Jump to content

N.Caudopunctatus


PRINCE

Recommended Posts

post-7034-1254252060_thumb.jpg

Αυτη την μορφη εχει πλεον το ριο μου...

post-7034-1254252196_thumb.jpgpost-7034-1254252729_thumb.jpg

μερικοι απο τους κατοικους του ενυδρειου....

Φιλοξενούνται:3 neolamprologus cylindricus, 1 Calvus goldhead, 1 lamprologus caudopunctatus

Παρακαλω ολους παααααααρα πολυ....αν δειτε σε καποιο καταστημα της Αθηνας calvo gold και lamprologus caudopunctatus.....ενημερωστε με.....θελω οπως και δηποτε να βρω 1 caudopunctatus αρσενικο....

Με συγχωρειτε για τις βιαστικες φωτογραφιες......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aρκετα καλο το setup :(

Οντως χρειαζεσαι να τα εχεις ζευγαρακια.

Εψαχνα και εγω για το συγκεκριμενο ψαρι που λες και δεν βρηκα πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Εδω αρεσε σε μενα, δε θα αρεσει σε εσας??? :)

Φιλε μου... ελπιζω να ειναι καλα στερεωμενες οι πέτρες σου γιατι καποιος απο τους προλαλισαντες θα τις ζηλεψει και θα το ματιασει!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Κώστα πολύ ωραίο το ενυδρείο και με ενδιαφέροντα ψάρια.Θα σε έχουμε υπόψιν μας αν βρούμε αυτά που σε ενδιαφέρουν.

Ολα καλά ,Σωκράτης :(

Link to comment
Share on other sites

Κώστα πολύ ωραίο το ενυδρείο και με ενδιαφέροντα ψάρια.Θα σε έχουμε υπόψιν μας αν βρούμε αυτά που σε ενδιαφέρουν.

Ολα καλά ,Σωκράτης :(

Ευχαριστω Κ.Σωκρατη....να ειστε καλα....

Link to comment
Share on other sites

....αρα να νιωθω τυχερος που εχω post-7034-1254261836_thumb.jpg αυτον ...απο την αναγραφομενη στη φωτογραγραφια ημερομινια εως σημερα?.........εχει μεγαλωσει βεβαια αρκετα....

θα κανω υπομονη :) (κιαλο)....αλλα τα ψαρακια αυτα θελω να τα βρω....ειναι οι αδυναμιες μου :(

Link to comment
Share on other sites

post-7034-1254252060_thumb.jpg

Αυτη την μορφη εχει πλεον το ριο μου...

post-7034-1254252196_thumb.jpgpost-7034-1254252729_thumb.jpg

μερικοι απο τους κατοικους του ενυδρειου....

Φιλοξενούνται:3 neolamprologus cylindricus, 1 Calvus goldhead, 1 lamprologus caudopunctatus

Παρακαλω ολους παααααααρα πολυ....αν δειτε σε καποιο καταστημα της Αθηνας calvo gold και lamprologus caudopunctatus.....ενημερωστε με.....θελω οπως και δηποτε να βρω 1 caudopunctatus αρσενικο....

Με συγχωρειτε για τις βιαστικες φωτογραφιες......

Πολύ καλο ,μπράβο :(

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους πολυ......εμενα παλι το αποτελεσμα δεν με ικανοποιει και τοσο πολυ....ειχα στο μυαλο μου ενα σετ απ με λιγοτερες πετρες αλλα περιεργα στημενες....δεν μπορεσα να τις στηριξω ομως με τιποτα!!!.....

Σταθη τι εχει γινει με το 180 λιτρο?????θα το στησεις???.....θυμαμαι οτι ειχες εξαιρετικες ιδεες για το σετ απ και την επιλογη των ψαριων....

Link to comment
Share on other sites

ΠΑρολο που κι εμενα μου αρεσε το πρωτο set up φιλε μου.....

Εφόσον και το δευτερο καλύπτει τις αναγκες τως ψαριων για κρυψωνες.... κανε το οπως σου αρεσει, αφου εσυ θα το βλέπεις... :(

Link to comment
Share on other sites

Σαν ομορφια μου αρεσε περισσοτερο το προηγουμενο...

Αλλα μου φαινεται πρακτικοτερο αυτο απο αποψης σπηλιων και κρυψωνων...

Αν πιασουν και αλγες οι πετρες θα δειχνει αρκετα ομορφο :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το ονομάσω μεταμοντέρνο :) .Εχει ενδιαφέρον παρότι έχουμε συνηθίσει τις πιο ¨κλασσικές ¨πέτρες.

Να το παρακαλουθούμε και θα το δούμε και μετά την ανάπτυξη άλγης.

:(

Link to comment
Share on other sites

εχει χρυσοκεφαλο Καλβο!?.......... ξερεις οτι θελω να στησω τετοιο ενυδρειο και δεν βρησκω πουθενα... :thumbup::thumbup:

το νεο στησημο ειναι λιγο περιεργο... :(:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το ονομάσω μεταμοντέρνο :thumbup: .Εχει ενδιαφέρον παρότι έχουμε συνηθίσει τις πιο ¨κλασσικές ¨πέτρες.

Να το παρακαλουθούμε και θα το δούμε και μετά την ανάπτυξη άλγης.

:thumbup:

Ακριβώς αυτο Κ.Σωκρατη.....η γνωμη(ες) μου ειναι η εξης:

1ο:Ειναι κατι διαφορετικο...με μεγαλες πετρες που δεν υπαρχει κινδυνος να μου πεσουν και δεν χρειαζεται να κολληθουν....αλλωστε εξακολουθει να ειναι λειτουργκιο και να καλυπτει τις αναγκες των ψαριων μου....+οτι καθαριζω τον "βυθο" του ενυδρειου πολυ καλυτερα απο πριν!!!

2o:Επισης οι πετρες αυτες ειναι φυσικες(στο βουνο τις βρηκα...100%ασβεστολιθος,σε αντιθεση με πριν που ηταν κατι σαν αμμολιθος...)

3ο:Παρ'ολο το μεγεθος τους....εχουν πολυ μικρο βαρος.....και σε σχεση με πριν κερδιζω καθαρα λιτρα.....

4ο:Β α ρ ε θ η κ α το "βοτσαλα αριστερα-βοτσαλα δεξια"......και αφου δεν μπορουσα να τοποθετησω τις προηγουμενες πετρες ετσι οπως ηθελα ,σαν ιδεα ηταν μικρες κατω...μεγαλες πανω....κολλημενες και ΔΕΝ καθοντουσαν οι ατιμες........και τσαντιστικα!!! :bowdown:

5ο:Νομιζω οτι και στη λιμνη, πραγματικα, υπαρχουν πετρες μεγαλυτερες απο αυτες που συνηθιζουμε να βαζουμε στα ενυδρεια μας....και υπαρχουν και βραχια μονοκοματα....εκει που "αραζουν" τα paracyprichromis nigripinis blue neon για παραδειγμα....

6ο:Μου αρεσουν τα set up με μεγαλες πετρες....ή με πετρες διαφορετικού μεγεθους....

7ο:Μπορει να φαινεται απλα, οτι πηρα και κοπανησα μεσα δυο μεγαλες πετρες....αλλα παιδευτικα να ειστε σιγουροι....

Το πιο σημαντικο για μενα ειναι οτι ειδα τα ψαρακια μου να το χαιρονται περισσοτερο απο πριν :) και ετσι το χαιρομαι και εγω :( ....θα προτιμουσα τις πετρες λιγο πιο σκουροχρωμες....αλλα....

Υ.Γ.

1.το προηγουμενο μου ταιριαζε καλυτερα σε σετ απ για μπούνες Μαλαουι......

2.Ναι Σταθη ειναι το ψαρι που λες και δεν μπορω να του βρω ταιρι......post-7034-1254786040_thumb.jpg

3.Για τις τροφες δεν μου ειπατε τιποτα????????χρειαζομαι κατι ακομα????????

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά τις τροφές θα έλεγα οτι είσαι καλά.Αν θέλεις να προσθέσεις ,καμμιά της ocean nutrition όπως για παράδειγμα ,cichlid vegi flakes ή formula two , και κανένα κατεψυγμένο όπως mysis.

:(

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά τις τροφές θα έλεγα οτι είσαι καλά.Αν θέλεις να προσθέσεις ,καμμιά της ocean nutrition όπως για παράδειγμα ,cichlid vegi flakes ή formula two , και κανένα κατεψυγμένο όπως mysis.

:(

Ευχαριστω Κ.Σωκρατη, θα τις εχω υπ'οψην......

Link to comment
Share on other sites

Να ειστε ολοι καλα...ευχαριστω παρα πολυ.....μην ξεχνατε οτι χωρις τα δικα σας σχολια δεν θα το ειχα καταφερει.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...