Jump to content

Εξωτερικά φίλτρα Dolphin!


Gregoryn

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!

Μήπως κάποιος απο εσάς έχει εμπειρία απο την χρήση εξωτερικού φίλτρου της Dolphin?

Αν δεν κάνω λαθος είναι τα φίλτρα που έρχονται μαζί με τα ενυδρεία Elite, έτσι δεν είναι?

Τα σημεία που με ενδιαφέρουν κυρίως είναι η αξιοπιστία η απόδοση και η αθορυβη λειτουργία!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Μήπως κάποιος απο εσάς έχει εμπειρία απο την χρήση εξωτερικού φίλτρου της Dolphin?

Αν δεν κάνω λαθος είναι τα φίλτρα που έρχονται μαζί με τα ενυδρεία Elite, έτσι δεν είναι?

Τα σημεία που με ενδιαφέρουν κυρίως είναι η αξιοπιστία η απόδοση και η αθορυβη λειτουργία!

Ευχαριστώ!

Αρκετά καλά και αξιόπιστα για την τιμή τους. Το έχει γνωστός μου (δεν θυμάμαι μοντέλο αλλά είναι κάτι αντίστοιχο με το Eheim 2224) και είναι απόλυτα ικανοποιημένος. Επίσης είναι και αθόρυβα. Εγώ έχω ένα ως ρεζέρβα σε περίπτωση που (φτου-φτου) συμβεί κάτι στα Eheim μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Μήπως κάποιος απο εσάς έχει εμπειρία απο την χρήση εξωτερικού φίλτρου της Dolphin?

Αν δεν κάνω λαθος είναι τα φίλτρα που έρχονται μαζί με τα ενυδρεία Elite, έτσι δεν είναι?

Τα σημεία που με ενδιαφέρουν κυρίως είναι η αξιοπιστία η απόδοση και η αθορυβη λειτουργία!

Ευχαριστώ!

φιλε εγω το πηρα προσφατα μαζι με ενα elite, το φιλτρο ειναι αθορυβο απο οτι φαινετε, η αποδοση του ειναι καλη συγκρινοντας το με τα jbl e1500 που δουλευω και στα 2 ενυδρεια μου, τα παιδια που του πουλουσαν μου ειπαν οτι εχει και full ανταλλακτικα....τωρα για αξιοπιστια θα διξει το μελλον.... :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδια! Μαλλον θα το δοκιμάσω και εγώ :rolleyes:

Τούλάχιστον θα ξέρω ποιον θα κυνηγάω αν δεν μπορώ να κοιμηθώ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

φιλε μου δουλευω το συγκεκριμενο φιλτρο ενα χρονο.δουλευει μια χαρα..απο αποδοση,ειναι πολυ πρακτικο απο πλευρας καθαρισματος,αλλα για να σε προλαβω δεν ειναι καθολου αθορυβο..το εχω σε δωματιο και πιστεψε με δεν ειναι αθορυβο..σε συγκριση με ενα σερα που ειναι διπλα διπλα καμια σχεση..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

φιλε μου δουλευω το συγκεκριμενο φιλτρο ενα χρονο.δουλευει μια χαρα..απο αποδοση,ειναι πολυ πρακτικο απο πλευρας καθαρισματος,αλλα για να σε προλαβω δεν ειναι καθολου αθορυβο..το εχω σε δωματιο και πιστεψε με δεν ειναι αθορυβο..σε συγκριση με ενα σερα που ειναι διπλα διπλα καμια σχεση..

Το 1600 που εχω εγω σε ενα απο τα ενυδρεια μου,δεν ακουγεται σχεδον καθολου και το χρησιμοποιω 4 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Εχω το C-1000 ,λειτουργεί 2 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Εχω το C-1000 ,λειτουργεί 2 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα .

Επειδη ψαχνω φιλτρο τι τιμες εχει ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

εγω εχω το 700 αρι,,,,,δεν μπορω να πω οτι κανει θορυβο,,,,το χω μεσα στο δωματιο,,,μεσα στο επιπλο και δεν ακουγεται σχεδον καθολου,,,,

τωρα αν εχεις αυτια νυχτεριδας,,,αχααχα,,,,,,,

απο ανταλλακτικα ξερετε κανα online store?

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 το 1600 και το 500.

Μια χαρα σκυλια μονο που το μεγαλο ειναι 45w.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε DOLPHIN φιλτρα... πειτε ποση καταναλωση εχει το καθενα?? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Εγω ψαχνω ανταλλακτικα για το c-500 και δεν μπορω να βρω. Μονο το λαστιχο κεφαλης και τους σωληνες εχουν. Κριμα για μια τσιμουχα που θελω εχει βγει το φιλτρο εκτος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σκέφτομαι κ εγώ να πάρω ένα τέτοιο φίλτρο κ συγκεκριμένα το cf1400 για 2ο στα 88Ε. Είναι αξιόπιστα τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γεια σας. Εχω το φιλτρο c500 και δεν μπορω να βρω πουθενα το λαστιχο που κουμπωνει στην κεφαλη με τα κουτια των βιολογικων. Ξερει κανεις καποιο online μαγαζι να το παραγγειλω?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...