Jump to content

Μακετα για 3d Background.για Malawi Tank Part 2


iki28

Recommended Posts

Εδω σας εχω μια δευτερη εκδοχη απο το στησιμο τoυ backround που ετοιμαζομαι να φτιαξω. :)

Περιμενω γνωμες,ιδεες,προτασεις. :helpjim:

post-530-1200605897_thumb.jpgpost-530-1200605931_thumb.jpgpost-530-1200606090_thumb.jpgpost-530-1200606228_thumb.jpgpost-530-1200606277_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμενα σαν κηπος που μοιαζει. Ψαξε για φωτογραφιες και βιντεο απο τη λιμνη malawi και προσπαθησε να το αντιγραψεις.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτη ειναι μια αποψη,παντως επειδη ολες αυτες τις ημερες τρωω απειρες ωρες στο νετ και εχω δει ολα τα βιντεο στο <youtube> \, νομιζω οτι κατι εχω ξεσηκωσει.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερο, μου αρέσει, :) αν το τσιμεντώσεις με εποξικό υλικό και δημιουργήσεις σπηλιές μιας εισόδου με κομμάτια από σωλήνες pvc, τα ψάρια θα το λατρέψουν!

GO ON!

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ iki το βρίσκω ενδιαφέρον.Θέλει βέβαια αρκετή δουλειά ακόμα για να δείξει καλύτερα το αποτέλεσμα.

Μην ξεχνάς οτι χρειάζονται πολλοί κρυψώνες.

Πάντως θα σε παρακαλούσα όταν τελειώσει το όλο project να μας κάνεις μια λεπτομερή παρουσίαση , θα έχει ενδιαφέρον.

Καλή επιτυχία Σωκράτης Γεωργίου :)

Link to comment
Share on other sites

Για πεστε ιδεες για να το βελτιωσω?

Κατά τη γνώμη μου, όλες οι φαρδιές πλάκες στον πάτο και ψηλότερα πρέπει να κάθονται πάνω σε τακάκια ή σε κυβάκια πέτρινα (π.χ. μικρά γρανιτένια κυβάκια μπορείς να βρεις εύκολα σε φυτώρια). Αυτό το έχεις κάνει μόνο σε ένα σημείο. Έτσι, (α) θα του δώσεις ύψος πάνω από την άμμο (το τμήμα που θα είναι μέσα στην άμμο θα πάει χαμένο) και (β) θα δημιουργήσεις πολύ περισσότερα περάσματα και κρυψώνες ή θα τους δώσεις την ευκαιρία να σκάψουν αυτά στην άμμο ανάμεσα στα "κολωνάκια" και τις πλάκες και να κάνουν τις δικές τους.

Επίσης, εγώ θα το περνούσα όλο με σιλικόνη με τη βοήθεια μίας σπάτουλας και μετά θα το άλειφα με άμμο και ψιλό χαλικάκι σε χρωματισμό τηες αρεσκείας σου, αλλά δεν θα το έβαφα.

Στην πλάτη θα το έκαιγα σε αρκετά σημεία για να γίνει πιο ανώμαλο, ενώ χρειάζεται και λείανση σε κάποια σημεία ώστε να αμβλυνθούν κάποιες γωνίες. Θα μπορούσες στην πλάτη να κολλήσεις με σικόνη σωλήνάκια PVC τα οποία μετ΄ανα καλύψεις με κομμάτα φελιζόλ και να τα περάσεις με άμμο και αυτά.

Χαριτολογώντας και μόνο θα έλεγα ότι μου θυμίζει το στήσιμο κλουβιού που κάνουν στους ζωολογικούς κήπους για τις αρκούδες (!) :):helpjim: αλλά μην το πάρεις στραβά !

Νομίζω ότι θα γίνει πολύ ωραίο τελικά, απλά δες λίγο και στα έτοιμα background την υφή που έχουν ώστε να πάρεις μια ιδέα. Καλό κόλλημα τόσο στον πάτο όσο και στην πλάτη και δεν θα έχεις πρόβλημα με την άνωση, άλλωστε πιστεύω θα βάλεις και αληθινές πέτρες κάπου !

Φιλικά

Ανδρέας

Έγινε επεξεργασία - Andreas301
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...