Jump to content

Diy πλατη ενυδρειου


skamanakos

Recommended Posts

Καλη αναστσση.Λεω να κανω δικη μου κατασκευη για πλατη ενυδρειου.Θα παρω ενα κοματι πλεξιγκλας οσο ειναι σχεδον το πισω τζαμι του ενυδρειου και θα κολησω επανω φυσικα πετρωματα αφου τα πλυνω καλα πρωτα.Θα ακουμπαει στο πισω τζαμι μονο, ωστε να μπορει να βγενει και να πλενεται.Τι λετε αξιζει τον κοπο?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΕ μια ιδέα και από εδώ

και εδώ

ανάσταση και καλή συνέχεια :) Έγινε επεξεργασία - konstantinos 808
Link to comment
Share on other sites

αυτο που σκευτικες ηταν η πρωτη μου ιδεα..δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο το φυσικο.αλλα.... θα ειναι πολυ βαρια κατασκευη. ειχα σκευτει με ενα πενταρι τζαμι να αρχισο να κολαω εκει πετρες.. επιδη ειχα μεγάλη πλατη ομως 180χ70 αντε λεω να το κανο σε 3 κοματια, οταν το αρχισα ομως ηταν ασικοτο.. και κατεληξα εδω http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry342486

αντιμετοπισα προβληματα με την ανοση ομως πολλα . το κολουσα πισω με ενυδριακη συλικονη και αυτο ξεκολουσε...μεγαλη ανοση δεν μπορεισ να φανταστεις,ουτε με τα χερια μου δεν μπορουσα να το κρατησω κατω...ετσι και γω ειπα αφου θελει να ειναι πανω το αφησα οσο πανω πηγενε απο μονο του και κατω το περασα μια με αφρο ποληερθανης και εμηνε εκει αθανατο. την πολυεερθανη την περασα και αυτην με το ιδικο τσιμεντο για να μην φενονται ατελειες και βρηκα την υγεια μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλη ανασταση.Δεν νομιζω να ειναι και παρα πολυ βαρια θα χρησιμοποιησω πολλυ λεπτες πετρες απο ειδη κηπου.Οι πετρες αυτες ειναι 100% φυσικες.Και οι διαστασεις του θα ειναι 78 χ35.Το υψος του ενυδρειου ειναι 40 θα αφησω 5εκ για το σπρειμπαρ.Φοτο δεν εχω ακομα απο τριτη που θα το ξεκινησω. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...