Jump to content

Προβλημα Με Ζουζουνια


Recommended Posts

καλησπερα σας.καταρχην δεν ξερω αν ανοιγω στο σωστο θεμα το προβλημα μου αλλα επειδη το αντιμετοπιζω στα γαριδαδικο για αυτο το βαζω εδω..

λοιπον,με καποιον τροπο μπηκαν κατι ζουζουνια μεσα στο ενυδρειο και εχουν πολλαπλασιαστει. δυστυχως δεν μπορω να τα βγαλω φοτο γτ ειναι υπερβολικα μικρα. ειναι 1-2 χιλιοστα ασπρομαυρα. κολυμπανε απο εδω και απο εκει και φαινονται αντιαισθητικα.μεχρι τωρα ο τροπος που μπορεσα να βγαλω μερικα απο αυτα ειναι να ριχνω βρασμενο καροτο μεσα στο ενυδρειο και αφου κατσουν πανω του μερικες δεκαδες το βγαζω,το ξεπλενω και το ξαναβαζω.ελπιζω οσοι εχετε αντιμετωπισει κατι παρομοιο να μπορεσετε να μου δωσετε καποια συμβουλη για να απαλλαχτω απο αυτα!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μαλλον planaria! ριξε μια ματια εδω

ειναι απο αλλο φορουμ.........αλλα μια καλη αρχη...........σιγουρα θα υπαρχει κ δω μεσα πολλα αρθρα

Link to comment
Share on other sites

ρε κωσταντινε σορι αλλα με την λεξη ''ζουζουνια'' δεν μας λες κ πολλα.............περιεγραψε τα...............δεν πιστευω να ναι τιποτα ...............γαριδακια????? :bigemo_harabe_net-72:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ οχι ρερ συ πιστεψε με δεν ειναι.δυστυχως δεν ξερω αν ειναι μεσα στην ομαδα των πλαναριων.ειναι 1-2 χιλιοστα ασπρομαυρα και σουλατσαρουν ολη την ωρα μεσα στο ενυδρειο...ψαχνω στο google να τα βρω να βαλω καμια φοτο αλλα δεν...

Link to comment
Share on other sites

Φέρε δείγμα στη συνάντηση το Σάββατο για να τα δούμε από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

ειναι το μονο που βρηκα στο youtube αλλα και παλι δεν φαινεται πολυ καλα!

Link to comment
Share on other sites

περπατανε? κινουντε με ποιο τροπο? σαν σκουληκια? πως?

Link to comment
Share on other sites

περπατανε κ κολυμπανε σαν ζουζουνια..μεσα στο ενυδρειο σκεψου οτι φαινονται σαν να πετανε..σαν μυγες περιπου..καπως ετσι αλλα φυσικα σε πολυ πιο μικρο μεγεθος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

βρηκα καποιες φοτογραφιες απο ενα site οι οποιες ειναι τα ιδια ζουζουνια που σας ελεγα..

post-43000-0-42533400-1339033076_thumb.jpg

post-43000-0-24203600-1339033092_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι Αρθρόποδα, πιθανώς Ισόποδα. Δεν τα βλέπω πολύ καλά στη φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα στην παρεα!εχω και εγω παρομοιο προβλημα με τον φιλο με την διαφορα οτι σερνοντε στα χαλικια...καμια προταση στο πως τα ξεφωρτονομαστε η αν ειναι εστω κακα για την υγεια του ενυδρειου αλλα και τον ψαριων μας?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...