Jump to content

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

2-3 σελιδες παρακατω(απο εκει που παραπεμτεις)

υπαρχει ενα βιντεο που παρουσιαζει το βιβλιο 2012 :D:thumbup::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

2-3 σελιδες παρακατω(απο εκει που παραπεμτεις)

υπαρχει ενα βιντεο που παρουσιαζει το βιβλιο 2012 :D:thumbup::wootwoot:

(παραπεμπτεις)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι μια πραγματικοτητα γιατι εχει πραγματικη βαση ..

Αυτη ειναι το οτι ειμαστε κοιμησμενοι μεσα στο 'matrix' μας .

δοξα το θεο..

Απο εκει και περα ..

γουσταρω αποδειξεις !!

Το Videaki πχ που παιζει παρακατω (που παρουσιαζει το βιβλιο του μιχαλη κ.)ειναι ενας λογικος τροπος σκεψης και το καλυτερο (μεχρι στιγμης; )σεναριο για να αγγιξουμε ενα μερος της πραγματικοτητας ..

απ την αλλη.. 'η πηγη' και οι 'κουβαλητες' ειναι αυτα που θα φερουν στο ποτηρι σου διαμαντι νερο , 'η κατρουλιο.

Θα μου αρεσαν και εμενα καποια σχολια..

οπως και απ'τον φιλο stormtrooper

Link to comment
Share on other sites

Aς συμβάλω και εγώ στο κάψιμο-ψάξιμο...

Δείτε τα βιντεάκια κάτω δεξιά, ειδικά το πρώτο για το ημερολόγιο των Μάγιας, και τώρα αναρωτηθείτε για το τι πραγματικά ξέρουμε... :D

Link to comment
Share on other sites

Ήδη έχει προταθεί από αστρονόμους να προστεθούν τρεις ακόμα πλανήτες στο ηλιακό μας σύστημα και να αφαιρεθεί ο πλούτωνας. Όλα έχουν να κάνουν με τον ορισμό του τι θεωρείται πλανήτης και τι όχι, γιατί τα αντικείμενα αυτά είναι γνωστά από χρόνια.

Τώρα αυτό απέχει έτη φωτός από την παγκόσμια συνομοσία, τους εξωγήινους και το τέλος του κόσμου.

Ακόμα θυμάμαι και γελάω την καταστροφολογία περί του 2000. Είχα γνωστούς που συγκέντρωναν τρόφιμα σε εξοχικά τους για να έχουν να τη βγάλουν όταν θα καταστρέφονταν με το καλό η ζωή όπως την ξέρουμε στον πλανήτη :D

Link to comment
Share on other sites

Άποψη δεν μπορώ να σχηματίσω, κυρίως επειδή δεν έχω μελετήσει πολλές και διαφορετικές πηγές. Το μόνο που μπορώ να κάνω τώρα είναι να προβληματιστώ... Τί εννοώ:

Η θεωρία του PLANET X έχει επιστημονικές βάσεις και δεν έχει βγει μόνο από μία πηγή... Αλλά δεν παύει να είναι μια θεωρία... ή τέλος πάντων κάπως έτσι παρουσιάζεται. Αν όμως ισχύει και είναι πλήρως τεκμηριωμένο απ'όλες τις απόψεις, θα υπήρχε καμία πιθανότητα να μας το πουν και να μας πείσουν πως το 2012 απλά... ΜΠΑΜ? Προσωπικά δεν νομίζω. Επίσης, εάν ισχύει και είναι γνωστό σε "Αυτούς", υπήρχε καμία πιθανότητα να επέτρεπαν να διαρρεύσει ένα τέτοιο μυστικό?

Από την άλλη θα μπορούσε να είναι ένα τεράστιο φιάσκο όπου χρησιμοποιεί ως όπλο το internet για να εξαπλωθεί. Το ερώτημα είναι "γιατί να θέλουν να το κάνουν αυτό?". Η απάντηση πιθανότατα να βρίσκεται σε πολιτικά, θρησκευτικά και οικονομικά αίτια στα οποία προσωπικά δεν μπορώ να απαντήσω και να τεκμηριώσω και σίγουρα κανείς από εμάς δεν μπορεί. Παρ'όλα αυτά ΟΛΟΙ μας έχουμε καταλάβει πως κάτι "παίζεται". ΟΛΟΙ μας ξέρουμε πως δεν μαθαίνουμε όλη την αλήθεια και ίσως ούτε καν μέρος αυτής. Οπότε ποιος μπορεί να αποκλείσει πως αυτό το "φιάσκο" δεν γίνεται πχ για το πετρέλαιο?΄

Είναι πολλά τα ερωτήματα και δεν μπορώ καν να τα οργανώσω μέσα στο κεφάλι μου για να τα εκφράσω.

Όπως κι αν έχει πάντως, για μένα το κύριο θέμα είναι το εξής: Η συγκεκριμένη θεωρία και όλα τα άρθρα που βρίσκονται στη διάθεση του κοινού μέσω internet, έχουν πραγματικό λόγο ύπαρξης. Το θέμα είναι ποιος είναι ο λόγος.... Κάποιοι τίμιοι επιστήμονες αποφάσισαν να πουν στον κόσμο την αλήθεια που κανένας πολιτικός και θρησκευτικός αρχηγός δεν τολμάει ή εξυπηρετεί ένα πολιτικό-θρησκευτικό-οικονομικό φιάσκο στο οποίο για άλλη μια φορά τα θύματα θα είμαστε εμείς?

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ειναι ενα 'δυνατο' θεμα που θελει πολυ ψαξιμο..

Στις μερες μας ο τροπος με τον οποιο πολεμουν την αληθεια ειναι διαφορετικος..

Της κολλας λιγη ρετσινια (εξωγιηνοι ,λιακοπουλος,προφητειες,σαταναδες )και 'με ενα σμπαρο δυο τριγωνια'

βυθιζεις ακομη περισσοτερο στο σκοταδισμο οσους περπατανε με κερακια και παραπλανεις προκαλοντας την απαξιωση,στους λοιπους..

Το θεμα μπορει να ειναι ακομη και μια καινουργια 'θρησκευτικη ντοπα' του μελλοντος .

Διαφερει ομως απο οποιαδηποτε αλλη στρακαστρουκα που βγηκε στην φορα κατα διαστηματα.

Εχει ανησυχητικα σωστα δομημενη επιχειρηματολογια και εφιστα την προσοχη μας..

Οσο για τους εξωγηινους..

μπορειτε να ενημερωθειτε απ την ιστοσελιδα μου για το ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ και ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ! HELL TO DRIGOLTHJ FAD-9

:thumbup::wootwoot::D:D

Link to comment
Share on other sites

Εχει ανησυχητικα σωστα δομημενη επιχειρηματολογια και εφιστα την προσοχη μας..

Δεν έχει απλά σωστά δομημένη επιχειρηματολογία... Βασίζεται σε μαθηματικούς τύπους της αστροφυσικής οι οποίοι δεν δημιουργήθηκαν τώρα (για να εξηγήσουν την ύπαρξη του πλανήτη x), αλλά προϋπηρχαν!

Προσωπικά είμαι σχεδόν πεπισμένος για την ύπαρξη του συγκεκριμένου πλανήτη. Η λογική είναι η εξής:

Η ύπαρξη των πλανητών μετά του Κρόνου, ανακαλύφθηκε ΠΡΙΝ να καταφέρουν νατους δούνε. Τί θέλω να πω... Όταν είδαν τον Κρόνο και τον μελέτησαν και καταλήξανε πως ανήκει στο ηλιακό μας σύστημα, με μαθηματικούς τύπους μπορούσαν να προβλέψουνε το που θα βρίσκεται συγκεκριμένες εποχές του χρόνου. Το γεγονός ήταν πως ο Κρόνος κάθε χρόνο φαινότανε, αλλά είχε κάποιες αποκλίσεις στην κίνησή του. Επειδή δεν μπορούσαν με άλλον τρόπο να εξηγήσουν τις αποκλίσεις βαδίσαν με την λογική η οποία έλεγε "έστω πως υπάρχει κι άλλος πλανήτης μετά τον Κρόνο ο οποίος ασκεί τις Χ δυνάμεις πάνω στον Κρόνο ώστε να έχει αυτή τη κίνηση... τί μέγεθος και τί τροχιά θα πρέπει να έχει αυτός ο Χ πλανήτης???". Με αυτόν τον τρόπο ανακαλύφθηκε ο Ουρανός, πολύ πριν καταφέρουν να τον δούνε. Αντίστοιχα έγινε και με τον Ποσειδώνα ο οποίος ασκούσε δυνάμεις στον Ουρανό...

Το ζητούμενο με τον Ποσειδώνα είναι το εξής: Ο Ποσειδώνας παρουσιάζει αντίστοιχα συμπτώματσ στην κίνησή του όπως και οι υπόλοιποι. Όπως, σωστά αναφέρθηκε και ο dinamar, ο Πλούτωνας όχι απλά έχει προταθεί να αφαιρεθεί από την λίστα των πλανητών, αλλά έχει ήδη αφαιρεθεί. Ο λόγος είναι πως η διάμετρός του δεν δικαιολογεί τον όρο "πλανήτη" λόγο του ότι είναι πολύ μικρός. Επίσης είναι πολύ μικρός για να μπορεί να ασκεί τέτοιες δυνάμεις πάνω στον Ποσειδώνα που να επηρεάζει την κίνησή του. Όλα τα παραπάνω είναι πολύ παλιές θεωρίες, οπότε η "δημιουργία" του Πλανήτη Χ ήταν υποχρεωτική ώστε να εξηγήσει τα παραπάνω... Μέχρι που (όπως αναφέρετε) τον είδαν!

Από τα παραπάνω, το μόνο που προσωπικά εγώ μπορώ να δεχτώ, είναι πως όντως υπάρχει ο πλανήτης Χ (ή αλλιώς Nibiru). Το ζητούμενο είναι αν όντως έχει την καταστροφική τροχιά που αναφέρουν οι διάφορες πηγές ή αν "κάποιοι" εκμεταλλεύτηκαν το γεγονός της ύπαρξης του Πλανήτη Χ για διάφορα οφέλη! Το μόνο σίγουρο είναι πως οι μελετητές μπορούν να το ξέρουν καθότι η μελέτη του συγκεκριμένου πλανήτη ξεπερνάει τα 20 χρόνια. Αλλά το ερώτημα που δημιουργείται είναι αν μας λένε την αλήθεια... ή αν τους αφήνουν να μας την πουν...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη διαβάσει αυτό...

Καλά έκανες και το πόσταρες γιατί το είχα χάσει :D

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Έχει δει κανείς ένα περίεργο σποτάκι (δεν μου μοιάζει για trailer) που παίζεται στα σινεμά τώρα τελευταία, πριν από τις ταινίες, και έχει σχέση με το 2012???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...