Jump to content

2 Η Προσπαθεια Των Κριμπενσις Μου


alcapone

Recommended Posts

επιτελους φτιαχνουν παλι φωλια..σε αλλο σημειο του ενυδρειου βεβαια...πολυ πιο απομακρη απο την προηγουμενη φορα και πιστευω πολυ πιο ασφαλη για τα μικρα εαν τυχον επιζησουν τελικα......νεοτερα τις επομενες μερες... :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

με το καλο να τα δεχτεις !!!!

Link to comment
Share on other sites

με το καλο να τα δεχτεις !!!!

σε ευχαριστω πολυ....... :bigemo_harabe_net-64: :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

προσπαθισα για μια φωτο..αλλα δεν φαινεται καλα..ειναι απο κινητο..μονο ο αρσενικος φαινεται και λιγο η φωλια...

post-45333-0-35231100-1320952752_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - alcapone
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλα ψάρια έχεις μέσα (διαβάζω κοινωνικό)?

Link to comment
Share on other sites

2 κορυ συν ενα χαρεμακι γκαμπυ..1 αρσ-2 θυλ.... :bigemo_harabe_net-64: :bigemo_harabe_net-64: ...

Link to comment
Share on other sites

2 κορυ συν ενα χαρεμακι γκαμπυ..1 αρσ-2 θυλ.... :bigemo_harabe_net-64: :bigemo_harabe_net-64: ...

Αρα χωρίς πρόβλημα. Αντε με το καλό! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρα χωρίς πρόβλημα. Αντε με το καλό! :D

ευχαριστω πολυ φιλε μου να σαι καλα..αν και πιστευω οτι τα κορυ θα φανε μερικες ψιλες.....χαχαχα..ευτηχως εχω αρκετες κρυψωνες...

Link to comment
Share on other sites

Είναι αληθεια ότι τα κορυ δεν θα ειναι και τοσο ανετα οσο το ζευγαράκι σου βολτάρει με τα μικρά του χε χε χε

οταν βγουν τα μικρά φιλε μου αν ειναι πυκνοφυτεμενο το ενυδρείο σου θα εχουν την τροφή που χρειαζονται επισεις εγω στις γεννες μου τους συμπλυρώνω κροκο αυγού και εχω παρατηρησει τεραστια διαφορά στην αναπτυξη τους !

Αν θες βεβαια υπαρχει και η αρτεμια αλλα ειναι μπελάς

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση γέννας, τα cory δε βλέπω να έχουν τύχη! Να έχεις το νου σου συνεχώς... Τα λίτρα είναι λίγα...

Link to comment
Share on other sites

Τα Grimbensis δεν είναι "Open Breeders" καλό θα ήταν να τους έβαζες μια καρύδα για φωλιά οπότε και θα είχες 100% επιτυχία τώρα φοβάμαι ότι θα έχεις πολύ μεγάλες απώλειες αυγών.... τα cory είναι γνωστοί αυγοφάγοι... Αλλά εάν καταφέρουν να βγουν μικρά και αρχίσουν να κολυμπάνε με τους γονείς θα σε απογοητεύσω... είναι τόσο λίγα τα λίτρα σου που δεν θα μείνει τίποτα ζωντανό.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, κίνδυνο δε διατρέχουν τα αβγά ή τα πιθανά μικρά αλλά τα cory. Πραγματικά, πολύ πιθανό να μη μείνει τίποτα........από τα cory...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, κίνδυνο δε διατρέχουν τα αβγά ή τα πιθανά μικρά αλλά τα cory. Πραγματικά, πολύ πιθανό να μη μείνει τίποτα........από τα cory...

το ξερω..απλα μου ειναι αρκετα δυσκολο να τα αποχωριστω....ειμαι αναγκασμενος ομως σε περιπτωση που αγριεψουν τα πραγματα να τα βγαλω αμεσως

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γενησαμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε...........χαχαχη.....τριτη και φαρμακερη...μολις τωρα βγαλαν τα ικρα για την πρωτη τους βολτα..απο οτι μπορω να υπολογισω ειναι πανω απο 30...χαμος γινετε.....θα προσπαθισω για φωτο σε λιγο.. :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

και ενα βιντεακι

υπολογιζω οτι ειναι αναμεσα στα 40 με 50..τι ποσοστο επιτυχιας να ενηλικιωθουν εχουν παιδια... :bigemo_harabe_net-134:

Έγινε επεξεργασία - alcapone
Link to comment
Share on other sites

τα ταιζω κατι συγκεκριμενο?η απλα τρωνε οτι φτασει στον βυθο?

Link to comment
Share on other sites

καλα λεμε απιστευτο συναισθημα να τα βλεπεις..αφου γυρισαν το ενυδρειο κανα 8 ωρο τα ξαναεβαλαν μεσα στην φωλια..... :bigemo_harabe_net-101:

Link to comment
Share on other sites

συνχομπιστες ολα πανε μια χαρα..θελω απλα να ρωτησω το εξης...εχω την δυνατοτητα να τα μεταφερω σε αλλο ενυδρειο...να το κανω?και εαν ναι σε ποσες μερες μπορω να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη θα πρεπει ετσι και αλλιως να τα μεταφερεις αφου θα γινουν ανταγωνιστες..απλα ειναι πολυ νωρις ακομα!ακομα δεν εχουν απεξαρτητοποιηθει απο την μητερα..πιστευω οτι μολις τα δεις να βολταρουν μονα τους ή και να διεκδικούν χώρους ειναι η στιγμη!

Link to comment
Share on other sites

ωραια....θα μπουν σε ενα 40 λιτρο που εχω ετοιμασει γι αυτο τον λογο...παντως δεν το περημενα να κανουν τοσα πολλα μωρα καθως στο προφιλ τους λεει20-30 ενω τα δικα μου ειναι πανω απο 50.......χαμοςςςςςςςςςςς.....ετοιμαζομε να βρω ατομα για χαρισμα.....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην ζήσουν όλα οπότε μην απογοητευτείς.

Τα δικά μου από καμιά 70αριά - 80αριά μετά από λίγες μέρες έμειναν 18.

Μετά από καιρό ζευγάρωσαν πάλι αλλά δεν έμεινε κανένα,μάλλον φαγώθηκαν από τον αρσενικό.

Τώρα (2 χρόνια μετά από την πρώτη γέννα) γέννησαν ξανά (πριν 2 μέρες) αλλά βλέπω μόνο 10 και επειδή υπάρχει συνωστισμός στο ενυδρείο δεν ξέρω αν θα αντέξουν την πίεση οι γονείς.

Τις πρώτες μέρες μην πιέζεις τα πράγματα στο ενυδρείο.

Τα μικρά τρέφονται και από το ίδιο το νερό τις πρώτες μέρες αλλά καλό θα ήταν να πάρεις τροφή που είναι σαν σκόνη-πούδρα για μικρά.

Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα βιντεακο..τριων ημερων σημερα..εχουν ζουζουνησει αρκετα

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να αρχησω να ανησυχω?οι γονεις εδω και 4-5 μερες που κυκλοφορουν τα μωρα βολτες δεν τρωνε...μουεχει κανει εντυπωση γιατι μεχρι να βγαλουν τα μικρα βολτα ετρωγαν κανονικα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...