Jump to content

Αλλαγή Set Up Σε Κάτι Πιο....."σκοτεινο".


Recommended Posts

ειναι πανω στην εγνατια για ηγουμενιτσα,5-10 χιλ μετα τα διοδια, αλλα και στον δρομο για αρτα ,βλεπεις τεραστιους μαυρους βραχους κατα μικος του δρομου.Οπου δεις σταματα και μαζαψε τα πεσμενα!!!!!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι το ενυδρείο μου σήμερα.....δεν είναι λιγάκι παρδαλό;

attachicon.gifIMG_4116.JPG

attachicon.gifIMG_4175.JPG

και να ένα ενυδρείο που βρήκα και θέλω να το κάνω κάπως έτσι. Δείτε τι ωραία αντιθεση κάνουν οι πέτρες με τα ψάρια αλλά και τα λίγα φυτάκια

Εμένα πάλι, πιο πολύ μου αρέσει το δικό σου.Αλλά περί ορέξεως, ουδείς λόγος... :D

Link to comment
Share on other sites

Άντε να σε δω πως θα σκοτεινιάσει το ενυδρείο με την άσπρη άμμο που έχεις μέσα ……

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να βρεις πετρες αλλαξε φοντο, βαλε μαυρο και ανεβασε φωτο να δουμε

Θα αλλαξει πολυ πιστευω......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Linglong βαλε φωτο να δουμε ή το λινκ της παρουσιασης.Παναγιωτη εσενα δε σε φοβαμαι.Αναμενουμε με αγωνια...

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να βρεις πετρες αλλαξε φοντο, βαλε μαυρο και ανεβασε φωτο να δουμε

Θα αλλαξει πολυ πιστευω......

Βασίλη κάπως έτσι θα κάνω για αρχή. Παλια που είχα δοκιμάσει μαύρο φόντο, είχα βάλει αρχικά ενα χαρτόνι (μαύρο ματ) αλλα δε μπορω να πω οτι ικανοποίησε το μάτι μου τόσο πολυ. Μετα έβαλα βυνίλιο και ηταν χειρότερο γιατι αντανακλούσε το διάκοσμο και τα ψάρια, ακόμα κι εμένα κάθε φορά που πλησίαζα το ενυδρειο. Θα ψάξω να βρω κάτι άλλο (ρίξτε καμία ιδέα) και αν δε βρω μάλλον θα βάψω με μαύρη μπογιά εγω κάτι (ρίξτε καμία ιδέα) και θα το χώσω πίσω απο το ενυδρειο. Με το φωτισμό να αλλάξω κάτι; Τις λάμπες που έχω τις αναφέρω παραπάνω. Το θέλω να μην ειναι τόσο φωτεινό γιατι τωρα ρε παιδάκι μου.....παραείναι μέρα οταν ειναι αναμμένες, ντάλα μεσημέρι ειναι, θέλω κάτι πιο.......ρομαντικό!!! Φοβάμαι όμως τις άλγες.
Link to comment
Share on other sites

Και τις πέτρες να μην αλλάξεις, αν βάλεις μαύρη άμμο και το μαύρο χαρτόνι ξανά, νομίζω θα αλλάξει πάρα πολύ και θα πλησιάσει αυτό που θες...

Link to comment
Share on other sites

Άντε να σε δω πως θα σκοτεινιάσει το ενυδρείο με την άσπρη άμμο που έχεις μέσα ……

Άμα θες να δεις πως θα σκοτεινιάσει, κανε τον κόπο να δεις τη φωτογραφία που έβαλα ως παράδειγμα στο αρχικο πόστ. Αχ! Σταμάτη, δε με διαβάζεις απο την αρχή!
Link to comment
Share on other sites

Και τις πέτρες να μην αλλάξεις, αν βάλεις μαύρη άμμο και το μαύρο χαρτόνι ξανά, νομίζω θα αλλάξει πάρα πολύ και θα πλησιάσει αυτό που θες...

Μαίρη είπες κάτι για αλλαγή άμμου ή βούισαν τα αυτιά μου κι έτσι μου φάνηκε; Τι λες καλό μου παιδί που θα ξεστήσω όλο το ενυδρειο, θα βγάλω ψάρια, θα κουβαλήσω φαράσια και λάστιχα, θα κανω το σαλόνι σα βομβαρδισμένο τοπίο απλα και μονο για να το "σκοτεινιάσω". Ακούς κι εσυ τον bouboulas να πούμε!!!!! :D
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

.....χμμμμ αφού ούτως ή άλλως θα κάνεις το σαλόνι σεληνιακό τοπίο με την αλλαγή στις πέτρες γιατί να μην αλλάξεις και την άμμο? Μια ψυχή που είναι να βγει.....

Από την άλλη βέβαια μπορείς απλά να βγάλεις την μία λάμπα... :lolu: :lolu:

Πέρα από την πλάκα, νομίζω ότι με την άσπρη άμμο που έχεις και μαύρες πέτρες να βάλεις πάλι θα αντανακλάται το φως και θα σου φαίνεται φωτεινό. Άσε που η αντίθεση μεταξύ άμμου και πετρών θα παραμείνει πολύ έντονη.

Έγινε επεξεργασία - mary74
Link to comment
Share on other sites

Δείτε μωρέ τη φωτογραφία που έβαλα στην αρχή. Πιο gothic πεθαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

φίλτατε Safarpn, κατ'αρχάς το project είναι όλα τα λεφτά..

έπειτα, το φως θα αντανακλάται στις επιφάνειες που θα βρίσκονται μέσα στο ενυδρείο, κ οι μαύρες επιφάνειες στη χειρότερη θα δείξουν γκρι, όπως αυτό που έχεις στην εικόνα (για το οποίο κράτα κ μια πισινή, δεν ξέρεις τι επεξεργασία έχει πέσει), πιστεύω όμως πως με αρκετό ύψος κ darkίλα θα πετύχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα. η άμμος σου πάντως θα το φωτίζει όπως κ να'χει... ξέρω ότι υπάρχει ένας τύπος για να υπολογίσεις το φωτισμό που χρειάζεσαι με βάση τα kelvin μπλα μπλα που έχεις (το πού μου διαφεύγει :D ).

κ επειδή δεν έχω ιδέα από αυτά που συζητάτε, μπορείτε να αγνοήσετε τα παραπάνω κ να εστιάσετε εδώ (άφησα το καλύτερο για το τέλος)

ΦΟΡΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ TATTOO

Βασικό Σχέδιο:

Δευτερεύοντα Διακοσμητικά:

Χρώμα:

Μετρήσεις (διαστάσεις):

Σημείο:

Ρουτίνες (κρέμα κτλ):

Έμπνευση:

Αιτιολόγηση:

Σχόλια:

Φωτογραφίες:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φίλτατε Safarpn, κατ'αρχάς το project είναι όλα τα λεφτά..

έπειτα, το φως θα αντανακλάται στις επιφάνειες που θα βρίσκονται μέσα στο ενυδρείο, κ οι μαύρες επιφάνειες στη χειρότερη θα δείξουν γκρι, όπως αυτό που έχεις στην εικόνα (για το οποίο κράτα κ μια πισινή, δεν ξέρεις τι επεξεργασία έχει πέσει), πιστεύω όμως πως με αρκετό ύψος κ darkίλα θα πετύχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα. η άμμος σου πάντως θα το φωτίζει όπως κ να'χει... ξέρω ότι υπάρχει ένας τύπος για να υπολογίσεις το φωτισμό που χρειάζεσαι με βάση τα kelvin μπλα μπλα που έχεις (το πού μου διαφεύγει :D ).

κ επειδή δεν έχω ιδέα από αυτά που συζητάτε, μπορείτε να αγνοήσετε τα παραπάνω κ να εστιάσετε εδώ (άφησα το καλύτερο για το τέλος)

ΦΟΡΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ TATTOO

Βασικό Σχέδιο:

Δευτερεύοντα Διακοσμητικά:

Χρώμα:

Μετρήσεις (διαστάσεις):

Σημείο:

Ρουτίνες (κρέμα κτλ):

Έμπνευση:

Αιτιολόγηση:

Σχόλια:

Φωτογραφίες:

Δε βλεπω καποιου ειδους επεξεργασια, ματ banner και χαμηλος φωτισμος.

Link to comment
Share on other sites

φίλτατε Safarpn, κατ'αρχάς το project είναι όλα τα λεφτά..

έπειτα, το φως θα αντανακλάται στις επιφάνειες που θα βρίσκονται μέσα στο ενυδρείο, κ οι μαύρες επιφάνειες στη χειρότερη θα δείξουν γκρι, όπως αυτό που έχεις στην εικόνα (για το οποίο κράτα κ μια πισινή, δεν ξέρεις τι επεξεργασία έχει πέσει), πιστεύω όμως πως με αρκετό ύψος κ darkίλα θα πετύχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα. η άμμος σου πάντως θα το φωτίζει όπως κ να'χει... ξέρω ότι υπάρχει ένας τύπος για να υπολογίσεις το φωτισμό που χρειάζεσαι με βάση τα kelvin μπλα μπλα που έχεις (το πού μου διαφεύγει :D ).

κ επειδή δεν έχω ιδέα από αυτά που συζητάτε, μπορείτε να αγνοήσετε τα παραπάνω κ να εστιάσετε εδώ (άφησα το καλύτερο για το τέλος)

ΦΟΡΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ TATTOO

Βασικό Σχέδιο:

Δευτερεύοντα Διακοσμητικά:

Χρώμα:

Μετρήσεις (διαστάσεις):

Σημείο:

Ρουτίνες (κρέμα κτλ):

Έμπνευση:

Αιτιολόγηση:

Σχόλια:

Φωτογραφίες:

Αστο το τελευταιο γιατι αν ξεκινησουμε, θα χρειαστουμε πολλες σελιδες.. :P

Link to comment
Share on other sites

φίλτατε Safarpn, κατ'αρχάς το project είναι όλα τα λεφτά..

έπειτα, το φως θα αντανακλάται στις επιφάνειες που θα βρίσκονται μέσα στο ενυδρείο, κ οι μαύρες επιφάνειες στη χειρότερη θα δείξουν γκρι, όπως αυτό που έχεις στην εικόνα (για το οποίο κράτα κ μια πισινή, δεν ξέρεις τι επεξεργασία έχει πέσει), πιστεύω όμως πως με αρκετό ύψος κ darkίλα θα πετύχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα. η άμμος σου πάντως θα το φωτίζει όπως κ να'χει... ξέρω ότι υπάρχει ένας τύπος για να υπολογίσεις το φωτισμό που χρειάζεσαι με βάση τα kelvin μπλα μπλα που έχεις (το πού μου διαφεύγει :D ).

κ επειδή δεν έχω ιδέα από αυτά που συζητάτε, μπορείτε να αγνοήσετε τα παραπάνω κ να εστιάσετε εδώ (άφησα το καλύτερο για το τέλος)

ΦΟΡΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ TATTOO

Βασικό Σχέδιο:

Δευτερεύοντα Διακοσμητικά:

Χρώμα:

Μετρήσεις (διαστάσεις):

Σημείο:

Ρουτίνες (κρέμα κτλ):

Έμπνευση:

Αιτιολόγηση:

Σχόλια:

Φωτογραφίες:

Η φόρμα παρουσίασης ειναι όλα τα λεφτά......σ' έχω φίλο!

Για αρχή θα αλλάξω πλάτη και θα παίξω με τον φωτισμό. Αν βρεις αυτο με τον υπολογισμό φωτιαμού, θυμήσου να τον ανεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

φίλο???? ΦΙΛΟ??????????? ΦΩΤΕΙΝΗ, ΦΙΛΤΑΤΕ......!!!!!! :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φίλο???? ΦΙΛΟ??????????? ΦΩΤΕΙΝΗ, ΦΙΛΤΑΤΕ......!!!!!! :P

Ανοιξε ενα θεμα στο καφε να παιξουμε μπαλιτσα :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

MFJones, εξακολουθώ να πιστεύω πως όλα παίζουν ρόλο στο πώς θα φανεί ένα ενυδρείο στη φωτογραφία, από τη γωνία, ως την πόζα του ψαριού, ακόμα κ αν δεν έχει πέσει photoshop! :D παρόλα αυτά εξακολουθώ να δηλώνω άσχετη! :D

rastaman γτ?????

Link to comment
Share on other sites

rastaman τι θέμα? για να μην κανιβαλίσω άλλο το θέμα του Safarpn... (sorryyyyyyyyyyy :blush: )

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες να δεις πως θα σκοτεινιάσει, κανε τον κόπο να δεις τη φωτογραφία που έβαλα ως παράδειγμα στο αρχικο πόστ. Αχ! Σταμάτη, δε με διαβάζεις απο την αρχή!

Πες ότι θες να το κάνεις μαυρόασπρο να το καταλάβω …..

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα στις φωτογραφίες μπορει να πέσει σχετικη επεξεργασία αλλα έχω δει τέτοια ενυδρεια και σε βίντεο που συγκριτικά με τον περιβάλλοντα χώρο, δε φαίνεται να ειναι πειραγμένα.

Link to comment
Share on other sites

rastaman τι θέμα? για να μην κανιβαλίσω άλλο το θέμα του Safarpn... (sorryyyyyyyyyyy :blush: )

Παλι με μπερδευεις με τον αλλον...και θα αιτηθω να του αλλαξουν nickname! :P

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

I see..... τότε θέλω κ εγώ ένα (γτ με το που το είδα.... :jawdrop: ) !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

όχιιιιιιιιιιι πάλιιιιιιιιιιιι χαχαχαχαχαχαχαχα

σορι σορι σορι σορι δε σε μπέρδεψα, αλλά από κεκτημένη ταχύτητα έγραψα λάθος nick!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

MFJones, εξακολουθώ να πιστεύω πως όλα παίζουν ρόλο στο πώς θα φανεί ένα ενυδρείο στη φωτογραφία, από τη γωνία, ως την πόζα του ψαριού, ακόμα κ αν δεν έχει πέσει photoshop! :D παρόλα αυτά εξακολουθώ να δηλώνω άσχετη! :D

rastaman γτ?????

Δεν εισαι ασχετη, αυτο που λες ειναι σωστο, αλλα στο συγκεκριμμενο ενυδρειο κανει μπαμ το στησιμο και ο τροπος που εχει γινει. Πολλα ενυδρεια εχουν αυτο το στυλ, το εχω κανει και σε δικα μου αφρικανικα, συμβουλη για το φωτισμο>>> LED. Σε τετοιου τυπου ενυδρεια ειναι καταλληλα, εως απαραιτητα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...