Jump to content

Αναβαθμιση


papas

Recommended Posts

Καλημερα,οπως λεει και τιτλος εγινε επιτελους και η αναβαθμηση με 3 ξυλα αγνωστο τι ειναι,παραθετω φοτο για αποψεις,και ειναι να μπουν και αλλα φυτα, αυτη τη στιγμη φιλοξενει 2 rasboras,1:2 silver mollys,1:2 dalmatian mollys, 1 blue gurami,1 three spoted gurami και 1 πλεκο δεν ξερω ποιο ακριβως.

οι μετρησης μετα τhν αλλαγη ειναι:

cl2:0mg/l

no3:25mg/l

no2:0mg/l

gh:16d

ph:7.5

kh:8d

να προσεξω κατι ιδιαιτερο?

Link to comment
Share on other sites

αυτο που κανει μπαμ με τη μια ειναι οτι λειπει μια μαυρη αφισα στη πλατη του ενυδρειου. εκτος απο το οτι δειχνει το ενυδρεειο καλυτερα βοηθαει και τα ψαρια να ξεκουραζονται.

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο ειχα μια εμποριου τιν οποια τιν εστειλα :angry2: , και απλα σκεφτομε να κανω κατι που διαβασα σε ενα ποστ με μαυρο χαρτονι και λαδακι :):P

Link to comment
Share on other sites

Playmobil ήταν τα προηγούμενα διακοσμιτικά σου; :)

Ωραίο γίνεται, αλλα θα σου πρότεινα να πάρεις μερικά ακόμα ξύλα. Διαλεξε μεγάλα με πολλές διακλαδώσεις ωστε να προσφέρεις στα ψάρια σου πολλές κρυψώνες.

Επίσης βάλε φυτά. Κρυπτοκορίνες, υγροφίλιες, ανούμπιες κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

axaxaxaxa το καταλαβες με τη μια ρε θηριο :):P:angry2:

ο μικρος γουσταρε να μπουν τι να κανω να μαλωνω? :hysterical::hysterical::hysterical:

βασικα java moss σκεφτομε αλλα δεν βρισκω :thumbup::thumbup: και κερατοφυλλο γιατι τα 2 θυλυκα μολλυ ειναι ψιλοετοιμα η ετσι μου φενονται..

Link to comment
Share on other sites

βασικα java moss σκεφτομε αλλα δεν βρισκω :P:angry2: και κερατοφυλλο γιατι τα 2 θυλυκα μολλυ ειναι ψιλοετοιμα η ετσι μου φενονται..

Αν πας ΑΖΟΡΕΣ αφου εισαι κι απο θεσσ θα βρεις...... Εγω μονο εκει βρηκα :)

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι με ψευτικα ξεκινισαμε, ευτυχως που μας δειξανε στο φορουμ οι πιο παλιοι και πως ειναι τα κανονικα ενυδρεια :)

Java moss αν δεν βρισκεις μπορεις να ζητησεις να σου φερει καποιος συνχομπιστας κλαδεμα στον ψαροκαφε που γινεται στη Θεσσαλονικη.

Τα φυτα σου ποια ειναι? υπαρχουν και μερικα που δεν κανουν για ενυδρειο.

Θα μου πεις "γιατι τα πουλανε"?

Εδω πουλανε ψαρια που γινονται 2 μετρα, δεν θα πουλησουν δυο φυτακια?

Δες εδω http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=22244#

Για τα ξυλα χρειαζεται πιο κοντινη φωτογραφια

:P

Link to comment
Share on other sites

ΑΖΟΡΕΣ ε? μαλλον θα το επισκεφτω συντομα ας ελπιζω οτι εκει κατι θα γινει

τα φυτα και τα ξυλα που εχω ειναι αυτα και μια νεα φοτο με κατι πετρουλες που ειχα σε αλλο και συμπληρωσα κανα 2-3 ακομα

P.S αν μπορειτε να με βοηθισετε να βρω πιο plecaki ειναι τουτο τηα εισασταν θαυμασιοι :):P:angry2:

Link to comment
Share on other sites

Τα φυτά δεν έχω ιδέα... Τα ξύλα απο τον Αμαζόνιο τα πήρες; Αν ναι είναι 95% bogwood, 5% κατι αλλο...

Για τον πλεκο, αν μπορείς βγάλε μια πιο καθαρη φωτογραφία και απευθήνσου στους πλεκοκαμενους! :P Αν είναι και αυτός απο τον Αμαζόνιο πάντως, νομίζω είχα δει common albino pleco εκει πριν πολύ καιρό. Μπορει να ξαναέφερε.

BTW γιατί εχεις δυο φίλτρα; Το εσωτερικό της juwel υποτίθεται οτι είναι πολύ καλο! Βεβαια λίγο παραπάνω δεν έβλαψε ποτε κανέναν. :)

Έγινε επεξεργασία - tsoum
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν έβαζες περισσότερα φυτά, θα ήταν πολύ πιο ωραίο! Μου φαίνεται λίγο άδειο....

Link to comment
Share on other sites

Eγω νομιζω οτι τα πολλα τα ξυλα δεν κανουν για τα ζωοτοκα γιατι μαλακωνουν το νερο ενω αυτα θελουν σχετικα σκληρο.....

Διορθωστε με αν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Eγω νομιζω οτι τα πολλα τα ξυλα δεν κανουν για τα ζωοτοκα γιατι μαλακωνουν το νερο ενω αυτα θελουν σχετικα σκληρο.....

Διορθωστε με αν κανω λαθος

:thaman: δεν εχει πολλα ομως και με λιγες ασβεστολιθικες πετρες μπορει να ισοφαρισει. :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,οπως λεει και τιτλος εγινε επιτελους και η αναβαθμηση...

να προσεξω κατι ιδιαιτερο?

Διαβασε μια συζητηση με παρομοιο θεμα, τη μετατροπη απο πλαστικα φυτα σε αληθινα

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=29291&st=

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...