Jump to content

Mπλε σφουγγάρι


alex1001

Recommended Posts

Καλημέρα σας..

αν ξέρει κάποιος να μου πει που πουλάνε μπλε σφουγγάρι αυτό με τις μεγάλες τρύπες για φιλτρανση.. είχα δει στο water-inn κάποιο 50x50cm διαστάσεις με 8euro περίπου.. και πάχος 0.2-3cm τώρα έχουν φέρει κάποιο με διπλάσιο πάχος όταν τους ρώτησα αν θα φέρουν ξανά το προηγούμενο μου έλεγαν δεν ξέρουν αν και ποτε..

ξέρετε που μπορώ να βρω τέτοια σφουγγάρια?

υπάρχει κάποιο κατάστημα όπου μπορεί να διαλέξει κάποιος τις διαστάσεις που θέλει?

Link to comment
Share on other sites

σε κάνα δυο που ρώτησα είχαν ακόμη πιο χοντρά η καθόλου.. απλά αν κάποιος ξέρει έχει δει κάπου αυτό που ψάχνω θα με βοηθούσε να παο κατευθείαν εκεί.. από εβδομάδα θα παο σε 1-2 μεγάλα να δω αν έχουν αλλα θα με βοηθούσε αν ξέρει κάποιος κάτι συγκεκριμένο να με βγάλει από το να ψάχνω εδώ και εκεί..

πιο πολύ με ενδιαφέρει το πάχος να είναι γύρο στα 0.2-0.3cm οι άλλες διαστάσεις δεν έχουν τόση σημασία μιας και κόβετε εύκολα στα μετρα που ο κάθε ένας χρειάζεται..

Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλε μου.. κάτι τέτοιο ψάχνω! σε μαγαζί τις αθηνας μάλλον δεν θα βρω e?

Μια βοήθεια..αυτό το PPI 10 PPI 30 κλπ τι σημαίνει? εγώ που θέλω με τις πιο μεγάλες τρύπες πιο πρέπει να διαλέξω?

Link to comment
Share on other sites

σε τι διαστάσεις είναι αυτό που θέλεις τώρα για να κάνεις δουλειά ?

Link to comment
Share on other sites

θέλω αυτό παράδειγμα στη φωτό με τις μεγάλες τρύπες το κάτω κάτω..

http://www.aquaristic.net/filterfoam-plate...ine.html?lang=1

..να υποθέσω πως αυτό είναι το PPI-30?

επειδή στη φωτό δείχνει όλα τα μεγέθη ανάλογα με τις τρύπες και όχι ανάλογα με τις διαστάσεις έτσι με μπερδεύει λίγο πιο είναι τι!

Έγινε επεξεργασία - alex1001
Link to comment
Share on other sites

θέλω αυτό το 50x50 3cm και μάλλον αν καταλαβαίνω καλά γραφει "PPI-10 coarce" Και πρέπει να είναι αυτό με τις μεγάλες τρύπες..

οποτε το PPI-10 πρέπει να είναι αυτό με τις μεγάλες τρύπες και οχι το PPI-30 που νόμιζα πριν.. έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...