Jump to content

Πως θα το κανω να δουλεψει?


venom

Recommended Posts

Πως θα το κανω να δουλεψει ρε παιδια?τι αντλια θα χρειαστω?ποια ειναι η εισοδος του νερου και ποια η εξοδος?δεν υπαρχει σχεδιαγραμμα!!!!

plz help :bowdown:

resun cl-85 chiller post-4281-1212236311_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - venom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Στα ακροφύσια από πάνω πρέπει να έχει μία ένδειξη, είτε in είτε out είτε κάποιο βελάκι που σου δείχνει ότι μπαίνει το νερό ή βγαίνει.

Αν γνωρίζω καλά η ροή του συγκεκριμένου μοντέλου είναι 300λίτρα/ώρα που σημαίνει ότι θα πάρεις από την έξοδο κάποιου φίλτρου ή κυκλοφορητή ή αντλίας που βγάζει τα συγκεκριμένα λίτρα ή στο περίπου και θα δώσεις στο ακροφύσιο που σου δείχνει ότι μπαίνει το νερό ή που γράφει ΙΝ.

Το άλλο ακροφύσιο που μένει είναι η έξοδός του και απ' αυτό βγαίνει το κρύο νερό που γυρίζει στο ενυδρείο σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Στα ακροφύσια από πάνω πρέπει να έχει μία ένδειξη, είτε in είτε out είτε κάποιο βελάκι που σου δείχνει ότι μπαίνει το νερό ή βγαίνει.

Αν γνωρίζω καλά η ροή του συγκεκριμένου μοντέλου είναι 300λίτρα/ώρα που σημαίνει ότι θα πάρεις από την έξοδο κάποιου φίλτρου ή κυκλοφορητή ή αντλίας που βγάζει τα συγκεκριμένα λίτρα ή στο περίπου και θα δώσεις στο ακροφύσιο που σου δείχνει ότι μπαίνει το νερό ή που γράφει ΙΝ.

Το άλλο ακροφύσιο που μένει είναι η έξοδός του και απ' αυτό βγαίνει το κρύο νερό που γυρίζει στο ενυδρείο σου.

Σε ευχαριστω πολυ,το κακο ειναι οτι δεν γραφει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ,το κακο ειναι οτι δεν γραφει τιποτα...

Αν δεν γραφει τιποτα,τοτε μαλλον οπου και να το βαλεις,ειναι το ιδιο.Λεω εγω τωρα.......

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γραφει τιποτα,τοτε μαλλον οπου και να το βαλεις,ειναι το ιδιο.Λεω εγω τωρα.......

Ναι αυτο καταλαβαινω κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...