Jump to content

Αφαίρεση Γρατζουνιών Από Το Τζάμι.


Recommended Posts

Όπως λέει και ο τίτλος νομίζω πως ενδιαφέρει αρκετούς και αφορά περισσότερο ακριβά ενυδρεία γιατί η τιμή του είναι περίπου 40 δολάρια.

http://www.glassscratchrepair.co.uk/us/index.html

Link to comment
Share on other sites

Για μικρές γρατσουνιές ξέχασα να πω πως κάνει καλή δουλειά και η λευκή απλή οδοντόκρεμα τρίβοντας την με σφουγγάρι πάνω στο σημείο με την γρατζουνιά για βαθιές δεν ξέρω αν τρίβεις μια μέρα μπορεί κάτι να γίνει. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μούρη το θαλασσινό το ενυδρείο στη σελίδα τους. :)

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο τίτλος νομίζω πως ενδιαφέρει αρκετούς και αφορά περισσότερο ακριβά ενυδρεία γιατί η τιμή του είναι περίπου 40 δολάρια.

http://www.glassscratchrepair.co.uk/us/index.html

Χρήστο το έχεις δοκιμάσει το προιον? Εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το δοκίμασα απλά σκοπεύω στο μέλλον να κάνω κάτι για της γρατζουνιές που έχω και καθώς έψαχνα για πληροφορίες βρήκα το συγκεκριμένο προϊόν και είπα μήπως κάποιος έχει ανάλογο πρόβλημα και τον ενδιαφέρει για αυτό το ποσταρα.

δοκίμασα την οδοντόκρεμα αλλά βγάζει μόνο της πάρα πολλή ψιλές.

Link to comment
Share on other sites

Μιλας για εξωτερικες η για εσωτερικες?

Link to comment
Share on other sites

εσωτερικές, γιατί παίζει ρόλο;

Link to comment
Share on other sites

Επιδει δεν ειμαι καλος στα Αγγλικα, αναφερει καποιο υγρο η υλικο που βαζει και κατα ποσο αυτο μπορει να μας

βγαλει καποιο προβλημα στους οργανισμους μας?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μούρη το θαλασσινό το ενυδρείο στη σελίδα τους. :)

Θαλασσινο ενυδρειο; που; μια γοργονα στον καναπε ειδα μονο :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Θαλασσινο ενυδρειο; που; μια γοργονα στον καναπε ειδα μονο :whistling:

Ποιον καναπέ;;; Εγώ μόνο την γοργόνα είδα :bigemo_harabe_net-137:

Link to comment
Share on other sites

Επιδει δεν ειμαι καλος στα Αγγλικα, αναφερει καποιο υγρο η υλικο που βαζει και κατα ποσο αυτο μπορει να μας

βγαλει καποιο προβλημα στους οργανισμους μας?

Η σκόνη λέει ότι αποτελείτε από υψηλής ποιότιτας Cerium στα Ελληνικά δημήτριο και ο ‘’τρίφτης’’ από ίνες ουρεθάνης

Link to comment
Share on other sites

Θαλασσινο ενυδρειο; που; μια γοργονα στον καναπε ειδα μονο :whistling:

Τώρα την είδα... Τι έχω γιατρέ ; :)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα την είδα... Τι έχω γιατρέ ; :)

Γυναίκα στο σπίτι :rasp:

δεν υπάρχει θεραπεία

Link to comment
Share on other sites

Eτσι οπως παμε θα το καψουμε το θεμα :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

δε βαριέσαι το πρώτο θα ναι :)

Link to comment
Share on other sites

τελικά το προϊόν το παρήγγειλα όταν έρθει και το χρησιμοποιήσω θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η σκόνη λέει ότι αποτελείτε από υψηλής ποιότιτας Cerium στα Ελληνικά δημήτριο και ο ‘’τρίφτης’’ από ίνες ουρεθάνης

Καλησπέρα τώρα είδα το θέμα , αν μιλάμε για το ''cerium oxide ή οξείδιο του δημητρίου στα Ελληνικά '' το έχω δοκιμάσει http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=86957&hl= αλλά ξέχασα να συνεχίσω το θέμα .

Πρώτα απ'όλα μπορούσες να το βρεις πιο φθηνά απο εδώ http://www.ebay.com/itm/1-oz-CERIUM-OXIDE-WHITE-Lapidary-Glass-Rock-Polish-Polishing-HI-GRADE-OPTICAL-/130929983018?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e7c08fe2a .Εγώ το δοκίμασα με τριπάνι και με μια τσόχινη βούρτσα αρκετά σκληρή σε κυρτό τζάμι απο την μέσα μεριά και δεν είδα το παραμικρό αποτέλεσμα ούτε σε μικρές γρατσουνιές ,μετά το δοκίμασα σε ένα κομμάτι (ίσιο ) γυαλί τρίβοντάς το αρκετή ώρα αλλα αποτέλεσμα δεν είχα ουτε αυτή τη φορά .Αφού το έχεις παραγγείλει δοκίμασε το και πές μας μήπως έκανα εγώ κατι λάθος ...

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει μαζί με το σβουράκι του και θα το δοκιμάσω αλλά δεν βρίσκω ελεύτερο χρόνο ακόμη, χθες είχα λίγο χρόνο αλλά προτίμησα να πάω για ψάρεμα :)

Πάντως θα ενημερώσω αν κάνει δουλειά ή όχι γιατί είναι η τελευταία μου ελπίδα αλλιώς όλο το ενυδρείο είναι για πέταμα κυριολεκτικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφαιρω γρατζουνιες από οτιδήποτε γυάλινο. Φιλε Χριστο αν το σετ που πηρες δεν δουλευει,εχο τα επαγγελματικα εργαλεια της Glass Renu

glasscarehellas.gr

Αφού σε βρήκαμε δε μας λες και μια ενδεικτική τιμή πχ για επιφάνεια 1,20 χ 60 ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αφού σε βρήκαμε δε μας λες και μια ενδεικτική τιμή πχ για επιφάνεια 1,20 χ 60 ?

μπες στο site μου, glasscarehellas.gr ,αν εισαι εκτος αττικης θα σου κανω καλη προσφορα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...