Jump to content

Το Νόμισμα Έχει Πάντα 2 Όψεις - Επαγγελματιες Β΄μερος


Recommended Posts

Με αφορμη το σχολιο του συνχομπιστα στο θεμα με τα "ενυδρειακα καταστηματα Vs χομπιστες", θα ηθελα την αποψη σας στα παρακατω διλήμματα

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=89904&p=862461

και να θυμαστε οτι οι καταστηματαρχες,,,,ειναι καταστηματαρχες,,,,,τελος,,,,αν τον δεις και σε δει σαν φιλο(εφοσον δεν το ξερεις απο πριν) την πατησες!!!!!γιατι εχεις χτισει μια φιλια με βαση χρηματικες συναλλαγες!!!νομιζεις οτι ειναι φιλος σου επειδη σου δινει συμβουλες,,,,,,αυτα,,,,,,καλη συνεχεια παιδεε

Πως θα το βλεπατε, αν στη θεση "καταστηματαρχες" βαζατε "επαγγελματικο ενυδρειακο φορουμ με σπονσορες ενυδρειακα καταστηματα" ?

Υπαρχουν καποια ξενα επαγγελματικα ενυδρειακα φορουμ που πληρωνονται απο ενυδρειακα καταστηματα (σπονσορες), τα οποια φορουμ "απαγορευουν" στα μελη τους να αναφερονται πληροφοριες και λινκ για αλλα καταστηματατα, εστω κι αν ειναι πιο οικονομικα ή πιο "φιλικα" γενικοτερα προς τα θεματα που απασχολουν εναν χομπιστα ή που γενικοτερα φαινεται οτι σπρωχνουν τα καταστηματα/σπονσορες τους.

Θα εμπιστευοσουν (ως αρχαριος) τις πληροφοριες που γραφονται σε αυτο? και γιατι ναι ή οχι?

Θα εγραφες (ως εμπειρος) απαντησεις, πληροφοριες και αρθρα, αφηνωντας τα να "χρησιμοποιηθουν" απο το φορουμ, ανεβαζουντας το πρεστιζ του και κατ'επεκταση και τη χρηματικη του αξια στην διαφημιστικη αγορα?

Θα προτιμουσες να τις διοχετευες σε καποιο αλλο φορουμ που παρεχει τις πληροφοριες στα μελη του χωρις να εξαρταται οικονομικα απο καταστηματα?

Αν ανακαλυπτες στην πορεια της συμμετοχης σου και ενω εχεις γραψει πολλες πληροφοριες ή και αρθρα σε αυτο, οτι το φορουμ ειναι επαγγελματικο, τι θα εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη το σχολιο του συνχομπιστα στο θεμα με τα "ενυδρειακα καταστηματα Vs χομπιστες", θα ηθελα την αποψη σας στα παρακατω διλήμματα

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=89904&p=862461

Πως θα το βλεπατε, αν στη θεση "καταστηματαρχες" βαζατε "επαγγελματικο ενυδρειακο φορουμ με σπονσορες ενυδρειακα καταστηματα" ?

Είναι δύο ξεχωριστά πράγματα και μόνο για λόγους εντυπώσεων μπορούμε να βάλουμε το ένα στη θέση του άλλου . Αν θέλεις να μιλήσουμε ή για καταστήματα ή για τα φόρουμ.

Υπαρχουν καποια ξενα επαγγελματικα ενυδρειακα φορουμ που πληρωνονται απο ενυδρειακα καταστηματα (σπονσορες), τα οποια φορουμ "απαγορευουν" στα μελη τους να αναφερονται πληροφοριες και λινκ για αλλα καταστηματατα, εστω κι αν ειναι πιο οικονομικα ή πιο "φιλικα" γενικοτερα προς τα θεματα που απασχολουν εναν χομπιστα ή που γενικοτερα φαινεται οτι σπρωχνουν τα καταστηματα/σπονσορες τους.

Πρόβλημά τους .... Τη πολιτική τους τη καθορίζουν μόνοι τους και ο κόσμος απαντά με την επισκεψημότητα που τους δίνει .

Θα εμπιστευοσουν (ως αρχαριος) τις πληροφοριες που γραφονται σε αυτο? και γιατι ναι ή οχι?Δεν θα εμπιστευόμουν καμία πληροφορία τυχαία απ το ίντερνετ αν δεν προερχόταν απο καποια έγκυρη και αξιόπιστη πηγή. .

Θα εγραφες (ως εμπειρος) απαντησεις, πληροφοριες και αρθρα, αφηνωντας τα να "χρησιμοποιηθουν" απο το φορουμ, ανεβαζουντας το πρεστιζ του και κατ'επεκταση και τη χρηματικη του αξια στην διαφημιστικη αγορα?Αυτό συμβαίνει παντού απο τη στιγμή που τα μέλη των φόρουμ γράφουν σωστα πράγματα ,μεγεθύνουν την βαση του φορουμ και την αξιοπιστία του και παράλληλα ανεβάζουν και την επισκεψιμότητα του.

Θα προτιμουσες να τις διοχετευες σε καποιο αλλο φορουμ που παρεχει τις πληροφοριες στα μελη του χωρις να εξαρταται οικονομικα απο καταστηματα?Κάποιο άλλο παιχνίδι θα παίζει κι εκεί .

Αν ανακαλυπτες στην πορεια της συμμετοχης σου και ενω εχεις γραψει πολλες πληροφοριες ή και αρθρα σε αυτο, οτι το φορουμ ειναι επαγγελματικο, τι θα εκανες?Θα χαιρόμουνα που θα με διαβάζει πολύς κόσμος και θα αναφέρωνται σε εμένα για τη προσφορά μου και που βοήθησα κάποιους συνανθρώπους μου ! Αλλωστε απο την αρχή αυτός ήταν ο λόγος που έγραφα να δώσω και να πάρω εμπειρίες το κέρδος το δικό μου το έχω βγάλει με το να βοηθαω τον συνχομπιστα και απο την αρχή ήξερα οτι κάποιος μπορεί να εκμεταλλευθεί αυτά που έχω γράψει για να βγάλει χρήματα είτε λέγετε Χ φόρουμ είτε λέγετε επαγγελματίας του χώρου είτε λέγετε μελλοντικός επαγγελματίας είτε να τα πάρει κάποιος και να βγάλει βιβλίο είτε δεν ξέρω εγώ τι άλλο ....

Delta66 δεν καταλαβαίνω γιατί σε ενδιαφέρει τόσο πολύ αυτό το θέμα με τα fora του εξωτερικου ;

Οσον αφορα τα fora του Εσωτερικού και συγκεκριμένα το ΑΖ που ειμαι και υπεύθυνος ουτε επαγγελματικό είναι ούτε και σπόνσορες έχει για να σου λυθεί και η απορία κατι που φυσικά και γνώριζες αφού για ενα χρονικό διάστημα στο παρελθόν σε ειχα εμπιστευτεί και για τον ρόλο του συντονιστή.

Κατηγορίες οπου οι επαγγελματίες κάνουν ανακοινώσεις και προσφορές προς τα μέλη των φορουμ που απευθύνονται υπάρχουν συντριπτικά σε ολα σχεδόν τα φορουμ εξωτερικού και εσωτερικού και αυτο ειναι προς διευκόλυνση των μελών τους.Σε διάφορες εκδηλώσεις που πραγματοποιούνται απο το ΑΖ τα καταστήματα και αυτο ειναι στην διάθεση τους και αν θέλουν προσφέρουν διάφορα δώρα τα οποία με κληρώσεις προσφέρονται στα μέλη μας.

Διακρίνω μια κακοήθεια χωρίς νόημα με τα υπονοούμενα που θέλεις να αφήσεις διότι , αν , γενικά το θέτεις το θέμα , γιατί δεν το άνοιγες στο φόρουμ που είσαι και συντονιστής ;

Εκτός και εάν η ανιδιοτελείς προσφορά σου στο φόρουμ που είσαι συντονιστής , σου υπαγορεύει μια άλλη συμπεριφορά εδώ που σκοπό ειναι να μπαίνεις και να προσπαθείς με διάφορα τεχνάσματα να δημιουργείς μπάχαλο κάτι το οποίο απλά δεν θα περάσει .

Για να σε διευκολύνω απο την στιγμή που στο ΑΖ μπαίνεις μόνο για αναμπουμπούλες και για να δημιουργείς προβλήματα σε θεωρώ ανεπιθύμητο μιας και εδώ και πολύ καιρό σου έχουν δοθεί πολλές δεύτερες ευκαιρίες και έχεις εξαντλήσει κάθε όριο υπομονής εφ εξής είσαι εκτός φορουμ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...