Jump to content

Eheim Ecco & Ecco Pro


akkornteon

Recommended Posts

Ρε παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω ένα φιλτράκι και έμαθα πρόσφατα από μαγαζί ότι η eheim καταργεί τη σειρά ecco και την αντικαθιστά με την ecco pro. Αν δείτε τον κατάλογό της δεν αναφέρει την ecco pro, ωστόσο στο site έχει διαφήμιση για τα pro. Είναι ίδια, μόνο που βγάζουν λίγα περισσότερα λίτρα, πάνε κατ΄αντιστοιχία 2232->2032, 2234->2034 και 2236->2036. Ξέρει κανείς τίποτα; Γιατί καταργούντα τα 223..;

Είναι υπερβολή το 2232 για 50λτ;

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Η εξελιξη βλεπεις.

Παντως δεν μενεις ακαλυπτος απο ανταλλακτικα οσο παλιο μοντελο και να ειναι το φιλτρο.

Αν εχει σκοπο να το στουμπωσεις καλα με υλικα και πεσει η ροη του που ειναι ονομαστικα 500 λιτρα/ωρα και μοιρασεις τη ροη με εξτρα τρυπες στο spraybar σε γωνια 90 μοιρες με τις οριτζιναλ συν μια-δυο ακομα στο μπαστουνι εισαγωγης για να εχει ροη απο ακρη σε ακρη στο πλατος του ενυδρειου.

Εγω θα το εβαζα.

στο επισημο σαιτ της eheim υπαρχει κανονικα http://www.eheim.de/eheim/inhalte/index.js...=9er_24958_ehen

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό που λες για την μπάρα εξόδου το έχω δει και σε δικό σου παλιότερο post. Διάβασα κάποια παράπονα για το 2232 ότι κάνει θόρυβο και καθώς θα το βάλλω στο δωμάτιο που κοιμάμαι κολλάω λίγο. Αν το έχει κανένας άλλος και πει όντως αν κάνει θόρυβο..

Υπάρχει όντως στο site και στο κατάλογο προιόντων 2008, αλλά σε μερικά μαγαζιά που έψαξα μου είπαν και αυτοί ότι καταργήθηκε..

όποιος ξέρει τίποτα άλλο ας πει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...