Jump to content

Κολημα Βραχου


mouseman

Recommended Posts

θα ηθελα την γνωμη σας για ποια κολλα να προτιμησω για να κολησω τον βραχο μου.

Bison(εποξικη) την προτεινετε ?

Link to comment
Share on other sites

δεν την ξέρω αυτη που λες εγω εχω δοκιμάσει με επιτυχία την DD επισης θα μπορεις να τις ενώσεις και πλαστικες καμβιλιες που δυστυχώς δεν θυμάμαι το καταστημα που τις διαθέτει

Link to comment
Share on other sites

Λυκουργο για την DD που λες ειναι αυτη που ειναι σαν πλαστελινη ? και αν ναι που την βρισκω? αν εχεις καποιο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

ειναι 2 συστατικων και την εχουν σχεδον ολα τα ενυδρειακα μαγαζια παρε τηλεφωνο πριν πας http://www.theaquariumsolution.com/aquascape-epoxy-warning-against-incorrect-use

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει ειδη τηλ και μου ειπαν οτι ειναι ποιο πολυ για κοραλια.Δεν θα συγρατησει μεγαλα κοματια βραχου.Να πειραματιστω με ντιζες καλυτερα ? καμια αλλη γνωμη?

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν θες να έχεις τα δύο συστατικά ξεχωριστά, ώστε να κόβεις ισόποση ποσότητα, πάρε την aquarium munster orca construct που τα έχει τα δύο συστατικά σε ένα (το ένα μέσα στο άλλο)

Link to comment
Share on other sites

Επισης υπαρχει και ο αφρος της fauna marin, λιγο ακριβος αλλα απ οτι ξερω πολυ καλως!!

Αλλα μονο για στεγνο βραχο, αν δεν κανω λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Παλαιωτερα που δεν ειχα χρησιμοποίηση πλαστικές ντίζες, έπαιζα με εποξικη (δεν θυμάμαι μάρκα) και με tireup. Μια χαρα δουλεια εκανε παντως, τωρα σίγουρα σε αρκετα χρονια αν μεινει το ενυδρειο, οι πλαστικές ντίζες θα εχουν τη σημασία τους.

Link to comment
Share on other sites

Μια λύση αν δεν μπορείτε να βρείτε πλαστικές καβίλιες, είναι τα παλιά στιλό τύπου big. Αυτά τα στιλό είναι από ακριλικό, μπορείτε να τα κόψετε σε ότι μήκος θέλετε και να κάνετε δουλίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Η και με μια πλαστική κρεμάστρα...την κόβεις όσο θες και την περνάς στις τρύπες που έχεις ανοίξει με τρυπάνι και είσαι κύριος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια λύση αν δεν μπορείτε να βρείτε πλαστικές καβίλιες, είναι τα παλιά στιλό τύπου big. Αυτά τα στιλό είναι από ακριλικό, μπορείτε να τα κόψετε σε ότι μήκος θέλετε και να κάνετε δουλίτσα.

+1

Link to comment
Share on other sites

Η και με μια πλαστική κρεμάστρα...την κόβεις όσο θες και την περνάς στις τρύπες που έχεις ανοίξει με τρυπάνι και είσαι κύριος

σωστος ο Βασιλης.

ετσι εκανα το δικο μου βραχο.

http://www.aquazone.gr/forums/topic/88808-iaaa-dhniodhaeaaea-aea-reef/page-2#entry846181

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...