Jump to content

Συναρμολογηση Eheim 2217


passengerdm

Recommended Posts

Καλησπερα. Σαν νεος χρηστης ειχα την πρωτη μου δυσκολια στη συνδεση του φιλτρου.

το προβλημα ειναι πως δεν κουμπωνει η βανα στην φλογερα αλλα ουτε και στο μπαστουνι του φιλτρου, καποια βοηθεια please???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σαν νεος χρηστης ειχα την πρωτη μου δυσκολια στη συνδεση του φιλτρου.

το προβλημα ειναι πως δεν κουμπωνει η βανα στην φλογερα αλλα ουτε και στο μπαστουνι του φιλτρου, καποια βοηθεια please???

Μα η βανα δεν μπαινει εκει που λες.Μπαινει ενδιαμεσα στον σωληνα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση αλλα εννοεις πως κοβω τον σωληνα?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση αλλα εννοεις πως κοβω τον σωληνα?

Ακριβως.Παρεμβαλεις τη βανα και συνδεεις το ενα κομματι του σωληνα στο φιλτρο και στην αλλη μερια τη φλογερα.Το ιδιο και με την αλλη σωληνα,μονο που στη μια ακρη θα μπει το μπαστουνι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.Ελπιζω να ηταν η μονη μου απορια στο στησιμο του ενυδρειου.

Link to comment
Share on other sites

Αν και ηδη βοηθησες αρκετα να κανω και μια τελευταια ερωτηση ενα κομματακι σωληνα καμπυλωτο και κομμενο απο την μια πλευρα που χρησιμευει?

Link to comment
Share on other sites

Αν και ηδη βοηθησες αρκετα να κανω και μια τελευταια ερωτηση ενα κομματακι σωληνα καμπυλωτο και κομμενο απο την μια πλευρα που χρησιμευει?

Eκει περνας το σωληνα στο σημειο που γυρναει απο την πλατη για να μπει στο ενυδρειο.Για να μην τσακισει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Θελω να βγαλω τον ανθρακα απο το φιλτρο.Ξερει καποιος πως δεν θα πλημμυρισω ανοιγοντασ το καπακι?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βγαλω τον ανθρακα απο το φιλτρο.Ξερει καποιος πως δεν θα πλημμυρισω ανοιγοντασ το καπακι?

Link to comment
Share on other sites

θα κλεισεις τις βανες..Μετα θα βγαλεις τους σωληνες απο το φιλτρο θα παρεις τον κουβα και θα πας στην μπανιερα εκει θα βγαλεις τον ανθρακα και μετα παλι πισω...(Τουλαχιστων στο Fluval ετσι κανω...:unsure:)

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχχχ.Το δοκιμασα ηδη αυτο και ειχαμε ατυχημα.Θα το κανω μαλλον οταν λειπει η γυναικα μου :unsure::unsure::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...