Jump to content

Διαστάσεις κόντρα πλακέ θαλάσσης


Guppy

Recommended Posts

Παιδιά έχω ένα 45άρι ενυδρείο με διαστάσεις: μήκος 50 εκ. πλάτος 27 εκ. και ύψος 35 εκ. περίπου. Θέλω να κάνω καπάκι αλλά δεν ξέρω τί διαστάσεις να πάρω. Απο ποιές διαστάσεις ξεκινάει το κόντρα πλάκέ θαλάσσης(το πάχος εννοώ);;

Έγινε επεξεργασία - Guppy
Link to comment
Share on other sites

Ρωτα ενα ξυλεμπορο του Κιλκις.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , ενα site για να βρεις τι γινετε γυρω απο τις κατηγοριες και τις ποιοτητες ειναι www.shelman.gr/ οι ανθρωποι ειναι κορυφη αλλα πολυ ακριβοι. θα πρεπει να ξερεις οτι σε καποιο ξυλεμπορικο δεν πληρωνεις με την επιφανεια που κοβεις αλλα με την εμπορικη πολιτικη του μαγαζιου. δηλαδη αν εχει ρεταλι εισαι τυχερος, αν χρειαστεις να κοψεις απο φυλλο ο θεος μαζι σου! ενα αλλο που πρεπει να σκεφτεισ εναι με ποιον τροπο θα δεσεις τα δυο κομματια μεταξυ τους αν εχεις 16χιλ τοτε κανενα προβλημα μια ανοξειδωτη βιδα κανει δουλεια αν ομως αγορασεις 8 χιλ πως θα το κανεις ? ..............φιλικα παναγιωτης

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνάει απο 8mm το οποιο βγαίνει σε διάφορες ποιότητες.

Εγώ που έφτιαξα το δικό μου καπάκι πήρα 8αρι shelman ολόκληρο το φύλο το οποίο είναι 2.5 χ 1.5 περίπου απο ξυλεμπορικό το οποίο δεν πουλάει ρετάλι. Στα ξυλουργία έψαχνα και δεν έβρισκα.

Το κόστος μαζί με τα κοπτικά ήταν 41 ευρώ.

Η ποιότητα πολύ καλή και η αντοχή του μακροχρόνια.

Στο προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

Το 8αρι μάλλον θα πάρω. Θα ρωτήσω έναν θείο μου που κάνει έπιπλα, ίσως να ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...