Jump to content

ΑΓΟΡΑ ΨΥΚΤΙΚΟΥ Η' ΧΡΗΣΗ Blower ???


Recommended Posts

Καλημέρα κι από μένα.

Είναι απαραίτητο να προβώ στην αγορά ενός ψυκτικού εν όψη του καλοκαιριού γιατί πέρυσι ναι μεν δεν έχασα ψάρια γιατί έχω ακόμη πολύ λίγα και μικρά,έχασα όμως σχεδόν όλα τα φυτά(για τα οποία είχα ξοδέψει πάνω από 400 ευρώ) αφού η θερμοκρασία του ενυδρείου άγγιζε τους 35 βαθμούς!!! Έχω καταλήξει σε TECO ή ΤΙΤΑΝ. Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο επίσης αξιόπιστο και αν ναι ποιό; Κάποιοι που χρησιμοποιούν τα δύο παραπάνω τι εντυπώσεις έχουν;

Επίσης αναρωτιέμαι μήπως έκανα τη δουλειά μου χρησιμοποιώντας τρία-τέσσερα blower γιατί ο χώρος μου για

ψυκτικό είναι λίγο περιορισμένος. Ποιά είναι η γνώμη σας;

Παρέλειψα να σας πώ ότι πρόκειται για ενυδρείο 350 λίτρων.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ανεμιστηρακια και εισαι οκ!!προσωπικα το καλοκαιρι που οι θερμ..ηταν στα υψοι μου εκαναν πολυ καλη δουλεια!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ανεμιστηρακια και εισαι οκ!!προσωπικα το καλοκαιρι που οι θερμ..ηταν στα υψοι μου εκαναν πολυ καλη δουλεια!!

σωστός ο φίλος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας και από μένα τον αρχάριο!! Ρε παιδιά σίγουρα επαρκούν τα ανεμιστηράκιά; Πως τα βάζεις δηλαδή; Να φυσάνε το τζάμι ή κατ' ευθείαν το νερό;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα τον αρχάριο!! Ρε παιδιά σίγουρα επαρκούν τα ανεμιστηράκιά; Πως τα βάζεις δηλαδή; Να φυσάνε το τζάμι ή κατ' ευθείαν το νερό;

Καταρχήν καλώς ήρθες στο ΑΖ

Τα ανεμιστηρακια τα τοποθετούμε με πατέντα στο καπάκι του ενυδρείου και συνήθως το ένα φυσάει αέρα στην επιφάνια του ενυδρείο και το άλλο ρουφάει αέρα από την επιφάνεια του ενυδρείου ρίξε μια ματιά και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το καλωςόρισμα! και για το link. Κάπως έτσι το φανταζόμουν αλλά δεν υπολόγιζα πως πρέπει να βάλω και ανεμιστήρες προς τα έξω.Καλή και λογική κίνηση!! Και πάλι thanks

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...