Jump to content

EHEIM 2076


Sindarta

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους

Μολις χτες προμηθευτικα το eheim 2076 :thumbup: αφου εκανα οτι χρειαζοταν απο συνδεσεις υλικα και τα λοιπα το εβαλα σε λειτουργεια αυτοματα ενεργοποιησε το προγραμμα για την αποβολη του αερα,εβγαλε αρκετα μεγαλη ποσοτητα παρολα αυτα ομως ενω λειτουργει εδω και 24 ωρες ακουγεται ενας εσωτερικος θορυβος (σαν σκληρος δισκος) ή για να σας δωσω να καταλαβεται σαν μικρα τικ τακ οχι σε συγκεκριμενα διαστηματα αλλα αρκετα συντομα το ενα με το αλλο.Αν ειναι αερας στην φτερωτη δεν θα επρεπε να εχει φυγει μετα απο τοσες ωρες??

Link to comment
Share on other sites

Μπας και έχει ξεφύγει κανένα κομματάκι substrat και περιπλανιέται?

Link to comment
Share on other sites

Μπας και έχει ξεφύγει κανένα κομματάκι substrat και περιπλανιέται?

Δεν νομιζω γιατι χτες το βραδυ εβγαλα την φτερωτη για να ελεγξω αυτο ακριβως και δεν ειχε τιποτε μεσα...θα το εβλεπα λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω γιατι χτες το βραδυ εβγαλα την φτερωτη για να ελεγξω αυτο ακριβως και δεν ειχε τιποτε μεσα...θα το εβλεπα λογικα.

παλεψε το λιγο

γυρνα το αναποδα την ωρα που δουλευει

εκτος απο αερα τι αλλο να ειναι?

δοκιμασε αι την οριζοντια θεση αλλα παντα σε λειτουργια

Link to comment
Share on other sites

παλεψε το λιγο

γυρνα το αναποδα την ωρα που δουλευει

εκτος απο αερα τι αλλο να ειναι?

δοκιμασε αι την οριζοντια θεση αλλα παντα σε λειτουργια

Ειναι και βαρυ το εχω κουνισει το εχω ξαπλωσει αναποδα δεν το εχω καταφερει ακομα....

ελπιζω να μιν ειναι κατι μηχανικοθα πεθανω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Μολις χτες προμηθευτικα το eheim 2076 :) αφου εκανα οτι χρειαζοταν απο συνδεσεις υλικα και τα λοιπα το εβαλα σε λειτουργεια αυτοματα ενεργοποιησε το προγραμμα για την αποβολη του αερα,εβγαλε αρκετα μεγαλη ποσοτητα παρολα αυτα ομως ενω λειτουργει εδω και 24 ωρες ακουγεται ενας εσωτερικος θορυβος (σαν σκληρος δισκος) ή για να σας δωσω να καταλαβεται σαν μικρα τικ τακ οχι σε συγκεκριμενα διαστηματα αλλα αρκετα συντομα το ενα με το αλλο.Αν ειναι αερας στην φτερωτη δεν θα επρεπε να εχει φυγει μετα απο τοσες ωρες??

Τελικα ο πλωτηρας της ανεπιστροφης βαλβιδας ειναι χτυπαει δεξια αριστερα!!.....Ειμαι απογοητευμενος απο την Εheim απαραδεκτο!!!

Link to comment
Share on other sites

παλεψε το λιγο

γυρνα το αναποδα την ωρα που δουλευει

εκτος απο αερα τι αλλο να ειναι?

δοκιμασε αι την οριζοντια θεση αλλα παντα σε λειτουργια

Τελικα ο πλωτηρας της ανεπιστροφης βαλβιδας ειναι χτυπαει δεξια αριστερα!!.....Ειμαι απογοητευμενος απο την Εheim απαραδεκτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο πλωτηρας της ανεπιστροφης βαλβιδας ειναι χτυπαει δεξια αριστερα!!.....Ειμαι απογοητευμενος απο την Εheim απαραδεκτο!!!

Πηγαινε το πισω,απο εκει που το αγορασες και με την εγκυηση θα σου το αντικαταστησουν αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

εχουν 3 χρόνια αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πάντως το δικό μου χωρίς να μου παρουσιάσει κάποια προβλήματα, με "χάλασε" το γεγονός ότι ο θόρυβος από την αντλία είναι τόσο δυνατός που αν δεν παίζει η τηλεόραση για να τον καλύπτει, σου σπάει τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...