Jump to content

Corydoras Aeneus


Panos1990

Recommended Posts

Γεννησαμε μολις τωρα!!!!! Δειτε φοτο αν και ειναι λιγο θολες φενονται τα αυγουλακια !!! :thumbup::D:D:thumbup:

Τι πρεπει να κανω?? Να τα αφησω ετσι?? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο ρε Πανο!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβοοοο!!!!! Με 'γειά! :thumbup:

Aν δεν κινδυνεύουν από κάτι, θα τα καταφέρουν και εκεί, αλλιώς πάνε σε ενυδρειάκι-γενήστρα.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τις νανοκιχλιδες μου να τα τσιμπανε, και ετσι πηρα ενα φυλο απο ανουβια που ειχε αυγα πανω, το εκοψα και το εβαλα στην γεννηστρα.. Πρεπει να ειναι καμια 20αρια το πολυ.. Τα αλλα τα αφησα εκει..

Link to comment
Share on other sites

Να τα αυγουλακια!! Εσωσα και αλλα απο το στομα ενως κορις!!

Ο αρσενικος Nanacara anomala

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι έγινες χαζομπαμπάκας :D:thumbup::blink::blink::blink: Άντε με το καλό, να τα χαιρόμαστε και είναι τόσο γλυκούλιααααα!!!!!!! :thumbup::thumbup::D

Έγινε επεξεργασία - Astra
Link to comment
Share on other sites

Να τα αυγουλακια!! Εσωσα και αλλα απο το στομα ενως κορις!!

Ο αρσενικος Nanacara anomala

Σε 3-5 μέρες θα βρεις ουρίτσες! Πάρε ταμπλέτες βυθού με πολύ σπιρουλίνα, βάλτη σε μία χαρτοπετσέτα και με ένα σφυράκι κάντην πούδρα. Με αυτή θα ταϊζεις ανά 3-5 ώρες καθημερινά (τα βράδυα μπορείς να κοιμάσαι). Πρόσεχε:

1) Μην αλλάζεις τις παραμέτρους του νερού. Αν τα έχεις σε άλλον ενυδρειάκι, βάλε αεραντλία ή αερόφιλτρο και άλλαζε το 50% του νερού κάθε μέρα προσθέτοντας νερό από το κυρίως ενυδρείο.

2) Όχι υπερβολικό τάισμα και ανεβάσεις αμμωνία.

Να ξέρεις ότι από δω και πέρα θα βρίσκεις πολύ συχνά αυγά! Μην περιμένεις να σωθούν όλα! Έχω βγάλει πάνω από 500 αυγά και έχω σύνολο καμιά 20αριά μωράκια!

Καλή συνέχεις και να ξέρεις πως η διατροφή είναι το Α και το Ω σε αυτή τη φάση!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!! Τα εβαλα σε 8λτ τωρα, επιασα οσα μπορω απο ολο το ενυδρειο ειναι καμια 50αρια και παραπανω μπορει.. !! :thumbup::thumbup:

Τα σαλγκαρακια δεν τα πειραζουν ετσι?

Και παλι ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Τα σαλγκαρακια δεν τα πειραζουν ετσι?

Τα Apple Snails μπορεί να σου τα φάνε ως αυγά. Όταν βγουν ουρίτσες είναι ότι πιο ιδανικό να ρίξεις μέσα σαλιγκάρια (όποιου είδους) καθότι καθαρίζουν το περιβάλλον της γεννήστρας!

Link to comment
Share on other sites

Ναι εριξα χθες τα κλασσικα μικρα που τρωνε την αλγη.. Μονο δυο, και μετα ειδα τα αυγα απο τα κορις και σκεφτομουνα αν εκανα βλακεια....

Tnx και παλι..!

ΥΣ. Τα αγουλακια ειναι μια χαρουλα σημερα, ειχες δικιο στορμ ειχαν παρει ενα ψιλο καφε χρωμα οταν τα προσεξα χθες.. :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...