Jump to content

τι φιλτρο ειναι..


τζιμακος

Recommended Posts

λοιπον εχτηες μαζι με το ενυδρειο πηρα και το φιλτρο της φωτογραφιας..ειναι εσωτερικο και λεει Atman AT2219 και 1200 λιτρα την ωρα και 25 wat....τι αποψη εχετε για αφτο το φιλτρο?κανει για το ενυδρειο μου που ειναι 120 λιτρα η θα γινει χαμος μεσα...?

post-8167-1260032930_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω το συγκεκριμένο φίλτρο,εσωτερικό είναι,έτσι?Με προβληματίζει ο μικρος όπως φαίνεται κάδος για τα υλικά(μήπως γνωρίζεις την χωριτηκότητα?).Σίγουρα η φίλτρανση βρίσκεται σε συνάρτηση με τον αριθμό των ψαριών,το τάισμα και τις αλλαγές νερού.Προσωπικά είμαι υπέρ των εξωτερικών φίλτρων :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχτηες μαζι με το ενυδρειο πηρα και το φιλτρο της φωτογραφιας..ειναι εσωτερικο και λεει Atman AT2219 και 1200 λιτρα την ωρα και 25 wat....τι αποψη εχετε για αφτο το φιλτρο?κανει για το ενυδρειο μου που ειναι 120 λιτρα η θα γινει χαμος μεσα...?

Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα, είχα κι εγώ σε 120λ αντλία 1200λ/ω και δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει τσαμπα το πηρα.. :) .ο καδος δεν ειναι και πολυ μικρος αν δεις σε σχεση με το χερι μου αλλα εμπας περιπτοση δεν ειναι καλο φιλτρακι?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα, είχα κι εγώ σε 120λ αντλία 1200λ/ω και δεν είχα πρόβλημα.

Βασικά σου έγραψα ότι δεν θα έχεις πρόβλημα με το ρεύμα που θα δημιουργεί, αν εννοείς για φίλτρανση σίγουρα ένα εξωτερικό θα είναι ότι πρέπει, αλλά ανάλογα την ιχθυοφόρτηση (όπως είπε και ο φίλος DIMITRIOS), το μέγεθος των ψαριών και άλλα τα οποία θα τα βρείς εδώ μέσα με μια σχετική αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...