Jump to content

ντροπη τους!


Recommended Posts

σημερα εκανα το λαθος αντι να παω στο γνωστο καταστημα στην κηφισια που παω συνηθως να παω σε γνωστη αλυσιδα στην λ.βουλιαγμενης ετσι ωστε να δω για καποιο ψαρακι.ειχα παει και ποιο παλια αλλα σημερα ηταν τραγικα τα πραγματα τελειως.στο 80% των ενυδρειων και λιγο λεω υπηρχαν ζωντανα που ειχαν πεθανει!! :thumbup::( υπηρχε συγκεκριμενα σε ενα μικρο ενυδρειο πλεκο που ετρωγαν καποια αλλα ζωντανα που ειχαν πεθανει :) !Ε Λ Ε Ο Σ!!!και τελος το κορυφαιο ολων η τιμη των botia http://www.loaches.com/species-index/photo...pg/image_medium μικρα ομως που ηθελα ηταν 10,40€ το ενα!!!περμενω τα σχολια ολων σας!

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα μαγαζια ΠΡΕΠΕΙ να αποφεύγονται :thumbup: απορώ τόσα χρόνια πως και δεν έχει γίνει ΣΟΥΣΟΥΡΟ για την ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ αλυσίδα καταστημάτων......... :)

Link to comment
Share on other sites

σημερα εκανα το λαθος αντι να παω στο γνωστο καταστημα στην κηφισια που παω συνηθως να παω σε γνωστη αλυσιδα στην λ.βουλιαγμενης ετσι ωστε να δω για καποιο ψαρακι.ειχα παει και ποιο παλια αλλα σημερα ηταν τραγικα τα πραγματα τελειως.στο 80% των ενυδρειων και λιγο λεω υπηρχαν ζωντανα που ειχαν πεθανει!! :(:wacko: υπηρχε συγκεκριμενα σε ενα μικρο ενυδρειο πλεκο που ετρωγαν καποια αλλα ζωντανα που ειχαν πεθανει :) !Ε Λ Ε Ο Σ!!!και τελος το κορυφαιο ολων η τιμη των botia http://www.loaches.com/species-index/photo...pg/image_medium μικρα ομως που ηθελα ηταν 10,40€ το ενα!!!περμενω τα σχολια ολων σας!

Ντροπη. :bowdown::bowdown: Ειχα παει παλιοτερα και εγω περιπου πριν ενα χρονο σε καταστημα της γνωστης αλυσιδας στο Χαιδαρι.Με αυτα που ειδα και ακουσα δεν ξαναπατησα. :thumbup::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

περιτο να ανφερω συνθεση που ειδα σε ενα μεγαλο anubias 1.80!κιχλιδες μονοδαχτυλοι και διακοσμιση ψευτικα κοραλια...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω πως γενικα σε αυτα τα σουπερ μαρκετ που ειναι απροσωπα το κερδος και μονο εχει πρωταρχικη αξια αν επενδυαν στη γνωση και στην ενημερωση των ανθρωπων που τα απαρτιζουν θα κερδιζαν και περισσοτερα και θα υπηρχε και ο ζητουμενος σεβασμος ως προς τις ψυχες που μονο εμπορευονται

Link to comment
Share on other sites

περιτο να ανφερω συνθεση που ειδα σε ενα μεγαλο anubias 1.80!κιχλιδες μονοδαχτυλοι και διακοσμιση ψευτικα κοραλια...

Οταν ειχα παει εγω πηρα ενα sarcophyton sp και με ρωτησαν δυο υπαλληλοι που καθονταν στο ταμειο τι ψαρι ειναι αυτο. :)
Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστειτε οτι ολοι οι υπαλληλοι στο τμημα ενυδρειακων ειναι ιχθυολογοι.

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστειτε οτι ολοι οι υπαλληλοι στο τμημα ενυδρειακων ειναι ιχθυολογοι.

Πλακα κανεις τωρα. :)

Link to comment
Share on other sites

ο μονος λογως υπαρξης αυτης της αλυσιδας κατα την γνωμη μου οσον αφορα το χομπι μας ειναι τα φθηνα ενυδρεια anubias και παλι :)

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις τωρα. :)

Καθολου :thumbup:

Ενας απλος χομπιστας που εχει περισσοτερες γνωσεις απο τους ιχθυολογους τους δεν μπορει να πιασει δουλεια στο τομεα αυτο.

Ψαξε το :(

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που ειδα οτι οι υπαληλοι ειναι ιχθυολογοι μου ηρθε στο μυαλο ενα λογοτυπο που ειχα διαβασει[ Δεν ειμαι γυναικολογος αλλα θα ριξω μια ματια]

Link to comment
Share on other sites

για ποια αλυσιδα μιλατε παιδια??? εγω ασχημες εντυπωσεις ειχα απο την ζωοφιλια και πολυ καλες απο το water inn

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα παει εγω πηρα ενα sarcophyton sp και με ρωτησαν δυο υπαλληλοι που καθονταν στο ταμειο τι ψαρι ειναι αυτο. :bowdown:

Κι εγώ αγόρασα πρόσφατα έναν ανακλαστήρα και μου λέει στο ταμείο, "Κρατήστε την απόδειξη, είναι η εγγύηση και ισχύει για 2 χρόνια" και ξεράθηκα στο γέλιο. Οταν σταμάτησα μου λέει "Μην γελάτε κύριε, όταν θα σας καεί και θα έρθετε πίσω χωρίς απόδειξη, δεν θα την αλλάξουμε την λάμπα" :):thumbup::(:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως πλεον στα διαφορα μαγαζια μας ενδιαφερει μονο η μοστρα και οχι τι γνωσεις η τι ανθροπος ειναι ο καθε επαγγελματιας. Γι αυτο επιβιωνουν αυτα τα καταστηματα

Link to comment
Share on other sites

Guest orck

Κι εγώ αγόρασα πρόσφατα έναν ανακλαστήρα και μου λέει στο ταμείο, "Κρατήστε την απόδειξη, είναι η εγγύηση και ισχύει για 2 χρόνια" και ξεράθηκα στο γέλιο. Οταν σταμάτησα μου λέει "Μην γελάτε κύριε, όταν θα σας καεί και θα έρθετε πίσω χωρίς απόδειξη, δεν θα την αλλάξουμε την λάμπα" :):thumbup::(:wacko:

Δικιο εχεις και εσυ δικιο εχουν και αυτοι (οι υπαλληλοι). Κατσε εσυ εαν θες να σπουδασεις να παρεις πτυχιο για να δουλευεις υπαλληλος για 700€ το μηνα, υπερωριες απληρωτες και μην μιλησεις γιατι απολυεσαι. Να δεις πως δεν θα εχεις κινητρο να μαθεις τιποτα. Γιατι το συστημα ειναι ετσι ωστε τα λεφτα να τα περνει το μεγαλο αφεντικο, μονο. Ολοι οι αλλοι λιγο πριν τον θανατο απο πεινα.

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε που καποιοι το παιζουν ιδικοι...............!Ξερω ατομα γι αυτο το λεω.Και ειδικα απο ζωοφιλια Ν.ιωνιας.

Γιατι το αλλο που βαζουν 50 ψαρια στα 40αρια τους?Ειδα τις προαλες στο water inn που υποτηθεται οτι ειναι κοριφη σε θεματα με ενυδρεια απο το οποιο περνουμε και οι περισοτεροι ειδα 50-60 γατοψαρα clown σε ενα ενυδρειο.Ειχα παει να παρω ψαρια,το ειδα αυτο και εφυγα.

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις και εσυ δικιο εχουν και αυτοι (οι υπαλληλοι). Κατσε εσυ εαν θες να σπουδασεις να παρεις πτυχιο για να δουλευεις υπαλληλος για 700€ το μηνα, υπερωριες απληρωτες και μην μιλησεις γιατι απολυεσαι. Να δεις πως δεν θα εχεις κινητρο να μαθεις τιποτα. Γιατι το συστημα ειναι ετσι ωστε τα λεφτα να τα περνει το μεγαλο αφεντικο, μονο. Ολοι οι αλλοι λιγο πριν τον θανατο απο πεινα.

δικιο εχεις φιλε μου αλλα δεν δικαιολογειται τετοια κατασταση σε ενα μαγαζι-αλυσιδα που πουλαει ζωντανα και οχι απλα υλικα προιοντα.μονο και μονο απο λυπηση θα επρεπε να φροντιζουν τουλαχιστον τα νεκρα ζωα να απομακρυννται απο τα ενυδρεια.

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε που καποιοι το παιζουν ιδικοι...............!Ξερω ατομα γι αυτο το λεω.Και ειδικα απο ζωοφιλια Ν.ιωνιας.

Γιατι το αλλο που βαζουν 50 ψαρια στα 40αρια τους?Ειδα τις προαλες στο water inn που υποτηθεται οτι ειναι κοριφη σε θεματα με ενυδρεια απο το οποιο περνουμε και οι περισοτεροι ειδα 50-60 γατοψαρα clown σε ενα ενυδρειο.Ειχα παει να παρω ψαρια,το ειδα αυτο και εφυγα.

φιλε και εγω τα παραπονα μου στη ζωοφιλια τα εκανα της νεας ιωνιας.. εντελως απαραδεχτοι και ασχετοι και βεβαια επικυνδυνοι για τα ζωντανα... μου εδωσαν τη πρωτη φορα βακτηρια αντι για αντιχλωριο και μετα που το πηγα πισω θα με εβγαζαν και τρελο... ευτυχως ηταν ενα παλικαρακι καινουριο εκει και μου ζητησε συγνωμη εκ μερους των αχρηστων... και δεν ειναι σκληρα λογια ειναι εντελως κερδοσκοποι και ασχετοι....

Link to comment
Share on other sites

και για το water inn που παω συχνα και για να ψωνισω και για να δω κανα ψαρι να ανηξει κιαλλο το ματι μου, να σου πω οτι αυτο που εκαναν με τους μονομαχους τον καθενα στο δικο του χωρο κρατησε μεχρι την επομενη παραλαβη. σημερα ηταν ενας μεσα στο ενυδρειο και αλλος ενας μεσα σε κατι σαν γεννιστρα μεσα μαζι του και ηταν ολοι την ωρα με φουσκομενα βραχγια και τσακωνονταν. και τους εβαλαν και καμια 20αρια ψαρακια μαζι κιολας... κατι μικρα που δεν θυμαμαι το ονομα τους... ολοι ετσι ειναι και ολοι ετσι λειτουργουν... απλα το water inn ειναι λιγο καλυτερο σε πολλα θεματα και οργανωσης και εξυπηρετησης.... αλλα τι να κανουμε αυτοι μας φερνουν τα ψαρια μας.....

Link to comment
Share on other sites

σημερα εκανα το λαθος αντι να παω στο γνωστο καταστημα στην κηφισια που παω συνηθως να παω σε γνωστη αλυσιδα στην λ.βουλιαγμενης ετσι ωστε να δω για καποιο ψαρακι.ειχα παει και ποιο παλια αλλα σημερα ηταν τραγικα τα πραγματα τελειως.στο 80% των ενυδρειων και λιγο λεω υπηρχαν ζωντανα που ειχαν πεθανει!! :wacko::bowdown: υπηρχε συγκεκριμενα σε ενα μικρο ενυδρειο πλεκο που ετρωγαν καποια αλλα ζωντανα που ειχαν πεθανει :) !Ε Λ Ε Ο Σ!!!και τελος το κορυφαιο ολων η τιμη των botia http://www.loaches.com/species-index/photo...pg/image_medium μικρα ομως που ηθελα ηταν 10,40€ το ενα!!!περμενω τα σχολια ολων σας!

παιδες δεν μπορουμε να κρινουμε την ανεγκεφαλη ενεργεια π εχουν ορισμενοι .... η αλυσιδα αυτη δεν θα χαλασει την φημη της για τους 1-2 π εχουν ως σκοπο τιν αισχοκερδεια ... Παρα πολλες φορες ειτε σε καφετερια ειτε σε μαγαζι που πατε για ψωνια μπορει να δειτε να κανει ενα αντικειμενο 10 $ και να σ λενε 15 ... αθτα τα θελουν καθαρα τσεπη... οι μαγαζατορες και οι διευθυντες θα πρεπει να λαβουν μετρα ετσι ωστε να μην επαναληφθει ξανα... Αυτο θα γινει αν συμβαλλουμε εμεις και απευθυνθουμε στους υπευθυνους :thumbup::(

Link to comment
Share on other sites

παιδες δεν μπορουμε να κρινουμε την ανεγκεφαλη ενεργεια π εχουν ορισμενοι .... η αλυσιδα αυτη δεν θα χαλασει την φημη της για τους 1-2 π εχουν ως σκοπο τιν αισχοκερδεια ... Παρα πολλες φορες ειτε σε καφετερια ειτε σε μαγαζι που πατε για ψωνια μπορει να δειτε να κανει ενα αντικειμενο 10 $ και να σ λενε 15 ... αθτα τα θελουν καθαρα τσεπη... οι μαγαζατορες και οι διευθυντες θα πρεπει να λαβουν μετρα ετσι ωστε να μην επαναληφθει ξανα... Αυτο θα γινει αν συμβαλλουμε εμεις και απευθυνθουμε στους υπευθυνους :):thumbup:

εχεις απολυτο δικιο αυτοι τη δουλεια τους κανουν κυριο προβλημα ειναι οι ιδιοκτητες... ομως ειναι ψευτες οπως και να το κανουμε ( οχι ολοι βεβαια). απο τη στιγμη που το σπουδασε κιολας και σου λεει ο,τι ναναι ειναι ψευτης και σε εμπαιζει για να σου παρει λεφτα εστω και για το αφεντικο του... αυτα για τους πωλειτες.... οι υπευθυνοι λογικα θα σου πουν με τα πολλα οτι μπορει να εχεις δικιο αλλα μεχρι εκει... θα το ξανακανουν και μπορει να πουν και μπραβο στον υπαλληλο...

Έγινε επεξεργασία - pozeras13
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω απολυτως κανενα συμφερον εννοειται απο το water inn αλλα πραγματικα ειναι οτι καλυτερο εχω δει.αυτο με τους μονομαχους το ειδα και εγω και οντως λαθος.τι να πεις?μαλλον η οικονομικη κριση εχει χτυπησει τους παντες.

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο αυτοι τη δουλεια τους κανουν κυριο προβλημα ειναι οι ιδιοκτητες... ομως ειναι ψευτες οπως και να το κανουμε ( οχι ολοι βεβαια). απο τη στιγμη που το σπουδασε κιολας και σου λεει ο,τι ναναι ειναι ψευτης και σε εμπαιζει για να σου παρει λεφτα εστω και για το αφεντικο του... αυτα για τους πωλειτες.... οι υπευθυνοι λογικα θα σου πουν με τα πολλα οτι μπορει να εχεις δικιο αλλα μεχρι εκει... θα το ξανακανουν και μπορει να πουν και μπραβο στον υπαλληλο...

παιδια γεννηθηκαμε στην ελλαδα ... οχι γερμανια .... Ο αλλος κλεβει γιαγια τ για 10 ευρω και για 1 χρυσο δοντι... ... το θεμα ειναι να κινητοποιηθεις δραστικα... και οχι ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ..... αποψη μου... γιατι απο τις μειονοτητες χτιζονται οι σωστες κοινωνιες... απο τους λιγους... απο τους σωστους

Mod note: Παρακαλώ ας είμαστε πιο προσεκτικοί στις εκφράσεις μας.

Έγινε επεξεργασία - Andreas301
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεννηθηκαμε στην ελλαδα ... οχι γερμανια .... Ο αλλος κλεβει γιαγια τ για 10 ευρω και για 1 χρυσο δοντι... ... το θεμα ειναι να κινητοποιηθεις δραστικα... και οχι ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ..... αποψη μου... γιατι απο τις μειονοτητες χτιζονται οι σωστες κοινωνιες... απο τους λιγους... απο τους σωστους

Mod note: Παρακαλώ ας είμαστε πιο προσεκτικοί στις εκφράσεις μας.

παιδια μην γινεστε υπερβολικοι για την βρισια ... ηταν εν βρασμο ψυχης ... ολοι τις ξερουμε κανεις δεν παρεξηγειται γτ δν απευθυνθηκα σ καποιον...ακομα και εδω πρεπει να υπαρχει μετρο ... μην φτανετε σε ακροτητες :):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην γινεστε υπερβολικοι για την βρισια ... ηταν εν βρασμο ψυχης ... ολοι τις ξερουμε κανεις δεν παρεξηγειται γτ δν απευθυνθηκα σ καποιον...ακομα και εδω πρεπει να υπαρχει μετρο ... μην φτανετε σε ακροτητες :):thumbup:

Αγαπητέ φίλε το ότι τις ξέρουμε όλοι, δεν σημαίνει ότι μπορούμε να τις γράφουμε χύμα.

Διαβάζουν και μικρότεροι τα κείμενα αυτά.

Το αν δεν παρεξηγείται κανείς είναι δικό σου αυθαίρετο συμπέρασμα.

Όσο για το μέτρο....αυτό ακριβώς εννοώ και συμφωνώ.

Είμαι σίγουρος λοιπόν ότι θα συνεχίσεις να γράφεις χωρίς λεκτικές ακρότητες.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...