Jump to content

Cyrtocara Moori!


Odysseas1986

Recommended Posts

Πριν λίγες ημερες αγορασα δυο Moori και μου αρεσουν παρα πολυ. Οπιος γνωριζει εστω λιγες πληροφοριες για αυτα να μου πει μερικα πραγματα. Ααααα.. και μη μου στειλετε παλι τα site να διαβασω στο internet! Οπιος γουσταρει και εχει ορεξη ας στειλει...

Link to comment
Share on other sites

Ανηκει στα Haps της λιμνης Malawi,και ειναι απο τα πιο ηρεμα της κατηγοριας.Μεγαλωνει αρκετα γι αυτο θελει λιτρα.300 και πανω για μενα.Αν και Hap αρεσκεται εκτος απο πρωτεινουχες τροφες,να τσιμπολογαει και αλγη απο τους βραχους.Κινητικο ψαρι,που μεγαλωνοντας το αρσενικο αναπτυσει καρουμπαλο στο μετωπο(frontoza της Malawi).Με τι αλλα ψαρια τα εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Ααααα.. και μη μου στειλετε παλι τα site να διαβασω στο internet! Οπιος γουσταρει και εχει ορεξη ας στειλει...

Αυτό δεν το κατάλαβα.....

Link to comment
Share on other sites

φίλε Odysseas παρακολουθώ τα μηνύματά σου από τότε που γράφτηκες στο forum.

Δέχομαι ότι μπορεί να υπάρχει κάποιο πρόβλημα και να μην μπορείς να κάνεις το ψάξιμο που χρειάζεται στο internet για τις πληροφορίες που θες, αλλά αν όντως αυτό συμβαίνει θα πρέπει να εξηγήσεις ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις και τότε όλοι θα προτείνουμε λύση και θα σου παρέχουμε βοήθεια και πληροφορίες.

Εδώ στο aquazone υπάρχει κατανόηση σε όλα τα επίπεδα. Ως παράδειγμα αναφέρω τον φίλο moderator Σταμάτη που πριν μερικές μέρες έδωσε link σε κάποιο site μετατροπής greeklish σε ελληνικά, ώστε όσοι δεν μπορούν για κάποιο λόγο να γράφουν ελληνικά να γράφουν greekligh που μπορούν και να το μετατρέπουν μετά. Έτσι και αυτοί γράφουν όπως μπορούν και με την μετατροπή διευκολύνουν τους άλλους και τη λειτουργία του forum.

Είναι περίεργο να βάζεις τους άλλους να κάνουν τη δύσκολη δουλειά και αν δεν δώσεις κάποια εξήγηση δεν θα πάρεις τις απαντήσεις που ψάχνεις.

Ελπίζω να μην με παρεξηγείς, μιλάω πάντα φιλικά.

Καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχην ευχαριστω πολυ τον Dia για το ενδιαφερον του να μου γραψει!

Καλη χρονια φιλε μου και σε 'σενα. Δεν απαιτω να μου γραψει καποιος και να ενδιαφερθει σε αυτα που ρωταω. Οποιος θελει! Ουτε βαζω αλλους να κανουν την δουλεια μου. Απλα αυτο το forum ειναι για την εξυπηρετηση ολων. Ειναι πιο ευκολο λοιπον να μου γραψει καποιος σε αυτα που ρωταω αφου και εφ' οσον τα ξερει, παρα να ψαχνω στο internet 10 ωρες. Δεν εχω σκοπο να τσακωθω με κανεναν. Εκανα εγγραφη στο forum για να ενημερωθω περισσοτερο. Αλλοι ειναι αυτοι που την λενε στον καθε ενα απ'οτι εχω διαβασει!

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχην ευχαριστω πολυ τον Dia για το ενδιαφερον του να μου γραψει!

Καλη χρονια φιλε μου και σε 'σενα. Δεν απαιτω να μου γραψει καποιος και να ενδιαφερθει σε αυτα που ρωταω. Οποιος θελει! Ουτε βαζω αλλους να κανουν την δουλεια μου. Απλα αυτο το forum ειναι για την εξυπηρετηση ολων. Ειναι πιο ευκολο λοιπον να μου γραψει καποιος σε αυτα που ρωταω αφου και εφ' οσον τα ξερει, παρα να ψαχνω στο internet 10 ωρες. Δεν εχω σκοπο να τσακωθω με κανεναν. Εκανα εγγραφη στο forum για να ενημερωθω περισσοτερο. Αλλοι ειναι αυτοι που την λενε στον καθε ενα απ'οτι εχω διαβασει!

Δικαίωμά σου να ζητάς άμεσες απαντήσεις, αλλά το "όποιος γουστάρει" είναι λίγο έως πολύ προκλητικό. Δυστυχώς ή ευτυχώς, το διάβασμα στο συγκεκριμένο χόμπυ είναι απαραίτητο!

Τέλος δεν νομίζω πως υπάρχουν "χώστες" σε αυτό το φόρουμ. Μάλλον το μπέρδεψες με άλλο.....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το "οποιος γουσταρει" το εγραψα με την καλη εννοια. Δεν ψαχνομαι! Τελος παντων, δεν νομιζω οτι βγαινει πουθενα αυτη η συζητηση. Δεν ξερω εσυ τι ζητας και γιατι ασχοληθηκες μαζι μου? Sorry οποιους πειραξε αυτο που εγραψα για να ημαστε ενταξει με ολλους..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γνωριζει κανεις τελικα να μου πει γι' αυτα τα υπεροχα ψαρια?

Ξερω πως ειναι τις λιμνης Malawi και ανοικουν στις Haps!

Επεισης ξερω πως μεγαλωνουν αρκετα (20-25εκ. περιπου) και ζουνε καλυτερα σε ομαδες των 6-8

Νομιζω αυυττααααα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...