Jump to content

Dry Start Method Project


rastafarian

Recommended Posts

Αυτες που εβαλες ειναι αγια τους επιστημονες του φυτεμενου! :bigemo_harabe_net-134:

Βαλε απο μπροστα καμια για τον απλο λαο! :bigemo_harabe_net-82:

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Α οκ! Δεν πειραζει κι απο πανω ωραιο φαινεται τοτε! :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου οτι ολα τα τζαμια ειναι γεματα υδρατμους και δεν βλεπεις πολλα μεσα,ειναι σκεπασμενο με μεμβρανη για να κρατα υγρασια μεσα,σαν ενα μικρο θερμοκηπιο σκεψου.

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχεις σκοπό να μας τρελάνεις και να μας κάνεις να δινουμε λαφτά να φτιάξουμε και εμείς οι πτωχοι :bigemo_harabe_net-111: ....

Πολύ ενδιαφέρον....

Θα ήθελα να πείραματιστώ....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχεις σκοπό να μας τρελάνεις και να μας κάνεις να δινουμε λαφτά να φτιάξουμε και εμείς οι πτωχοι :bigemo_harabe_net-111: ....

Πολύ ενδιαφέρον....

Θα ήθελα να πείραματιστώ....

Παρασκευα και εγω αυτο κανω,θελω να δω τι γινετε μ αυτη τη μεθοδο που δεν βλεπω να χρησιμοποιουν οι Ελληνες ενω στο εξωτερικο οι περισσοτεροι ξεκινανε ετσι.Μαλλον φταιει γιατι εμεις οι Ελληνες ειμαστε λιγο ανυπομονοι και αυτη η μεθοδος θελει τουλαχιστον 2 μηνες για να γεμισεις το ενυδρειο με νερο.Ομως, ισως αποδειχτει οτι ειναι μια μεθοδος που μπορεις να φτιαξεις ενυδρειο με γρασιδι ευκολα και φθηνα χωρις πολυ εξοπλησμο.Αυτο θα το δω και στη πορεια,μιας και εχω σκοπο να μη βαλω co2 αλλα να παιξω με excel αφου το ενυδρειο γεμισει με νερο.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι σε διάφορα βίντεο από εξω η μέθοδος αυτή είναι διαδεδομένη....Έχε μας ενήμερους για την πρόοδο σου... Όντως είναι ένα θερμοκήπιο! Κανονικό!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι σε διάφορα βίντεο από εξω η μέθοδος αυτή είναι διαδεδομένη....Έχε μας ενήμερους για την πρόοδο σου... Όντως είναι ένα θερμοκήπιο! Κανονικό!

Εδω μπορεις να διαβασεις το αρθρο του Tom Barr για τη μεθοδο.

Για γρασιδια ειναι οτι πρεπει και κανουν πολυ καλο ριζικο συστημα μ αυτη τη μεθοδο.

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλα μας επεισες.την επομενη εβδομαδα να δω τι θα πεις.χαχαχσ

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή 2 εβδομάδες περίπου ακόμη μέχρι να ξεκινήσουν σαν emersed.... και μετά να ετοιμάσεις μπουκάλα για να τα γυρίσεις από emersed σε υδρόβια.

Σίγουρα τα emersed κάνουν πιο μεγάλες ρίζες, αλλά πάλι μετά τα υδρόβια θα κάνουν μικρές... :turned:

Κοιτα για μένα δεν την εχω δοκιμάσει την μέθοδο , αλλα απο την στιγμη που εχεις υπόστρωμα , φρέσκο ίδια ανάπτυξη θα είχες..

Link to comment
Share on other sites

Νικο σκεφτομαι μολις γεμισω το ενυδρειο νερο,να παιξω με excel,ετσι και αλλιως ο ταπιτας απο τη cuba θα εχει γινει μεχρι τοτε πιστευω,οπωτε μετα δεν με νοιαζει να κουρευω,πιο πολυ συντηρηση θα κανω.Δεν θα πετυχει λες?

Link to comment
Share on other sites

Θα το διαβάσω το αρθρο, είναι όντως ενδιαφέρον. Στο επόμενο ενυδρείο...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχεις σκοπό να μας τρελάνεις και να μας κάνεις να δινουμε λαφτά να φτιάξουμε και εμείς οι πτωχοι :bigemo_harabe_net-111: ....

Πολύ ενδιαφέρον....

Θα ήθελα να πείραματιστώ....

Το ίδιο έχω πάθει και εγώ . . .

Όχι τπτ άλλο αλλά "ακόμα δεν περπάτησα θέλω να τρέξω ". . . :)

Link to comment
Share on other sites

χμ ... μονο excel ?

Λίγο δυσκολο το βλέπω, αν βάλεις και diy co2 , παράλληλα με το excel νομίζω κάτι θα γίνει...

Αυτο το excel μονο για να καις τις αλγες κάνει...

Δοκίμασε το δεν χανεις και τπτ.....

Link to comment
Share on other sites

Πωπω το βαριεμαι αυτο το diy και ειδικα που πρεπει να κανεις πατεντες για να κρατας το μειγμα ζεστο,ασε που δεν θελω να βαλω τον diy διαχυτηρα γιατι ειναι μεγαλος.

Λεω να δοκιμασω με excel για αρχη και αν δω οτι δεν γινετε τιποτα να παρω μια μπουκαλα και να ησυχασω μια και καλη.:)

Link to comment
Share on other sites

Κωστή πολύ όμορφο ξεκίνημα και πολλά υποσχόμενο.

Don't worry και όλα καλά θα πάνε !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πωπω το βαριεμαι αυτο το diy και ειδικα που πρεπει να κανεις πατεντες για να κρατας το μειγμα ζεστο,ασε που δεν θελω να βαλω τον diy διαχυτηρα γιατι ειναι μεγαλος.

Λεω να δοκιμασω με excel για αρχη και αν δω οτι δεν γινετε τιποτα να παρω μια μπουκαλα και να ησυχασω μια και καλη. :)

+1000

Link to comment
Share on other sites

Καμία εξέλιξη;

Καμιά νέα φωτό;

Link to comment
Share on other sites

Προχωραμε αργα ακομα γιαυτο δεν εχω βαλει φωτογραφιες απο αυτη τη βδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνιόμαστε .κάτι περιμένουμε .λογικά κάποια διαφορά θα έχει έτσι δεν είναι ?

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχ κατι γινετε αλλα παει αργα.Υποψιαζομαι πως φταιει οτι δεν εχω καλη θερμοκρασια δοματιου..

Link to comment
Share on other sites

καθόλου απίθανο να φταίει η θερμοκρασία .

υπομονή ρε φίλε .

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη εχω Γιωργη,δεν μασαω!:P

Σιγουρα η θερμοκρασια εχει βαλει το χερακι της.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...