Jump to content

Νέο ενυδρείο-φίλτρανση


philipan

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Προετοιμάζω το στήσιμο ένος νέου ενυδρείου χωρητικότητας 320 - 340 λίτρων (καθαρά). Έχω αγοράσει 2 φίλτρα 2217 και σκέφτομαι το παρακάτω setup απο την εισαγωγή προς την εξαγωγή:

1. Μακαρόνι EHFIMECH

2. ΥΑΛΟΒΑΜΒΑΚΑΣ

3. 20 Χ BIOCHEM STARS

4. ΥΑΛΟΒΑΜΒΑΚΑΣ

Το setup θα είναι ίδιο και στα δύο φίλτρα ώστε να υπάρχει το ένα σαν μερικό backup σε περίπτωση που κάποιο από τα δύο παρουσιάσει πρόβλημα.

Να χρησιμοποιήσω φίλτρο βυθού ;

Είναι σωστή η σκέψη μου η μπορείτε να προτείνετε κάτι άλλο ;

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το τι ενυδρείο θα στήσεις, δίσκους, φυτεμένο, κοινωνικό, αφρικάνες, θαλασσινό; Το φίλτρο βυθού το αποκλείουμε σε κάθε περίπτωση. Εγώ θα έλεγα το ένα από τα δύο να το γεμίζεις με substatpro ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το τι ενυδρείο θα στήσεις, δίσκους, φυτεμένο, κοινωνικό, αφρικάνες, θαλασσινό; Το φίλτρο βυθού το αποκλείουμε σε κάθε περίπτωση. Εγώ θα έλεγα το ένα από τα δύο να το γεμίζεις με substatpro ούτως ή άλλως.

13256[/snapback]

Έχεις δίκιο το ξέχασα. Έχω καταλήξει να βάλω 2 oscars με λίγα φυτά και αρκετές ρίζες. Τα biochem stars δεν αντικαθιστούν το substrat pro ;

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με τον μιχαλη...τα δυο 2217 ειναι σουπερ για αυτα που θες.γωμη μου ετσι..το ενα βιολογικο και εισαι :rockon:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...