Jump to content

Μου είπαν προεκλογικά ότι λεφτά υπάρχουν.


Recommended Posts

Προεκλογικα ειπαν τα μεγαλυτερα ψεμματα,μονο και μονο για να βγουν κυβερνηση και να πας παρουν οτι μσς ειχε απομεινει.

ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ.........................

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, μακάρι να τα είχα για να τα έδινα (ο βλάκας) μόνο που εγώ θα το συμπλήρωνα Σταμάτη

"Που να ήξερα ο βλάκας ότι θα τα παίρνανε από μένα είτε τα είχα είτε δεν τα είχα"

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως ήταν από τις λίγες προεκλογικές εκστρατείες που στην ουσία δεν είχαμε προεκλογική εκστρατεία. Λίγες διαφημίσεις, λίγα φυλλάδια... Όλα λίγα! Και τα λιγότερα τα είχε η ΝΔ... Το μυρίστηκε ο μπούλης και την έκανε για να μην επωμιστεί το βάρος της πτώχευσης :D

Link to comment
Share on other sites

ο μπουλης αφου για 5,5 χρονια διελυσε τα παντα την εκανε με ελαφρα πηδηματακια(σιγα μην κατσει να τραβηξει το κουπι).τον βλεπετε τωρα πως ειναι με τα γυμναστηρια του,τις ταβερνες του,τα ταξιδια του, αραχτος και ωραιος πρωταθλητης στο playstasion.αφηνωντας τον αλλο να παρακαλαει γερμανους και γαλλους για κανα δανεικο για να μπορεσουμε να την βγαλουμε.τωρα αν ο αλλος ηξερε πως ηταν η κατασταση και μας δουλευε τι τα πω?θα απαντησουμε ωταν ερθει η ωρα.παντως μην τα ριχνουμε συνεχεια για οτι μας συμβαινει στους αλλους.μεγαλο μεριδιο ευθυνης εχουμε και εμεις.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θεωρείς ότι τα 5,5 χρόνια του Μπούλη ευθύνονται για την κατάσταση? :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,δεν ειπαν ψεμματα.

Τα λεφτα υπαρχουν,αλλα σε λαθος τσεπες και λογαριασμους.Εκατομμυριουχοι εχουν γινει και οι 300 με τα δικα μας φραγκα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θεωρείς ότι τα 5,5 χρόνια του Μπούλη ευθύνονται για την κατάσταση? :D

Ο πρωταθλητης στο playstation ενεπνευσε τους Ελληνες, γιατι εμοιαζε με αρκετους απο αυτους, εδειχνε αδιαφορια για την δουλεια του την οποια την βρηκε μεσω γνωστου, για αυτο βγηκε για αυτα τα 5,5 χρονια. Σιγουρα δεν ηταν ο μονος που αδρανησε φταινε και οι προγουμενοι. Εγω πιστευω ομως οτι το προβλημα ειχε εκθετικη εξαρση, δηλαδη τα τελευταια χρονια γιγαντωθηκε.

Θυμαμαι να διαβαζω ειδησεις του στυλ "πουλανε δημοσια κτηρια και μετα τα ενοικιαζουν παλι", θυμαμαι για τεραστια προστιμα που διαγραφησαν, θυμαμαι λιμνες που παραχωρηθηκαν για μια ΑΕ...

Link to comment
Share on other sites

ειδα τον τιτλο του θεματος...περιμενω μια τετοια φραση να την πει ενα ατομο χωρις κριτικη σκεψη και ικανοτητα να αναλογιστει την μεχρι τωρα πορεια καθε πολιτικου και να καταλαβει ποσα απο αυτα τα ασκοπα λογια ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα!ενας ενεργος πολιτης που ασχολειται με τα διαφορα θεματα πρεπει να ειναι σε θεση να ξεχωρισει τι ισχυει και τι οχι και να καταληγει σε καποια συμπερασματα.οποιος επαναλαμβανει καθε 4 χρονια(ή και λιγοτερο) τα ιδια λαθη ή τουλαχιστον με καποια περιοδικοτητα(δικομματισμος) πρεπει να δεχτει και ο,τι επακολουθει..

δεν το λεω αναφορικα με καποιον απο εδω,ουτε εχω σκοπο να θιξω καποιον,απλα κανω μια διαπιστωση!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θεωρείς ότι τα 5,5 χρόνια του Μπούλη ευθύνονται για την κατάσταση? :D

το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης εχει ο μπουλης γιατι στα χρονια του γιγαντωθηκε το προβλημα.κατερευσε ολο το συστημα το κρατος δεν εισεπρατε μια.πλιατσικο εγινε επι τον ημερων του.ιδρυσε χιλιαδες επιτροπες για να βολεψει ημετερους.τι να πρωτοθυμηθουμε τους "κουμπαρους"?τα δομημενα ομολογα που εφαγαν τα δικα μας τα λεφτα απο τα ταμεια μας?το βατοπεδιο?"τα εσοδα επιασαν πατο"ηταν η εκφραση του υπ.οικονομικων του.το χρεος το 2004 ηταν 170 δις και το 2009 300 δις.το μεγα λαθος για μενα ηταν η διοργανωση των ολυμπιακων αγωνων δεν επρεπε να τους παρουμε καθολου.το προβλημα το ηξερε γιαυτο εκανε τις πρωορες εκλογες για να πεταξει σε αλλον το μπαλακι να παρει τα μετρα αυτα και να τρωει το βρισιμο απο τον κοσμο.ενω αυτος πηδηξε πρωτος απο το πλοιο την ωρα που βουλιαζε.και τωρα τρωει τα παιδακια του χαλαρος.

Link to comment
Share on other sites

Ο μπουλης απλα ηταν ο πιο αχρηστος και τεμπελης που περασε απο την χωρα, επικινδυνος σε ολα τα θεματα οικονομικα εθνικα κτλ.

Με τον τροπο που εφυγε δειχνει οτι δεν ειχε ουτε σπιθαμη αξιοπρεπειας, ολοι τον βριζουν τοσο καιρο και δεν εχει βγει να πει μια κουβεντα.

Ομως δεν φταιει αυτος αλλα αυτοι που των ψηφησαν ως σωτηρα.

Link to comment
Share on other sites

Ομως δεν φταιει αυτος αλλα αυτοι που των ψηφησαν ως σωτηρα.

Μήπως φταίνε αυτοί που ψηφίζουν γενικώς? Και μη ακούω ότι ο Γιωργάκης δεν ήξερε...

Link to comment
Share on other sites

ηξερα και πολυ καλα μαλιστα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...

Εμενα με νοιαζει οτι οι γονεις μου εχουν ακομα 2 ανηλικα παιδια και χανουν και οι δυο μαζι ενα πολυ σημαντικο ποσο τον μηνα..

1000 φορες να δωσουμε 5 βραχονησιδες παρα ολο αυτο που γινεται..

Τωρα τους επιασε για την εθνικη ταυτοτητα κλπ κλπ,οταν αυτοι δεν σεβαστηκαν τον Ελληνα εργατη και οικογενειαρχη, που ξοδευει και επενδυει στην Ελλαδα και βοηθαει την οικονομια...

Παιζει και η αλλη περιπτωση... ολα αυτα να εχουν βγει στη φορα για να δημιουργηθει ενα κλιμα "εθνικισμου" για να ξεχαστουν πολλα και να πουμε "καλυτερα αυτες οι μειωσεις, παρα να χασουμε 3 νησακια"

Δεν ξερω.. ισως να ειναι πολυ τραβηγμενο και να μην ισχυει αλλα εγω ετσι το αντιλαμβανομαι.

Last but not least :D , επειδη ειμαι ανθρωπος που διαβαζω ιστορια και ενημερωνομαι γενικοτερα, στενοχωριεμαι πολυ για οσα γινονται αυτον τον καιρο. Δεν ξερω ποιος φταιει.. Παντως καποιοι ειχαν αγωνιστει πολυ ρε γ@μωτο και δεν μιλαω για τοσο παλια.. Για να γινουν ολα τωρα ενα μπου.....

Έγινε επεξεργασία - vag0s
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...

Εμενα με νοιαζει οτι οι γονεις μου εχουν ακομα 2 ανηλικα παιδια και χανουν και οι δυο μαζι ενα πολυ σημαντικο ποσο τον μηνα..

1000 φορες να δωσουμε 5 βραχονησιδες παρα ολο αυτο που γινεται..

Τωρα τους επιασε για την εθνικη ταυτοτητα κλπ κλπ,οταν αυτοι δεν σεβαστηκαν τον Ελληνα εργατη και οικογενειαρχη, που ξοδευει και επενδυει στην Ελλαδα και βοηθαει την οικονομια...

Παιζει και η αλλη περιπτωση... ολα αυτα να εχουν βγει στη φορα για να δημιουργηθει ενα κλιμα "εθνικισμου" για να ξεχαστουν πολλα και να πουμε "καλυτερα αυτες οι μειωσεις, παρα να χασουμε 3 νησακια"

Δεν ξερω.. ισως να ειναι πολυ τραβηγμενο και να μην ισχυει αλλα εγω ετσι το αντιλαμβανομαι.

Last but not least :D , επειδη ειμαι ανθρωπος που διαβαζω ιστορια και ενημερωνομαι γενικοτερα, στενοχωριεμαι πολυ για οσα γινονται αυτον τον καιρο. Δεν ξερω ποιος φταιει.. Παντως καποιοι ειχαν αγωνιστει πολυ ρε γ@μωτο και δεν μιλαω για τοσο παλια.. Για να γινουν ολα τωρα ενα μπου.....

συγνωμη φιλε μου βαγγο αλλα δεν θα συμφωνησω μαζι μου δεν ειμαστε ουτε υποχρεωμενοι να δωσουμε την γη μας ουτε να χασουμε την εθνικιστικη μας ταυτοτητα...αν και εγω ειμαι μελος της κυβερνησης αν και μικρος ακομα...αλλα εχω γινει μελος απο τα 15 ...εχω την ιδεολογια μου και δεν με νοιαζει τιποτα αλλο γιατι το λεω αυτο γιατι πιστευω πως ο προθυπουργος δεν μπορει να αντιμετωπισει την κατασταση οτι και να κανει...παμε προς την καταστροφη μας με αργα βηματα και δυστυχως ειμαστε λιγα βηματα πριν τον γκρεμο και θα μου πεις τωρα γιατι εεε...ελα ντε για πολλα και για πολλους το θεμα τωρα ειναι οτι εχουμε ερει σε αυτη την κατασταση...ειτε κακη διαχειρηση ειτε τα λεφτα που τσεπωσαν πολλοι και απο τυα δυο κομματα που υπαρχουν συνεχεια στην κυβερνηση ...ειτε γιατι μας μισουν ....τι να πω ...εγω πιστευω παντως οτι σκοπος της Ε.Ε ειναι να φτασουμε σε σημειο να ειμαστε ετοιμοι να ζητησουμε δανειο απο την διεθνη τραπεζα...τοτε η ευρωπη για να μην γινει ρεζιλι θα μας βγαλει λιγο απο αυτη την θεση....αλλα μονο τοτε...αλλοστε οι ΄΄φιλοι΄΄ μας οι γερμανοι το λενε ξεκαθαρα ...τι να τους κανουμε τους ελληνες που πηγαινουν την ευρωπη προς την καταστροφη ας τους δωσουμε στους φιλους μας τους Τουρκους και ειμαστε ολοι οκ...αλλα δεν φταινε αυτοι εμεις φταιμε...εμεις ...και κανενας αλλος...Παντως κατι πρεπει να γινει να ληφθουν μετρα ...και αλλα ακομη ...μεχρι να βγουμε λιγο απο το αδιεξοδο και να σταθουμε λιγο στα ποδια μας αν γινεται...και τοτε δεν θα ειμαστε οι αχρηστοι ...βεβαια πολυ δυσκολο αλλα οχι και ακατορθωτο ...

ΑΑΑ και τα μετρα να ισχυουν για ΟΛΟΥΣ και για εμας τους ''κοινους'' ΑΛΛΑ και για τους''300'' αυτα απο μενα

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη φιλε μου βαγγο αλλα δεν θα συμφωνησω μαζι μου δεν ειμαστε ουτε υποχρεωμενοι να δωσουμε την γη μας ουτε να χασουμε την εθνικιστικη μας ταυτοτητα...αν και εγω ειμαι μελος της κυβερνησης αν και μικρος ακομα...αλλα εχω γινει μελος απο τα 15 ...εχω την ιδεολογια μου και δεν με νοιαζει τιποτα αλλο γιατι το λεω αυτο γιατι πιστευω πως ο προθυπουργος δεν μπορει να αντιμετωπισει την κατασταση οτι και να κανει...παμε προς την καταστροφη μας με αργα βηματα και δυστυχως ειμαστε λιγα βηματα πριν τον γκρεμο και θα μου πεις τωρα γιατι εεε...ελα ντε για πολλα και για πολλους το θεμα τωρα ειναι οτι εχουμε ερει σε αυτη την κατασταση...ειτε κακη διαχειρηση ειτε τα λεφτα που τσεπωσαν πολλοι και απο τυα δυο κομματα που υπαρχουν συνεχεια στην κυβερνηση ...ειτε γιατι μας μισουν ....τι να πω ...εγω πιστευω παντως οτι σκοπος της Ε.Ε ειναι να φτασουμε σε σημειο να ειμαστε ετοιμοι να ζητησουμε δανειο απο την διεθνη τραπεζα...τοτε η ευρωπη για να μην γινει ρεζιλι θα μας βγαλει λιγο απο αυτη την θεση....αλλα μονο τοτε...αλλοστε οι ΄΄φιλοι΄΄ μας οι γερμανοι το λενε ξεκαθαρα ...τι να τους κανουμε τους ελληνες που πηγαινουν την ευρωπη προς την καταστροφη ας τους δωσουμε στους φιλους μας τους Τουρκους και ειμαστε ολοι οκ...αλλα δεν φταινε αυτοι εμεις φταιμε...εμεις ...και κανενας αλλος...Παντως κατι πρεπει να γινει να ληφθουν μετρα ...και αλλα ακομη ...μεχρι να βγουμε λιγο απο το αδιεξοδο και να σταθουμε λιγο στα ποδια μας αν γινεται...και τοτε δεν θα ειμαστε οι αχρηστοι ...βεβαια πολυ δυσκολο αλλα οχι και ακατορθωτο ...

ΑΑΑ και τα μετρα να ισχυουν για ΟΛΟΥΣ και για εμας τους ''κοινους'' ΑΛΛΑ και για τους''300'' αυτα απο μενα

Εχεις επηρρεαστει μου φαινεται απο το κλιμα "εθνικισμου" που ελεγα.. :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...

Εμενα με νοιαζει οτι οι γονεις μου εχουν ακομα 2 ανηλικα παιδια και χανουν και οι δυο μαζι ενα πολυ σημαντικο ποσο τον μηνα..

1000 φορες να δωσουμε 5 βραχονησιδες παρα ολο αυτο που γινεται..

Τωρα τους επιασε για την εθνικη ταυτοτητα κλπ κλπ,οταν αυτοι δεν σεβαστηκαν τον Ελληνα εργατη και οικογενειαρχη, που ξοδευει και επενδυει στην Ελλαδα και βοηθαει την οικονομια...

Παιζει και η αλλη περιπτωση... ολα αυτα να εχουν βγει στη φορα για να δημιουργηθει ενα κλιμα "εθνικισμου" για να ξεχαστουν πολλα και να πουμε "καλυτερα αυτες οι μειωσεις, παρα να χασουμε 3 νησακια"

Δεν ξερω.. ισως να ειναι πολυ τραβηγμενο και να μην ισχυει αλλα εγω ετσι το αντιλαμβανομαι.

Last but not least :D , επειδη ειμαι ανθρωπος που διαβαζω ιστορια και ενημερωνομαι γενικοτερα, στενοχωριεμαι πολυ για οσα γινονται αυτον τον καιρο. Δεν ξερω ποιος φταιει.. Παντως καποιοι ειχαν αγωνιστει πολυ ρε γ@μωτο και δεν μιλαω για τοσο παλια.. Για να γινουν ολα τωρα ενα μπου.....

Νομιζω δε σοβαρολογεις.....

Link to comment
Share on other sites

Εχεις επηρρεαστει μου φαινεται απο το κλιμα "εθνικισμου" που ελεγα.. :D

δεν νομιζω απλα δεν θα εδινα την γη μου για τιποτα...

τελος παντων σεβαστη η αποψη σου! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

ααα και κατι τελευταιο αυτες οι βραχονησιδες....ειναι η ζωη μας ο πολιτισμος μας...ειναι εμεις!!!!να το θυμασαι αυτο φιλαρακι...αυτο ακριβως προσπαθουν ολοι να κανουν να μας κανουν να λεμε την γη μας βραχονησιδες... :D

Link to comment
Share on other sites

Κατι μου λεει οτι η κατασταση θα γινει ακομα χειροτερη ρε guys..

Αν οχι..(μακαρι) εχει καλως..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω εν μερη με τον Βαγγο...Ισως ειναι λιγο υπερβολικος..

Μιχαλη σε διαβεβαιωνω πως δεν παμε με αργα βηματα στην καταστροφη..Αλλα πως εχουμε φτασει και με γρηγορα βηματα κιολας!!!

Το θεμα ειναι να ξυπνησουμε...Γιατι πολλοι λεμε πως ειμαστε ενημερωμενοι και "ξυπνιοι" αλλα ελαχιστοι πραγματικα γνωριζουν τι πρεπει γινει ωστε να σωθει η χωρα μας απο αυτην την Κατασταση...

Αν δεν καταλαβουμε ποιος μας εχει οδηγησει ως εδω δεν προκειται να σωθουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Βραχονησιδες....

Θα μου πεις "τι να τις κανουμε?", "που θα μας φανουν χρησιμες?"

Κι ομως.

Τις βραχονησιδες εγω δεν θα τις εδινα με τιποτα και για τον παρακατω λογο.

Ελπιζω και ζω με το ονειρο μια μερα να δω ολους αυτους που μας κοροιδευουν (πριν πεθανουν κι αυτοι) παρατημενους ξεβρακωτους πανω στις βραχονησιδες αυτες.

ΑΜΗΝ

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

.....αν και εγω ειμαι μελος της κυβερνησης αν και μικρος ακομα...αλλα εχω γινει μελος απο τα 15 ...εχω την ιδεολογια μου και δεν με νοιαζει τιποτα αλλο γιατι το λεω αυτο γιατι πιστευω πως ο προθυπουργος δεν μπορει να αντιμετωπισει την κατασταση οτι και να κανει...

Καταρχην δεν εισαι μελος της κυβερνησης, εκτος αν εισαι Υφυπουργος, Υπουργος ή Πρωθυπουργος. Εισαι μελος του κομματος.

Μεγα λαθος κατα τη γνωμη μου καθως ετσι στηριζουμε τους διαφορους μηχανισμους.

Ο Πρωθυπουργος σαφως και μπορει να κανει κατι, αλλα ουτε αυτος ουτε και ΚΑΝΕΝΑΣ αλλος ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ κομματος εχει τα κοτσια να το κανει.

Ολοι ξεκινανε με τις καλυτερες προθεσεις "χωρις να χρωστανε σε κανενα" αλλα μολις τους βαλουν χερι οι τραπεζητες και οι βιομηχανοι, αλλαζουν το βιολι....

Link to comment
Share on other sites

Ολοι ξεκινανε με τις καλυτερες προθεσεις "χωρις να χρωστανε σε κανενα" αλλα μολις τους βαλουν χερι οι τραπεζητες και οι βιομηχανοι, αλλαζουν το βιολι....

Κι οπως ελεγε ο μεγας Αλέκος Σακελλάριος δια στοματος Λαμπρου Κωνσταρα στην ταινια "Υπαρχει και φιλοτιμο" :

Εγω χωρις να ειμαι γιατρος εχω ολη την καλη διαθεση να σου κανω μια εγχειριση σκωληκοειδιτιδος ...... Εσυ καθεσαι να σου την κανω;

:D

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

ουτε βραχονησιδες θα δωσουμε ουτε τιποτα.τα πραγματα εχουν ως εξης.ειμαστε στην ε.ε.?ειμαστε. ειμαστε στην ζωνη του ευρο? ειμαστε.και τι ωφελος εχουμε απο αυτο? δεκαδες δις πηραμε ως επιδοτησεις απο την ε.ε.και τι τα καναμε?βιλες τζιπακια κοτερα.τα αρνητικα τωρα.υπαρχει αλλυλεγγυη μεταξυ των λαων της ε.ε.? οχι.τι συμφεροντα εξυπηρετει η ε.ε.? των απλων ανθρωπων και εγαζομενων?οχι.τα συμφεροντα των πολυεθνικων και των μεγαλοτραπεζιτων εξυπηρετει.δεν βλεπετε τι εχουν αρχισει να λενε τωρα στις βρυξελες? κοφτε τα δωρα-επιδοματα στον ιδιωτικο τομεα καταργηση συλογικων συμβασεων καταργηση αποζημιωσης

ελευθερες απολυσεις και ολα αυτα για ενισχυση της ανταγωνιστικοτητας μας λενε.το θεμα ειναι εμεις τι κανουμε?εχουμε τα κοτσια να φυγουμε απο την ε.ε.?και αμα φυγουμε τι κανουμε? μπορουμε να επιβιωσουμε μονοι μας οταν δεν παραγουμε τιποτα? μπρος γκρεμος και πισω ρεμα ειναι η κατασταση φιλοι μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...