Jump to content

PROFI 4100


maikl

Recommended Posts

Kατα καιρους εχω χρησιμοποιησει με επιτυχια σε διαφορες κατασκευες μου την Aqua silicon της Den braven.

Eχθες λοιπον βρεθηκα σε γνωστο πολυκαταστημα και πηρα (μια που το θυμομουν) την Profi 4100 αφου πολλοι την χρησιμοποιουν σε ενυδρεια με πολυ καλα αποταλεσματα οπως λενε..

Οταν ομως διαβασα τις οδηγιες λεεει οτι(αν και 100% καθαρη σιλικονη) δεν πρεπει να ερθει σε επαφη με το δερμα ή τα ματια.

Τι σημαινει τελικα αυτο? :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Στο Practiker που πήγα να την αγοράσω και στην Πειραιώς και στον Αλιμο μου είπαν κατηγορηματικά οτι δεν κανει για ενυδρεία.

Link to comment
Share on other sites

Tην έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα σε τουλάχιστον 10 ενυδρεία που έχω κολλήσει εδώ και τρία χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα. Μάλλιστα στεγνώνει και πάρα πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

οταν ανοιξεις το σωληναριο και χρησιμοποιησεις ας πουμε την μιση ποσοτητα, το υπολοιπο παει για πεταγμα η μπορει να χρησιμοποιηθει αργοτερα;

δεν στεγνωνει;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

φιλαρακο το ενυδρειο μου δεν ειναι εργοστασιακο αλλα ουτε το εκανα μονος μου.Ειναι παραγγελεια σε εναν που εχει εργαστηριο εξω απο την θεσ/νικη αν θες πληροφοριες μπορω να σου δωσω.Παντως ειναι πολλη καλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...