Jump to content

Substrat Pro "χύμα" με 8€


Alpha

Recommended Posts

Καλησπέρα. Λοιπόν πήγα σε ενα pet shop προχθές για να αγοράσω Substrat Pro. Αφού είδα οτι έκανε 26€ και δεν είχα τόσα επάνω μου, έρχεται το παιδί που δούλευε εκεί και μου έδωσε το παρακάτω Substrat Pro με 8€. Επίσης, επειδή δεν τον πίστευα άνοιξε ένα κουτί Substrat Pro για να δω ότι είναι ίδιο και έτσι το αγόρασα. Ισχύει κάτι τέτοιο ή με κορόιδεψαν? Με ένα σακουλάκι από τα παρακάτω γεμίζουν και οι τρεις κάδοι του φίλτρου μου (fluval 205).

Επίσης μου είπε οτι αυτο το substrat είναι απο τα set των υλικών τις eheim.

post-12024-1255535580_thumb.jpg

post-12024-1255535600_thumb.jpg

post-12024-1255535617_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

...το οτι μοιαζει σιγουρα μοιαζει,τωρα αν ειναι κι ολας δεν ξερω...τι να πω, να βγαλανε οι Κινεζοι απομιμηση substrat-pro παλι δε νομιζω,αρα μαλλον κοιταμε το καταστημα κατα ποσο ειναι αξιοπιστο :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω πόσα ml είναι, αλλά όπως είπα το δικό μου το fluval205 γεμίζει με μια σακούλα. Βασικά δεν είναι ακριβώς χύμα, το σακουλάκι είναι σφραγισμένο κανονικά. Και όπως είπα και παραπάνω το παιδί στο κατάστημα μου είπε οτι είναι από τα set υλικών της Eheim. Μήπως είναι κάτι παρόμοιο με το Siporax Loose από Γερμανία? Επιτρέπεται να αναφέρω το κατάστημα εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν ξερω καποιον κανονα που να το απαγορευει.... ρωτησε καποιον μοντ.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως Substrat Pro οπως με διαβεβαιωσε και ο πωλητης και ο λογος που πωλειται σε σακουλακια ειναι διοτι προερχονται απο συσκευασιες της EHEIM που εχουν και αλλα υλικα μαζι οπως το Mech τα οποια ειχαν χαλασμενες εξωτερικες συσκευασιες και ετσι τα εσπασε τα περιεχομενα και τα πουλαει σκετα. Τα σακουλακια ειναι σφραγισμενα. Αν δεν κανω λαθος ειναι 1 λιτρο το καθενα.

Link to comment
Share on other sites

Αποτι καταλαβα το καταστημα εσπασε τα παρακατω πακετα λογω της κατεστραμενης συσκευασιας, μιας και ειδα και mech σε σακουλακια.

classic-media-set.gif

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Μην παραξενευεσε. Στο Interntet έχει siporax 1 λιτρο - 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Μην παραξενευεσε. Στο Interntet έχει siporax 1 λιτρο - 5 ευρώ.

Ναι το έχω δει, είναι το loose από Γερμανία, το γράφω και παραπάνω, απλά substrat pro δεν είχα πετύχει πουθενά τόσο φθηνό και είναι και πιο ακριβό από το siporax.

Link to comment
Share on other sites

Α οκ. Δεν είχα δει οτι το έγραφες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω πόσα ml είναι, αλλά όπως είπα το δικό μου το fluval205 γεμίζει με μια σακούλα. Βασικά δεν είναι ακριβώς χύμα, το σακουλάκι είναι σφραγισμένο κανονικά. Και όπως είπα και παραπάνω το παιδί στο κατάστημα μου είπε οτι είναι από τα set υλικών της Eheim. Μήπως είναι κάτι παρόμοιο με το Siporax Loose από Γερμανία? Επιτρέπεται να αναφέρω το κατάστημα εδώ?

Τελικά επιτρέπεται να μας πείς το κατάστημα ; Έχει ενδιαφέρον το θέμα :)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα και πηρα ενα σακουλακι substrat pro και μου ειπε πως εχει ακομα

3, 4 τελευταια οποτε ...................ALPHA σ'ευχαριστω για την πληροφορια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα φίλε, γι'αυτό είμαστε εδώ για να βοηθάει ο ένας τον άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη βοηθεια ... γιατι δεν την βρηκα γραμμενη πουθενα ... ειναι αορατη; :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη βοηθεια ... γιατι δεν την βρηκα γραμμενη πουθενα ... ειναι αορατη; :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...