Jump to content

αντίστροφη όσμωση για ενυδρεία


Τάσος Τέμπος

Recommended Posts

μετά από πολύ ψάξιμο νομίζω ότι πρέπει να σταματήσει ο κόσμος να αγοράζει αντίστροφη όσμωση και UV από το εξωτερικό αφού οι τιμές μας είναι πολύ ελκιστικές. Δεν είναι διαφίμηση αλλα εκφράζω την αγανάκτηση μου προς αυτους που παραγγέλνουν συστήματα από έξω και δε ξέρουν τίποτα αλλό παρά μόνο ότι το έχουν αγοράσει σε πολύ καλή τιμή. Στο waterstore.gr λοιπόν σε λίγο θα έχει απόλα για εσάς ΄και συστήματα έτοιμα και ανταλλακτικα...

Ας μάθουμε λίγο ΤΙ αγοράζουμε λοιπόν και μετά το πόσο κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα με το σκεπτικό σου.

Από την άλλη όμως στο συγκεκριμένο site που προτείνεις δεν θα έλεγα πως θα μάθουμε τι αγοράζουμε λόγω του ότι 2-3 σύνδεσμοι προϊόντων λειτουργούν(για την ώρα φαντάζομαι).

Προφανώς πρόκειται για νέο site που βρίσκεται ακόμα υπό δημιουργία και δεν έχουν ακόμα ολοκληρωθεί οι εργασίες.

Μένει να το επισκεφτούμε και μελλοντικά για να μας εκπλήξει ευχάριστα με τις βελτιώσεις του(εγώ το έβαλα ήδη στα favorites). :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω λίγο διαφορετικά...

Το ερώτημα για εμένα είναι δικτυακό κατάστημα ή κανονικό?

Για μεν το κανονικό είμαι διατεθειμένος να πληρώσω ένα προϊόν λίγο παραπάνω γιατί έχω τη δυνατότητα αν έχω κάποιο πρόβλημα να πάω από εκεί και να βρώ άμμεσα λύση.

Για δε το δικτυακό, για εμένα δεν υπάρχει έδρα και συνεπώς θα κοιτάξω την απολύτως φθηνότερη τιμή από τα καταστήματα που έχω ήδη αγοράσει κάτι και ξέρω ότι είναι αξιόπιστα. Συμβιβασμό στην τιμή θα κάνω όταν το δικτυακό κατάστημα έχει και κάποια έδρα όπου μπορώ να βρώ άμεσα λύση σε κάποιο πρόβλημα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα το eshop.gr το οποίο έχει σημεία για το κοινό.

Link to comment
Share on other sites

Το φθηνοτερο μοντελο που βλεπω στο site εχει 300 ευρω ... φυσικα δεν εχουν ολα τιμη ακομα ... αν υπαρχουν φθηνοτερα ,απο αυτο , μοντελα , το συζηταμε ....αλλιως ,δεν πρέπει να σταματήσει ο κόσμος να αγοράζει αντίστροφη όσμωση και UV από το εξωτερικό :wootwoot::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητε κυριε Τεμπο,

Πριν απο λιγο καιρο επικοινωνησα μαζι σας (σκεπτωμενος να στηριξω την Ελληνικη αγορα) και ενδιαφερθηκα για την A/O TGI 415, και η τιμη που μου δωσατε τηλεφωνικα ηταν κατι παραπανω απο το διπλασιο ενος αντίστοιχου μοντελου του οικου RO-MAN που αγορασα προσφατα.

Λοιπον επρεπε η οχι να την αγορασω απο εκει?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι δεν έχω παρά να μεταφέρω την δική μου εμπειρία σχετικά με τα όλο θέμα. Πριν ενάμιση χρόνο παρέλαβα και από τότε χρησιμοποιώ συνεχώς RO από το ηλεκτρονικό κατάστημα SEAME, για αλλαγές νερού σε ενυδρείο 550 λίτρων που διατηρεί δίσκους. Έπειτα από τέτοια χρήση το νερό που δίνει η συσκευή παραμένει KH , GH στο μηδέν, χωρίς να αλλάξω το παραμικρό(μεμβράνη κλπ). Και όλα αυτά με ένα κόστος μαζί με τα μεταφορικά περίπου 100 ευρώ. Και ρωτάω: η συσκευή αυτή έχει βγάλει τα λεφτά της ναι ή όχι. (Υπόψην από ότι βλέπω μπορεί άνετα να χρησιμοποιήθει για 2 χρόνια τουλάχιστον για την ίδια συχνότητα αλλαγών).

Αυτές την ημέρες σκοπεύω να αγοράσω μία RO 4 σταδίων με DI,μαζί με τα ανταλλακτικά τους, μαζί με μία έξτρα μεμβράνη, όλα αυτά με 150 ευρώ, συν 15 ευρώ τα μεταφορικά.

Για πείτε μου μπορώ να αγοράσω κάτι τέτοιο στην ελλάδα;

Τώρα αν αγανακτώ με όσους ψωνίζουν από το Internet δεν θα το έλεγα. κάθε ένας γνωρίζει το συμφέρον του και αναλόγως πράττει. Αγανακτώ όμως όταν βλέπει την ίδια συσκευή, είτε είναι φίλτρο,skimmer,UV,RO να στοιχίζει εδώ στην ελλάδα 2 φορές πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Το φθηνοτερο μοντελο που βλεπω στο site εχει 300 ευρω ... φυσικα δεν εχουν ολα τιμη ακομα ... αν υπαρχουν φθηνοτερα ,απο αυτο , μοντελα , το συζηταμε ....αλλιως ,δεν πρέπει να σταματήσει ο κόσμος να αγοράζει αντίστροφη όσμωση και UV από το εξωτερικό  :wootwoot:  :wootwoot:

28711[/snapback]

Η μόνη αναφορά σε παραγωγή λίτρων γίνεται στο μοντέλο που στοιχίζει 255 Ευρώ και είναι 190 λίτρα ανα ημέρα.

Νομίζω ότι είναι μικρή η παραγωγή και κατ' επέκταση η τιμή δεν είναι συμφέρουσα για μία συσκευή τριών σταδίων.

Όσον αφορά τα ανταλακτικά ποιό τύπο ανταλακτικού, για παράδειγμα ενεργού άνθρακα, θα πρέπει να επιλέξετε για χρήση σε ενυδρείο reef ώστε να είστε σίγουροι ότι είναι ασφαλής η χρήση του?

Φιλικά Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη αναφορά σε παραγωγή λίτρων γίνεται στο μοντέλο που στοιχίζει 255 Ευρώ και είναι 190 λίτρα ανα ημέρα.

Νομίζω ότι είναι μικρή η παραγωγή και κατ' επέκταση η τιμή δεν είναι συμφέρουσα για μία συσκευή τριών σταδίων.

Νικο , συμφωνω και εγω οτι αυτο το (φθηνοτερο) μοντελο δεν εχει καθολου συμφερουσα τιμη ! ...η οποια ειναι 300 ευρω , αφου λεει 255 ευρω + φπα .

Απο RO-MAN σε αυτα τα λεφτα παιρνεις ναυαρχιδα !! :wootwoot:

Οποτε , εαν αυτη η RO ειναι η φθηνοτερη που υπαρχει στο συγκεκριμμενο μαγαζι , τοτε σιγουρα πρεπει να συνεχισουν ολοι να αγοραζουν απο το εξωτερικο !!! :wootwoot::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητε κυριε Τεμπο,

Πριν απο λιγο καιρο επικοινωνησα μαζι σας (σκεπτωμενος να στηριξω την Ελληνικη αγορα) και ενδιαφερθηκα για την A/O TGI 415, και η τιμη που μου δωσατε τηλεφωνικα ηταν κατι παραπανω απο το διπλασιο ενος αντίστοιχου μοντελου του οικου RO-MAN που αγορασα προσφατα.

Λοιπον επρεπε η οχι να την αγορασω απο εκει?

28730[/snapback]

Γεια σου Κώστα,

Αντιλαμβάνομαι ακριβώς αυτά που λες και στη θέση σου θα έκανα το ίδιο ενδεχομένως... Δώσε όμως λίγη πίστωση χρόνου. Και ας μην είμαστε τόσο "αυστηροί" Μετά από πολλές συζητήσεις που έκανα με φίλους του ενυδρείου εβγαλα το συμπέρασμα ότι υπάρχει ανάγκη για ένα σημείο αναφοράς της Α.Ο. αυτό προσπαθούμε να αναπτύξουμε και ιντερνετικα αλλα και φυσικά. το www.waterstore.gr (το οποίο αναπτύσεται τώρα οπότε λίγα πραγματα θα δείτε προς το παρόν) και το κατάστημα στην Γ. Παπανδρεου 3 Θεσσαλονίκη 2310867844 2310867745 θα μπορει να ανταγωνιστεί σε τιμες όλα τα site οτυ εξωτερικού αλλα και να εξυπηρετει πολύ καλύτερα όλους του φίλους. Δωσε λίγο χρόνο... Υπάρχει καλή διάθεση και θετικό πνεύμα σκέψης. Επείσης υπάρχει το σκεπτικό για κάθε μέλος του Aquazone.gr να έχει ειδική έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας πράττει και αγοράζει κρίνοντας τι είναι καλύτερο για αυτόν και την τσέπη του και τίποτα δεν είναι κατακριτέο .

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε φιλε Τασο,

Χαιρομαι πραγματικα για τον τροπο με τον οποιο αντιμετωπιζεις το θεμα και πιστεψε με οτι η τοποθετηση μου δεν ειχε επικριτικο υφος. Ειμαι απο αυτους που πιστευουν και θελουν οι Ελληνες επιχειρηματιες να μπορεσουν επιτελους να σταθουν τοσο στην Ελληνικη οσο και στην παγκοσμια αγορα με αξιωσεις και αξιοπρεπεια. Κανεις απο εμας (νομιζω) δεν θελει να φευγει το χρημα απο τα ορια της επικρατειας, και ειδικα σε μια χωρα οπως ειναι η Μ.Βρετανια (γνωστη για την σταση της στην νομισματικη ενοποιηση) Ειμαστε αυστηροι γιατι ετσι πρεπει να ειμαστε προκειμενου να αφυπνιστουν καποιοι και να παψουν επιτελους να υποτιμουν την νοημοσύνη και τις γνωσεις μας. Τελος θελω να ξερεις οτι στην προσπαθεια σου αυτη θα με βρεις αρωγο και θα ειμαι στην διαθεση σου να σου παρασχω οποιαδηποτε πληροφορια γνωρίζω. :wootwoot:

φιλικα,

Κωστας........

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Κώστα,

Αντιλαμβάνομαι ακριβώς αυτά που λες και στη θέση σου θα έκανα το ίδιο ενδεχομένως... Δώσε όμως λίγη πίστωση χρόνου. Και ας μην είμαστε τόσο "αυστηροί" Μετά από πολλές συζητήσεις που έκανα με φίλους του ενυδρείου εβγαλα το συμπέρασμα ότι υπάρχει ανάγκη για ένα σημείο αναφοράς της Α.Ο. αυτό προσπαθούμε να αναπτύξουμε και ιντερνετικα αλλα και φυσικά. το www.waterstore.gr (το οποίο αναπτύσεται τώρα οπότε λίγα πραγματα θα δείτε προς το παρόν)  και το κατάστημα στην Γ. Παπανδρεου 3 Θεσσαλονίκη 2310867844 2310867745 θα μπορει να ανταγωνιστεί σε τιμες όλα τα site οτυ εξωτερικού αλλα και να εξυπηρετει πολύ καλύτερα όλους του φίλους. Δωσε λίγο χρόνο...  Υπάρχει καλή διάθεση και θετικό πνεύμα σκέψης. Επείσης υπάρχει το σκεπτικό για κάθε μέλος του  Aquazone.gr να έχει ειδική έκπτωση.

28775[/snapback]

Κυριε Τασο γεια σου και απο εμενα.Εγω φυσικα και θα δωσω πιστωση χρονου

αλλα η καλη διαθεση και το θετικο πνευμα σκεψης δεν συμβαδιζουν με το

να εχουμε τιμες τις διπλασιες απο αλλες εταιριες.

Οσο για το αν κοιταμε μονο το ποσο εχει σε κοστος κατι και οχι το τι αγοραζουμε

αυτο ειναι δικια σας αποψη και δεν εχω κανενα λογο να σας την αλλαξω.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θεωρω οτι το συγκεκριμενο θεμα εχει κορεστει γιατι πολυ απλα αγοραζεις απο το εξωτερικο με το μισο ή και ακομα με το 1/3 της τιμης που πουλανε εδω οποτε οτι αλλο και να πουμε δεν εχει απολυτως κανενα νοημα.

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτη φατσα :D

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτη φατσα :D

Τι απιστευτη μου κοπηκαν τα υφαλα που την ειδα.Μακαρι ενα καταστημα στην Ελλαδα να καταφερει να συναγωνιστει σε τιμες αυτα του εξωτερικου.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι :D

Έγινε επεξεργασία - Peter590
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...