Jump to content

Κυκλοφορητης Sun Sun Jvp-101


Guest orck

Recommended Posts

Εχω ενα νταμαρι 400λιτρα και θα μπουν μεσα αφρικανες mbuna. Για την ωρα εχω ενα εξωτερικο φιλτρο JBL στο στυλ του 2028. Λιγο μεγαλυτερο καδο, 1200λ/ω, χωρις τρομπα, γεματο με siporax.

Εχω μεσα εναν κυκλοφορητη τον Susun JVP-101, 3000λ/ω, 6W. Φωτογραφια παρακατω.

Αυτο που με ανυσηχει πιο πολυ ειναι οι βεντουζες, μην επιστρεψω καμια μερα και βρω τον κυκλοφορητη να κρεμεται απο το καλωδιο του σημαδευοντας τον αραγωνιτη. Το προιον ειναι αντιγραφη της Hydor Koralia 1 και σαν αντιγραφη δεν εχει ουτε την ποιοτητα ουτε το κοστος του αυθεντικου. Στην πραξη τωρα μεσα στο 1,5 μετρων ενυδρειο, εχοντας μονο αυτον τον κυκλοφορητη 10 εκατοστα απο την επιφανεια δημιουργει μια καλη κυκλοφορια μεσα στο ενυδρειο.

Το μαιμουδακι το πηρα απο ελληνικο καταστημα για 11,45€ ενω το εχει αλλο ηλεκτρονικο καταστημα με 9€ και εξοδα μεταφορας. Σκεφτομαι να αγορασω αλλο ενα, ισως εαν εβρισκα με τον μαγνητη... Γνωριζει κανεις καποιο καταστημα να φερνει με μαγνητη; Σαν ανταλλακτικο ταιριαζει απο την Koralia;

Θα ηθελα τις γνωμες σας για τον συγκεκριμενο κυκλοφορητη.

12632119481.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση. Υπαρχει ενα μεγαλο θεμα με αυτον τον μαγνητη. Κοστιζει πολυ. 11£ μαζι με τα μεταφορικα, περιπου 13€. Δηλαση σαν συνολο παμε στα 24,5€ ενω η γνησια Koralia 1 κοστιζει 33€ απο το petcumulus. Μιλησα με το Osmosis και μου ειπαν οτι σε 20 ημερες θα φερουν και την εκδοση με τον μαγνητη. Δεν ρωτησα τιμη ομως. Μαλλον θα περιμενω να αγορασω μια με μαγνητη.

Κανεις δεν εχει τετοιο κυκλοφορητη στο ενυδρειο του;

Έγινε επεξεργασία - orck
Link to comment
Share on other sites

Eλα Παναγιωτη εχω εγω με τον μαγνητη τον οποιο μου εδωσε ενας φιλος.

Τα μαγαζια στην Ελλαδα δεν το φερνουν με μαγνητη και δεν μπορω να καταλαβω και τον λογο να σου πω την αληθεια,μιας και η διαφορα τιμης ειναι ελαχιστη απο οτι εχω δει σε ξενα site.

Παντως εγω τον ειχα με βεντουζα πολυ καιρο στο θαλασσινο και δεν ξεκολλησε ποτε,βεβαια για σιγουρια και εγω αναζητουσα καιρο τον μαγνητη σε δικα μας μαγαζια χωρις αποτελεσμα.Να ναι καλα ο φιλος που με βοηθησε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ....

Ειναι ενα καταστημα στο περιστερι...

Αλλα δε θυμαμαι ονομα!! :D

Πουλαει τον κυκλοφορητη 11,40€.... με βεντουζα.... απο κει που το πηρες μαλλον ειναι....

Τον πηρα τηλ και μου ειπε το παλικαρι σε 10-15 μερες θα φερει και μαγνητες σκετους και κυκλοφορητες με μαγνητες πανω.

;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση. Υπαρχει ενα μεγαλο θεμα με αυτον τον μαγνητη. Κοστιζει πολυ. 11£ μαζι με τα μεταφορικα, περιπου 13€. Δηλαση σαν συνολο παμε στα 24,5€ ενω η γνησια Koralia 1 κοστιζει 33€ απο το petcumulus. Μιλησα με το Osmosis και μου ειπαν οτι σε 20 ημερες θα φερουν και την εκδοση με τον μαγνητη. Δεν ρωτησα τιμη ομως. Μαλλον θα περιμενω να αγορασω μια με μαγνητη.

Κανεις δεν εχει τετοιο κυκλοφορητη στο ενυδρειο του;

Εχω τον ιδιο στο αφρικανικο.

Μεχρι στιγμης δεν εχει ξεκολλησει.Αν βρω ομως μαγνητη θα τον βαλω,γιατι.....................φυλαγε τα ρουχα σου,να'χεις τα παπουτσια σου :D

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτηηηηηηηηηηηηηηη

Θα στησεις επιτελους το ενυδρειο;;;;;;;; :D;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...