Jump to content

Εχετε αλλα κατοικιδια ?


Recommended Posts

Ανοιγω αυτο το θεμα να δουμε αν καποιοι φιλοι συντηρουν και αλλα ζωακια :thumbup: σπιτι τους ...

Ξεκιναω εγω λοιπον :thumbdown: . Εχω τη γατουλα μου μια ΣΙΑΜΕΖΑ τη ΣΑΡΑ που ειναι περιπου 6 ετων και τον γιο της τον ΦΑΡΟΥΚ το αλητακι που ειναι 2 χρονων ... :o

Ειχα και ενα πτηνο αλλα καποιος ξεχασε μια μερα το πορτακι απο το κλουβι ανοιχτο :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Δες σύμπτωση!

εγώ έχω μάνα και θυγατέρα 5,5 και 1,5 χρονών αντίστοιχα, Σιαμ γάτες!

Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι εκτός από τα διάφορα ενυδρεία υπάρχει και η μεγάλη αγάπη της γυναίκας μου που δεν είναι άλλη από ένα Iguana. Αν και όταν ήρθε στο σπίτι πρίν 4 χρόνια δεν ήθελε ούτε να το δεί σήμερα δεν μπορεί να το αποχωριστεί.

Είναι αρκέτα δύσκολο ζώο στην συντήρηση και χρειάζεται να έχει και αρκετά μεγάλο χώρο μέσα στο σπίτι αφού το τελικό του μέγεθος μπορει να φτάσει σχεδόν τα 2 μέτρα.

Η αγαπημένη μας Becky σήμερα είναι σχεδόν 1.70 .... θαυμάστε την.....

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ ένα καναρίνι αλλά μια μέρα πέρσι το καλοκαίρι που το είχα αφύσει στο μπαλκόνι όταν επέστρεψα το βρήκα φαγωμένο. Μου είπε ένα φίλος μου που έχει και αυτό ότι τα τρώνε άλλα πουλιά όπως γεράκια... :thumbup: ????

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω 2 καναρίνια τα οποία σε αντίθεση με του Αντώνη τους αφήνω την πόρτα ανοιχτή και όχι μόνο δεν βγαίνουν έξω αλλά άν τύχει και βγούνε μετά ψάχνουν κανα μισάωρο να βρούν την πόρτα για να ξαναμπούν.

Κάπου έχω και ένα βίντεο. Αν το βρώ θα το σηκώσω.

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΕΙΝ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ "ΕΦΥΓΕ" ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ.ΓΡΑΦΩ "ΕΙΝΑΙ" ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ.

KEIN_2.doc

Link to comment
Share on other sites

Εχω και ένα σκύλο μάρκας κοπρολυκοσκυλο εδω στη δουλειά,και μια τιγρόγατα.Την λέω έτσι γιατί ίσως είναι η μόνη γάτα που πλακώνει στο ξύλο τους σκύλους της περιοχής και ίσως η μοναδική στον κόσμο που πιάνει πουλιά με κουδουνάκι στο λαιμό

Link to comment
Share on other sites

Ένα καναρίνι, μια καρδερίνα και ο Ρεξ τον οποίο εξακολουθώ και ψάχνω εναγωνίως...

Link to comment
Share on other sites

Ενα ημιαιμο Κανις (που μονο ανθρωπινη φωνη δεν εχει να σου μιλησει), Ενα ζευγαρι καναρινια (που κανουν συνεχως αυγα χωρις να βγαινουν πουλακια) και σκεφτομαι αν μου επιτρεψουν τα οικονομικα μου να παρω εναν μεγαλο Παπαγαλο....και φυσικα το υπο στρωσιμο ενυδρειο.

Τα κουνουπια που εχω σπιτι δεν τα συμπεριλαμβανω... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ένα γερμανικό Ποιμενικό (MiniMe) 3.5 ετών :thumbup: .

Όσο για τα κουνούπια φίλε συνονόματε, με αυτά έχουμε αποκτήσει πια συγγένεια .... «εξ αίματος» :o:thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εχουμε και λεμε, τρια σκυλια και ενα καναρινι.Τα σκυλακια ειναι η κυρια Φριντα 13 ετων(σοβαροτατη), η κυρια Σουζη 3 ετων(μινιατουρα και πολυ τσαχπινα!) και η κυρια Σενια 2 ετων(σκετο τρελοκομειο!).Το καναρινι μας ειναι ο κυριος Μελος, πανεμορφος και καληφωνος!Περιττο να σας πω οτι ολοι στο σπιτι, τους εχουμε μεγαλη αδυναμια!!!Αν μπορεσω θα στειλω και φωτο!

Έγινε επεξεργασία - zak
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω ένα σκυλή που βρήκα στο δρόμο!

Μετά πήρα τα ψάρια!

Παλιότερα είχα κατα καιρούς τα περισσότερα κατοικίδια!

Link to comment
Share on other sites

Ενα σέτερ τρικολόρε 1 έτους και το όνομα αυτής λιλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Εγώ έχω μια όμορφη τιγρε γατούλα που ακούει στο όνομα Mici :thumbup::thumbup:

Χαζέψτε...

Για να δω τι θα κάνει όταν με το κάλο φτιάξω εκείνο το ενυδρείο που σας έλεγα :D:thumbup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ενα υπεροχο Samoyed (σκυλος)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έναν μπλε χαριτωμένο παπαγαλάκι,είχα παλιά και ζευγάρι κοκατήλ... :thumbup:

Ααα και δύο κουνελάκια :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μια γατουλα μπεζ χρωμα μακρυτριχη, την Kitty ενα ολοκιτρινο πανεμορφο καναρινι τον Riko, ki ενα Ινδ. Χειριδιο μπεζ χρωμα μακρυτριχο τον Μερλιν.Αυτα προς το παρων γιατι τωρα ψαχνουμε για καποια συγκεκριμενη ρατσα σκυλου οπου μολις το βρουμε η οικογενεια θα μεγαλωσει κατα ενα μελος.

Link to comment
Share on other sites

Σκουλίκια (διαφόρων χρωματικών αποχρώσεων), κάμπιες και βδέλλες!

Link to comment
Share on other sites

Σκουλίκια (διαφόρων χρωματικών αποχρώσεων), κάμπιες και βδέλλες!

Φευγατοοοοοοοοοοοοοοοος, φωναξε παρων!!!!!!!!!!! :wootwoot::chair:

Λοιπον εχουμε και λεμε (γραφουμε):

1. Ενα Collie (και ΟΧΙ "Λαση" που εχω βαρεθει να ακουω :chair: ) που σε δυο μηνες γινεται 13 ετων.

2. 12 Καναρινια.

3. 2 Καρδερινες.

4. 1 Καναρινι Μοζαμβικης (Green singing finch - Serinus mozambicus).

5. 6 Gouldian finch (3 ζευγαρια).

Link to comment
Share on other sites

Τρια καναρινια.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα.κι εγω εχω ενα κοπροκανις τη τζουλι η οποια ειναι 16 χρονων και μονο δε μιλαει.το ποσο ακομη θα ζησει.....θα δειξει.φυσικα μονο σα σκυλι δεν αντιμετοπιζεται στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εγώ έχω ένα Γαλλικό Μπουλντογκ 2 χρονών! Ο Julio! Ασπρομαυρος 2 χρονων λαίμαργος, τρελος μπαλοκυνηγος, με 2 τόσο ανθρώπινα μάτια και 2 αυτια σαν νυχτερίδα!

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα ωραιο θεματακι για συζητησουλα εχω ενα πινστερακι θηλυκο 3 ετων ενα ενα μικρο ντάτσχουντ http://www.dibandido.gr/index.asp?pathID=1..._15_20&pg=2 ενα πολυ ομορφο σκυλακι.

3 ζευγαρια ροζελες ενα ζευγαρι κοκατιλ καρδερινες καναρινια αυτα να και ενα τελευταιο βιντεακι απο αυτα.

Έγινε επεξεργασία - kanarini
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...