαρό δείχνει τέλειο ετσι φαντασου να συνοδεύεται όλο αυτο και με κοραλια!

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε καμια νεα φωτογραφια να δουμε πως δειχνει τωρα φιλε....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε πολυ ωραιο aquascape. Μου αρεσει πολυ αυτος ο χωρος!  Ετσι και βαλεις και κοραλια θα γινει σουπερ. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σαν πολυ  ψηλα δεν εχεις το νερο στο σαμπ?εχεις κανει δοκιμη?

 

Link to comment
Share on other sites

Με γεια η αναπλήρωση. Καλοδούλευτη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παιδια και σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια ,και το ενδιαφερων για το ενυδρειο μου.Νικο το εχω δοκιμασει το σαμπ πολες φορες, μου εχει κενο απο πανω 7 cm 21 λιτρα , το βγαζω απο την μπριζα εχω κενο3,5 cm 10,5 λιτρα επιστρωφη και αλλα τοσα κενο απο πανω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μετρησεις σημερα αλατωτητα 1025, NH4 0, NO3 0 στο κοιταγμα απο πανω και 2 στα πλαγια ,NO2 0,PO4 0.σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει το ψαράκι! Πολύ όμορφα όλα!

Link to comment
Share on other sites

μ αρέσει πολύ το aquascape σου, είναι ιδιαίτερο :)

 

καλορίζικος ο ψάρης!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...