Jump to content

Διαρροη Θερμοστάτη


kostasg

Recommended Posts

Παιδιά στο ενυδρείο μου έβαλα δοκιμαστικό κατσαβίδι και άναψε. Η διαρροη είναι από τον εσωτερικό θερμοστάτη. Οταν βάζω καλώδιο στο ενυδρείο και το γειόνω δεν ανάβει το δοκιμαστικό. Το θέμα ειναι ότι αν το έχω μόνιμα το καλώδιο στο ενυδρείο φοβάμαι μήπως επηρεάσει με τον καιρο τα ψάρια και μολύνει το νερό. Εχει κανεις καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

:( Το ενδεχόμενο βραχυκυκλώματος/ηλεκτροπληξίας και λοιπών δυσάρεστων συμβάντων το σκέφτεσαι; Εγώ απλά θα τον πέταγα :)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω?

Κι εγω θα τον πετουσα :(

Έγινε επεξεργασία - vag0s
Link to comment
Share on other sites

Bαλε νερο οσμοσης... :(:)

δεν το καταλαβα αυτο koing, τι θες να πεις;

Link to comment
Share on other sites

Το νερο απο οσμωση δεν ειναι οπως το απιονισμενο..??

Απο οσο ξερω το απιονισμενο νερο ειναι κακος αγωγος του ηλεκτρισμου...

Οποτε λιγικα παντα αυτος που εχει νερο απο οσμοση δεν εχει κινδυνο για ηλεκτροπληξια στο ενυδριο του...

Υ.Γ υποθετικα μιλαω δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε το αν είναι όντως ο θερμοστάτης....εμένα είχε διαρροή το εσωτερικό φίλτρο...βγάζε 1-1 τις συσκευές απο την πρίζα και τσέκαρε με ποιά θα σταματήσει η διαρροή.....και αυτό που θα βρείς απλά πέτα το...

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε το αν είναι όντως ο θερμοστάτης....εμένα είχε διαρροή το εσωτερικό φίλτρο...βγάζε 1-1 τις συσκευές απο την πρίζα και τσέκαρε με ποιά θα σταματήσει η διαρροή.....και αυτό που θα βρείς απλά πέτα το...

Εχεις δικιο... κι εγω το ιδιο θα εκανα...

Κωστη.... το οτι έχει ελυψη στους ηλεκτρολιτες δε σημαινει οτι δε θα προσθεσει..... καλο ειναι οτι εχει διαροη και δεν εχει εγγυηση να το πεταξει!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...