Jump to content

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ ΤΙΤΑΝΙΟΥ


piranxobios

Recommended Posts

Παιδια παρηγγειλα απο aquaristic.net ενα θερμοστατη τιτανιου της aqua medic 300w, τον εβαλα μεσα στο ενυδριο μετα 13 pygocentrous γιατι μια μερα που παιζανε κουτουλιες χτυπησανε και σπασανε ενα γυαλινο ,αλλα το προβλημα με τον καινουργιο θερμοστατη ειναι οτι δεν εχει ενδειξη οτι αναβει αλλα ουτε και κατι να ρυθμιζεις τη θερμοκρασια ,στο εγχειρηδιο εγραφε ουι φτανει μεχρι τους 25ο c αλλα οταν τον εβαλα σε 3-4 ωρες η θεμοκρασια εφτασε τους 31ο c και ανεβενε μηπως καποιος γνωριζει μηπως χρειαζετε κανα controll η κατι τετοιο?

Περιμενω απαντησεις............ :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ,αυτοι οι θερμαντηρες λειτουργουνε ΜΟΝΟ με κοντρολλερ θερμοκρασιας,η αν τους συνδεσεις με καποιο ψυκτικο,οπου και θα τους οδηγει αυτο,η ο κοντρολλερ...

ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπον..

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ,αυτοι οι θερμαντηρες λειτουργουνε ΜΟΝΟ με κοντρολλερ θερμοκρασιας,η αν τους συνδεσεις με καποιο ψυκτικο,οπου και θα τους οδηγει αυτο,η ο κοντρολλερ...

ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπον..

εχω ενα eliwell ic902 και μαλιστα μεχρι εχθες δεν ηξερα οτι ειναι και controller γινεται να συνδεσω το θερμοστατη με αυτον? και εαν ναι μηπως ξερετε που μπορω να απευθυνθω? ενας ηλεκτρολογος η ηλεκυτρονικος θα ηξερε?

Link to comment
Share on other sites

Εχω τον 500W της aquamedic και οπως και ο δικος σου θελουν συνδεση με T-Controler. αλιως δε σταματα να δουλευει!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...