Jump to content

Ειδικά για δίσκους, γκάφες και λάθη που έχουμε κάνει.


viciouscircle

Recommended Posts

Νομίζω τους αξίζει και θα βοηθήσει πολύ εμάς και τους επόμενους δισκάδες. :wacko:

Τεχνικός εξοπλισμός, πατέντα, νερό, λίτρα, συγκάτοικοι, φάρμακα, τι πήγε στραβα?

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο και σημαντικο λαθος δικο μου οταν ξεκινησα, ηταν οταν αρχικα

εβαλα σε 180 λτ 4 Δισκους. Αποτελεσμα αυτου ηταν η μεγαλη επιθετικοτητα, γνωριμο πλεον στους δισκους

οταν ειναι σε μικρο χωρο και δεν ειναι κοπαδι, να χασω τον ενα απο αυτους λογω stress και ο

cobalt που παρατηρησατε ισως καποιοι στο video του ενυδρειου μου, εχει τραυματισμενο το ενα κοιλιακο

πτερυγιο. Αυτο διορθωθηκε σχεδον αμμεσα φτιαχνοντας ενα μεγαλυτερο.

Φαρμακα δεν μου χρειαστηκαν γενικοτερα ασχετα αν εχω παντα.

Φιλτρανση το δικο του και ενα 2075 prof3.

Συνκατοικους ειχα ροδοστομους. Στο μεγαλυτερο οι Δισκοι ειναι μονοι τους.

Αυτο το εμας πολυ μου αρεσε Γιωργο. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ε, που ξέρεις... :wacko:

τι θελει να πει ο ποιητης????

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αρκετά πειράματα με εισαγωγή συγκατοίκων :D όπως : Acarichthys Heckeli , Satanoperca jurupari , Surinamensis ,διάφορες νανοκιχλίδες Αμαζονίου και γεωφάγους, που τελικά αποδείχτηκε ότι όταν μεγαλώσουν ενοχλούν και στρεσάρουν τους Δίσκους(υβρίδια)… :thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αρκετά πειράματα με εισαγωγή συγκατοίκων :thumbup: όπως : Acarichthys Heckeli , Satanoperca jurupari , Surinamensis ,διάφορες νανοκιχλίδες Αμαζονίου και γεωφάγους, που τελικά αποδείχτηκε ότι όταν μεγαλώσουν ενοχλούν και στρεσάρουν τους Δίσκους(υβρίδια)… :thumbup::thumbup:

Κυρίως όταν ζευγαρώσουν.....Είχα κάποτε γεωφάγους και όλα πηγαιναν πολύ καλά.Βασικά οι δίσκοι τους τις ''έβρεχαν'' κανονικά την ώρα του φαγητού :thumbup: .Μέχρι που βγήκε ζευγάρι και εοτιμάστηκαν για γέννες..... :D

Χρήστο δεν ανέφερες και έναν ''γεωφάγο'' που σου έδωσε καποιος ασυνειδητος.... :hysterical::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μια γκαφα, που εχουν κανει ολοι ανεξαιρετως οι δισκαδες, ειναι οτι ασχοληθηκαν με τους .... δισκους. :D:thumbup::thumbup:

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως όταν ζευγαρώσουν.....Είχα κάποτε γεωφάγους και όλα πηγαιναν πολύ καλά.Βασικά οι δίσκοι τους τις ''έβρεχαν'' κανονικά την ώρα του φαγητού :thumbup: .Μέχρι που βγήκε ζευγάρι και εοτιμάστηκαν για γέννες..... :D

Χρήστο δεν ανέφερες και έναν ''γεωφάγο'' που σου έδωσε καποιος ασυνειδητος.... :thumbup::thumbup:

Και μαζί μου έδωσε και ένα ¨διαβολόψαρο¨,νανοκιχλιδα αμαζονιου, που δεν μαθαμε ποτέ τι είναι...

αλλα θα το ρίξω στον αγιασμό :thumbup::thumbup:

Έγινε επεξεργασία - south
Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που αναμεσα σε τοσους δισκαδες ειμαστε μονο 4-5 που εχουμε κανει λαθη στο ενυδρειο μας .......

:D:thumbup: , για να γραψουν τι διαφορα αναμεσα σε υψηλο και χαμηλο πεχα υπηρχαν πολλοι , αλλα για να γραψουν τα λαθη τους ελαχιστοι :thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που αναμεσα σε τοσους δισκαδες ειμαστε μονο 4-5 που εχουμε κανει λαθη στο ενυδρειο μας .......

:D:thumbup: , για να γραψουν τι διαφορα αναμεσα σε υψηλο και χαμηλο πεχα υπηρχαν πολλοι , αλλα για να γραψουν τα λαθη τους ελαχιστοι :thumbup::thumbup:

Χαλάρωσε, ας μην αρχίσουμε τις κόντρες πάλι γιατί χάνουμε την ουσία, όποιος θέλει γράφει όπου θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Χαλάρωσε, ας μην αρχίσουμε τις κόντρες πάλι γιατί χάνουμε την ουσία, όποιος θέλει γράφει όπου θέλει.

κανενα προβλημα :D απλα για να μην χανετε η ουσια το ειπα . Οτι αρκετοι με βρισκουν λαθος επειδη αυτοι ειναι αλανθαστοι :thumbup::thumbup:

Υ.Γ : εαν πιστευει καποιος διαχειριστης οτι ειναι λαθος το ποστ μου , παρακαλω να γινει διαγραφη :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα :D απλα για να μην χανετε η ουσια το ειπα . Οτι αρκετοι με βρισκουν λαθος επειδη αυτοι ειναι αλανθαστοι :thumbup::thumbup:

Υ.Γ : εαν πιστευει καποιος διαχειριστης οτι ειναι λαθος το ποστ μου , παρακαλω να γινει διαγραφη :thumbup:

Geosid αν θες να πεις κατι μπορεις να το πεις ειτε με πμ ειτε με ενα τηλ. σε οποιον θελεις.

Δεν ειναι υποχρεωμενος κανενας να γραψει επειδη το ζητας με τετοιο τροπο. Ισα ισα που ετσι πετυχαινεις το αντιθετο αποτελεσμα.

Ευχαριστω για την κατανοηση

Link to comment
Share on other sites

Aν και τα δισκάκια μου έχουν αρχίσει και γίνονται βινύλια, πάντα κοπάδι και πολλά λίτρα για να τα χαιρόμαστε καλύτερα :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...