Jump to content

dpap

Recommended Posts

Η μέρα με την νύχτα θα έλεγα !!

Πολύ όμορφο Δημήτρη !!

Να σαι καλά ! :)

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ όμορφο φίλε Δημήτρη! Και ο μονομαχος σου κούκλος :D Γιατι δεν βάζεις ενα ξυλο μπροστα απο τον εχινοδορο νομιζω πως του λείπει κατι ειδικα στο σημειο μπροστα απο τον εχινοδορο :)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το ενα ειναι Rotala rotundifolia η Rotala sp. ''green'' και το αλλο μηπως ειναι Hygrophila difformis ?

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, αυτό με το κερατόφυλλο το έχω και εγώ απορία.... Μου έδωσε λίγο ο Θοδωρής, μεγάλωσε λίγο, αλλά ρούφηξε όλα τα νιτρικά και είναι έτοιμο να αρχίσει μαδάει!!!

Δεν έχει αφήσει στάλα νιτρικά!!!! Πριν την τελευταία αλλαγή νερού ήταν μεταξύ γύρω στο 1mg/l.... :bigemo_harabe_net-88:

Λέω να το βγάλω μπας και μεγαλώσουν λίγο τα υπόλοιπα κλαδεματάκια.... :bigemo_harabe_net-111: (Σαλιγκαράκια δεν έχω βάλει... προς το παρόν...)

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ όμορφο φίλε Δημήτρη! Και ο μονομαχος σου κούκλος :D Γιατι δεν βάζεις ενα ξυλο μπροστα απο τον εχινοδορο νομιζω πως του λείπει κατι ειδικα στο σημειο μπροστα απο τον εχινοδορο :)

Να κόψω ένα ξυλαράκι και να δέσω τη μος που έχω πίσω ;

Νομιζω οτι το ενα ειναι Rotala rotundifolia η Rotala sp. ''green'' και το αλλο μηπως ειναι Hygrophila difformis ?

Το 2ο είναι ναι ! Την ντοματιά την ξέρω ρε συ Κώστα ! :P Αν σου πω πως την λένε οι Γερμανοί εδώ, θα φρίξεις :)

Δημήτρη, αυτό με το κερατόφυλλο το έχω και εγώ απορία.... Μου έδωσε λίγο ο Θοδωρής, μεγάλωσε λίγο, αλλά ρούφηξε όλα τα νιτρικά και είναι έτοιμο να αρχίσει μαδάει!!!

Δεν έχει αφήσει στάλα νιτρικά!!!! Πριν την τελευταία αλλαγή νερού ήταν μεταξύ γύρω στο 1mg/l.... :bigemo_harabe_net-88:

Λέω να το βγάλω μπας και μεγαλώσουν λίγο τα υπόλοιπα κλαδεματάκια.... :bigemo_harabe_net-111: (Σαλιγκαράκια δεν έχω βάλει... προς το παρόν...)

Κανονίστε να μου τον ματιάξετε τον άνηθο :P Αν δω ότι λειτουργεί εις βάρος των άλλων φυτών, θα πράξω τα δέοντα ...

Μέχρι στιγμής υπάρχει μια ισορροπία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το 2ο είναι ναι ! Την ντοματιά την ξέρω ρε συ Κώστα ! :P Αν σου πω πως την λένε οι Γερμανοί εδώ, θα φρίξεις :)

Νομιζα ρε οτι ηθελες να μαθεις και τα 2 φυτα ποια ειναι!:P

Πως την λενε την ντοματια οι Γερμανοι?Ντοματεν? αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ :P

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μη λεγετε και Ινδικο χοιριδιο. αχαχαχαχαχαχααχαχαχ

Αμαν αυτοι οι Γερμανοι ρε φιλε! :P

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μη λεγετε και Ινδικο χοιριδιο. αχαχαχαχαχαχααχαχαχ

Αμαν αυτοι οι Γερμανοι ρε φιλε! :P

:D

ναι δοκίμασε να γεμίσεις τον χωρο μπροστα και αριστερα, με moss τελεια :)

Link to comment
Share on other sites

φιλαράκι μια χαρά το βλέπω .μου αρέσει πολύ .

Link to comment
Share on other sites

φιλαράκι μια χαρά το βλέπω .μου αρέσει πολύ .

Να σαι καλά Γιώργο ! :)

Link to comment
Share on other sites

Ένα update μετά από μια εβδομάδα :

Untitled-1_zpsb3c91f15.jpg

Αυτό τι κάνει ; Να το κόψω ; :)

DSC_3464_zps0554eba2.jpg

Όποιος/όποια έχει χρόνο και όρεξη και έχει καιρό να κάνει update της πορείας του ενυδρείου του , τον/την προτρέπω να πιάσει μηχανή και να μας δείξει την εξέλιξη ! :)

Για να βλέπω !

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο!!!!

Αρχοντας ο μονομαχος!!!!! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χαλικι ειναι αυτο?Εχεις και υποστρωμα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε Μητσο,αυτο το κλαδι ειναι απο τον εχινοδορο?Τι προσπαθει να κανει,να περικυκλωσει το ενυδρειο σου? αχαχαχαχααχ :P

Αστο λιγο ακομα,νομιζω θα πεταξει φυλλα,μετα το κοβεις και το μεταφυτευεις.

Εχουν παρει τα πανω τους τα φυτα με τα φωτα και το co2.

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, από ότι βλέπω δεν στο ματιάσαμε τον άνιθο...

Βάλε για καλό και για κακό ένα ματάκι στο ενυδρείο..... στο όριο είμαι να στο ματιάσω (δεν φταίω εγώ που είναι πανέμορφο...)

:bigemo_harabe_net-145: (και τα δικά μου αρχίζουν και βγάζουν νέα φυλλαράκια....)

Link to comment
Share on other sites

Ρε Μητσο,αυτο το κλαδι ειναι απο τον εχινοδορο?Τι προσπαθει να κανει,να περικυκλωσει το ενυδρειο σου? αχαχαχαχααχ :P

Αστο λιγο ακομα,νομιζω θα πεταξει φυλλα,μετα το κοβεις και το μεταφυτευεις.

Εχουν παρει τα πανω τους τα φυτα με τα φωτα και το co2.

Ξέρω και εγώ τι θέλει να κάνει; Το παρακολουθώ στενά , έτσι και κάνει ότι βγαίνει από το ενυδρείο , το έφαγα ...

:bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-64:

:)

Δημήτρη, από ότι βλέπω δεν στο ματιάσαμε τον άνιθο...

Βάλε για καλό και για κακό ένα ματάκι στο ενυδρείο..... στο όριο είμαι να στο ματιάσω (δεν φταίω εγώ που είναι πανέμορφο...)

:bigemo_harabe_net-145: (και τα δικά μου αρχίζουν και βγάζουν νέα φυλλαράκια....)

Να είσαι καλά Μαίρη. Όσο ασχολείσαι με το ενυδρείο σου και το πρσέχεις (δε μιλώ για υπερβολές) , σε ανταμοίβει.

Γι αυτό σας προτρέπω να φροντίσετε τα ενυδρεία σας και να παρουσιάσετε εδώ.

Όχι για να εισπράξουμε τα μπράβο , αλλά για να δείξουμε και στα νέα μέλη , ότι μπορούν να φτιάξουν κάτι όμορφο με λίγη

προσπάθεια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mερα με την μερα φουντωνουν Δημητρη! Η ριζα απο που προερχεται; Απο τον εχινοδορο στην μεση;

Link to comment
Share on other sites

Ναι Θοδωρή, ξεκίνησε από το κέντρο του ενυδρείου και όπως λέει ο Κώστας, σε λίγο θα κάνει τον κύκλο... :)

Έγινε επεξεργασία - dpap
Link to comment
Share on other sites

Ωρε φιλε! Τι αναπτυξη εχεις λεμε! :bigemo_harabe_net-64: Εγω θα ελεγα χωσε τα κομπακια μεσα στο χωμα και ωστε να σου αναπτυχθει περιμετρικα!

Link to comment
Share on other sites

Να περιμένω να βγάλει μερικά φυλλαράκια ακόμα ;

IMG_20131122_172026_zpsf82fdbd2.jpg

IMG_20131122_172031_zps59c0849e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...