Jump to content

Βρυσάκια Eheim


aigagros

Recommended Posts

Έχω εγκαταστήσει το συγκεκριμμένο φίλτρο πάνω από 15 μέρες. Σήμερα το απόγευμα παρατήρησα ότι δακρύζει εκεί που ενώνονται τα βρυσάκια στη έξοδο του νερού προς το ενυδρείο.

Υπάρχει καμμία πατέντα να το σταματήσω αυτό ή καλύτερα ν απάρω καινούργια βρυσάκια να τελειώνω;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

αν και τετοια περιπτωση εχει τυχει σε φιλο μου,προσφατα,δοκιμασε να μιλησεις με το καταστημα που το αγορασες,σε περιπτωση που ειναι εντος εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπησα κι εγω και στις 2 βανες του 2215.Αν και εβαλα βαζελινη για να γλυκανω λιγο τα λαστιχακια,το προβλημα δεν ηταν εκει,οποτε εγινε αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το συγκεκριμμένο φίλτρο πάνω από 15 μέρες. Σήμερα το απόγευμα παρατήρησα ότι δακρύζει εκεί που ενώνονται τα βρυσάκια στη έξοδο του νερού προς το ενυδρείο.

Υπάρχει καμμία πατέντα να το σταματήσω αυτό ή καλύτερα ν απάρω καινούργια βρυσάκια να τελειώνω;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

μηπως φιλε μου δεν το στριδογυρισες αρκετα? για δες την βιδα ισως παλι να το εσφιξες αρκετα κανε μερικους πειραματισμους πριν κανεις οτιδιποτε
Link to comment
Share on other sites

μηπως φιλε μου δεν το στριδογυρισες αρκετα? για δες την βιδα ισως παλι να το εσφιξες αρκετα κανε μερικους πειραματισμους πριν κανεις οτιδιποτε

Το βίδωσα και ξεβίδωσα άλλη μια φορά. Για την ώρα δεν έχει πρόβλημα. θα το παρακολουθώ για λίγο και άμα ξαναδώ προχωράω για λύση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...