Jump to content

Κουτι απο Rio 300


sakourtele

Recommended Posts

:) Πως βγαινει πια αυτο το ριμαδοκουτι που εχει στανταρ το Ριο βεντουζαρισμενο με τοοοσο μερακι?Εχω δοκιμασει τα παντα!Και με ULTREX λουστηκα! :bowdown::bowdown:
Link to comment
Share on other sites

Λεπτη λαμα,πετονια(αν καταφερεις να την περασεις),χορδη ακομα καλυτερα,και υπομονη γιατι θα σου σπασει τα νευρα. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Λεπτη λαμα,πετονια(αν καταφερεις να την περασεις),χορδη ακομα καλυτερα,και υπομονη γιατι θα σου σπασει τα νευρα. :bowdown:

Φοβαμαι μην χαραξω το τζαμι αλλιως θα εβαζα λαμα..τωρα με την πετονια λιγο δυσκολο.Χορδες εχω πολλες καθωτι κιθαριστας :bowdown: αλλα δεν φανταζομουν ποτε οτι θα τις χρησιμοποιουσα και για κατι τετοιο... :blink::(:)

Link to comment
Share on other sites

Λεπτη λαμα,πετονια(αν καταφερεις να την περασεις),χορδη ακομα καλυτερα,και υπομονη γιατι θα σου σπασει τα νευρα. :bowdown:

Πιστευεις οτι πρεπει να εχει βραχει πρωτα?Θα ηταν πο εύκολο με υγρη επιφανεια?

Link to comment
Share on other sites

Πιστευεις οτι πρεπει να εχει βραχει πρωτα?Θα ηταν πο εύκολο με υγρη επιφανεια?

Η σιλικόνη δεν επηρεάζεται από το αν είναι βρεγμένη ή όχι!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με ενα πιστολακι μαλλιων να ζεστανεις εξωτερικα την σιλικονη και μετα με ενα πολυ ψιλο κατσαβιδι

και με πολυ προσοχη σιγα σιγα να βγαλεις την σιλικονη.Εγω ετσι το εβγαλα,θελει ομως υπομονη για να μην κανεις ζημια.

Καλη επιτυχια..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με ενα πιστολακι μαλλιων να ζεστανεις εξωτερικα την σιλικονη και μετα με ενα πολυ ψιλο κατσαβιδι

και με πολυ προσοχη σιγα σιγα να βγαλεις την σιλικονη.Εγω ετσι το εβγαλα,θελει ομως υπομονη για να μην κανεις ζημια.

Καλη επιτυχια..

Ευχαριστω!Θα το δοκιμασω. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε εγω εχω κανει 2 φορες αυτην τη δουλειά και τις 2 με τον ίδιο τρόπο.

Χρησημοποίησα μία σπάτουλα λεπτή και σιγα σιγά απο το πλάι ξεκόλησα τις σιλικόνες!

Δοκιμασμένο αποτέλεσμα και δεν αφήνει γραντζουνιές!

Αν δοκιμάσεις με χορδή βάλε και τα γάντια της μηχανής, μη φας κανενα χέρι...

να και το εργαλείο του φόνου (περίπου)

post-6858-1235029574_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμάσεις με χορδή βάλε και τα γάντια της μηχανής

Χορδες,γαντια μηχανης..θα βαλω κι ενα κρανος κι ετοιμος για το τριοδιο!!! :bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το ξανασκέφτεσαι;

Μπας και αφήσεις;

Το λέω γιατί είναι ένα πολύ "αξιόμαχο" εσωτερικό φίλτρο με μπόλικο χώρο για υλικά και πίστεύω ότι πραγματικά αξίζει να το έχεις να δουλεύει παράληλα με κάποιο εξωτερικό. Θεωρώ ότι ο χώρος που πιάνει δεν είναι πρόβλημα εν συγκρίσει με αυτά που προσφέρει. Επίσης με έξυπνο aquascaping το κρύβεις και δεν φαίνεται κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...