Jump to content

21/4/2013 Frag And Plant Swap - Αθήνα


Aiolos

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι



Όπως το συνηθίζουμε άλλωστε σε κάθε συνάντηση μας, ανταλλάσσουμε φυτά και κοράλλια, και καλά κάνουμε.

Με αφορμή αυτές τις ανταλλαγές το ΑΖ διοργανώνει το πρώτο του «επίσημο» πανελλαδικό frag plant swap που θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα στις 21/4.



Είναι σημαντική τόσο η παρουσία σας όσο και η συμμετοχή σας και φυσικά είναι ένα ανοιχτό κάλεσμα προς όλους τους ενυδρειόφιλους αλμυρού και γλυκού νερού.



Αρχίστε να προετοιμάζετε Fragάκια και φυτά, και σύντομα θα αναρτηθεί ανακοίνωση για τον τρόπο συμμετοχής.





Για όσους είναι εκτός Αθηνών, το κλιμάκιο Θεσσαλονίκης θα οργανώσει «ημερήσια εκδρομή» με τρένο, αναχωρώντας ξημερώματα Κυριακής (21/4) και επιστρέφοντας την ίδια μέρα το βράδυ.

Για τους Βόρειους θα ανοιχτεί ειδικό θέμα/ανακοίνωση για τις συμμετοχές….
Ευκαιρία να γνωριστούμε και από κοντά.

poetal-frag_zps07fab383.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έναν χάρτη ;

Γιατί Πολυκράτους ξέρω στο Μοσχάτο .

Link to comment
Share on other sites

Είναι σύνορα μοσχάτο - ρεντης Σταμάτη....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά τι κοράλλια θα θέλατε περισσότερο...;Σκληρά;μαλακά;μανιταράκια;Ή απ΄όλα;;;εύκολα;δύσκολα;;;;Ρωτάω γιατί έχω πάρα πολλά φράγκς έτοιμα,και δεν θέλω να κατέβω με κανέναν κουβά τίγκα!!!!!ελπίζω κύριε ΤΑΝ (βασικά είμαι σίγουρος) να μας φέρεται ενδιαφέρον πραγματάκια από τον "κήπο" σας!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι κοράλλια θα θέλατε περισσότερο...;Σκληρά;μαλακά;μανιταράκια;Ή απ΄όλα;;;εύκολα;δύσκολα;;;;Ρωτάω γιατί έχω πάρα πολλά φράγκς έτοιμα,και δεν θέλω να κατέβω με κανέναν κουβά τίγκα!!!!!ελπίζω κύριε ΤΑΝ (βασικά είμαι σίγουρος) να μας φέρεται ενδιαφέρον πραγματάκια από τον "κήπο" σας!!

Συντομα θα βγει ανακοινωση απο την ομαδα για τις συμμετοχες αλλα και τους ορους και την διαδηκσια που θα ακολουθηθει :)

Link to comment
Share on other sites

Συντομα θα βγει ανακοινωση απο την ομαδα για τις συμμετοχες αλλα και τους ορους και την διαδηκσια που θα ακολουθηθει :)

Άσε μας ρε φίλε ναούμ.... :D

Link to comment
Share on other sites

Άσε μας ρε φίλε ναούμ.... :D

Αστα ναουμ και μαζεψε κοραλλια εσυ..

Link to comment
Share on other sites

Αστα ναουμ και μαζεψε κοραλλια εσυ..

Θα έρθεις κι εσύ;;;;Ρωτάω για να έρθω "έτοιμος"!!!!Εγώ μαζεύω κοράλλια,εσύ τι μαζεύεις;;;;;;Είμαστε και σε φόρουμ και δεν μπορώ να μιλήσω ελέυθερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθεις κι εσύ;;;;Ρωτάω για να έρθω "έτοιμος"!!!!Εγώ μαζεύω κοράλλια,εσύ τι μαζεύεις;;;;;;Είμαστε και σε φόρουμ και δεν μπορώ να μιλήσω ελέυθερα!!!

Εγω θα ειμαι στην απεναντι γυαλα..

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ειμαι στην απεναντι γυαλα..

Εσύ είσαι για γυάλα!Όχι τα άμοιρα τα φυτάκια σου!!!Το κανιβαλίσαμε το θέμα!χαχαχαχαχαχα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ελα να μαζευόμστε σιγα σιγα για αύριο !!!

Ευκαιρία για να βρεθούμε να πιούμε το καφεδάκι μας και να τα πούμε απο κοντά ..... !!!!! :wootwoot:

Δηλώσεις συμμετοχών για θαλασσινό για γλυκό

Κι αν δεν έχετε κάτι για να ανταλάξετε , δε τρέχει τίποτα ..... η παρέα είναι η ουσία .......... !!!!

:wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot:

:wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Ελα να μαζευόμστε σιγα σιγα για αύριο !!!

Ευκαιρία για να βρεθούμε να πιούμε το καφεδάκι μας και να τα πούμε απο κοντά ..... !!!!! :wootwoot:

Δηλώσεις συμμετοχών για θαλασσινό για γλυκό

Κι αν δεν έχετε κάτι για να ανταλάξετε , δε τρέχει τίποτα ..... η παρέα είναι η ουσία .......... !!!!

:wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot:

:wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot:

το ποιο σημαντικό!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Σταματη σταθερε χαχαχαχαχαχαχααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Στράτο σε λίγο θα ξεκεινήσω .... θα έρθεις ;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δηλαδή , χτές επισκεύτηκα το χώρο που θα γίνει η εκδήλωση .

Στην αρχή που είδα το χώρο μου ξένισε αρκετά και απο μέσα μου τσαντίστικα με την επιλογή του χώρου που έγινε απο τους αρμόδιους !!!

Στη πορεία όμως και γνωρίζοντας τον ιδιοκτήτη , ένιωσα μια αυθόρμητη ζεστασιά .

Εξεραιτικός ο Δημήτρης και πολύ φιλόξενος !!!

Μαζευτήκαμε καμια 15αριά άτομα που με όρεξη κέφι και χαβαλέ ξεκινήσαμε τη δουλειά για την ετοιμασία των ενυδρείων .

Είναι αυτό που λέει οτι δεν παίζει ρόλο το πως , που , πότε . τι , και γιατί , παίζη ρόλο η παρέα και το κέφι ..... !!!

Απο τις ωραίες στιγμές που θα τις θυμάμαι .

Μου έλειψαν βέβαια και κάποιοι φίλοι ακόμα , αλλα ξέρω οτι το μυαλό τους ήταν μαζί μας .

Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους ήρθαν και βοήθησαν στο στήσιμο , ιδιαίτερα δε :

Το Δημήτρη που μας παραχώρησε το χώρο .

Τον Ηλία Λογοθέτη για το φανταστικό φωτιστικό του στη μεγάλη φραγκέρα ( όσοι έρθετε θα το δείτε ) .

Τον Νίκο με τα απίθανα φωτιστικά του απο την houseofled.gr .

Το Σπύρο για το μεγάλο ενυδρείο απο την My aquario .

Το CosmoZoo το άλλο θαλασσινό ενυδρείο .

Και τον Βασίλη το Ζαχαρόπουλο για το ενυδρείο των φυτών που μας έφτιαξε απο το Fish & Pet & R/C Planet .

Το μόνο που μένει τώρα είναι η παρουσία όλων είτε είστε μέλη του ΑΖ είτε απλά χομπίστες να έρθετε και να γνωριστήτε με άλλους χομπίστες , άσχετα απ το αν θα ανταλάξετε κάτι που σας περισσεύει ή όχι .

Υ.Γ. Και μη μου πείτε τι δουλειά εχω εγω να τα γράφω αυτά , (συγγνώμη Βασίλη Ζαχαρόπουλε που θα οικειοποιηθώ τον όρο) σας θεωρώ όλους "παιδιά" μου και νιώθω την υποχρέωση να πω ευχαριστώ !!!

Με εκτίμηση

Χαλικιάς Σταμάτης

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτά που ήθελα να ακούσω πριν ξεκινήσω το ταξίδι.

Θα τα πούμε από κοντά αύριο παίδες!

Link to comment
Share on other sites

Και τα βίντεο

Έγινε επεξεργασία - ΣΤΑΜΑΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Τα λέμε σε λίγο,μη λείψει κανείς!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...