Jump to content

Eheim Surface Skimmer 350


ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ

Recommended Posts

Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς;

https://www.google.gr/search?q=eheim+surface+skimmer+350&biw=1366&bih=643&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ZghZVOXDHIqHPdKQgYgP&sqi=2&ved=0CC4QsAQ#imgdii=_

Καμιά γνώμη, Ελλάδα υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, τα βίντεο στο ιντερνετ είναι εντυπωσιακά για την δουλειά που κάνει σε καταστάσεις βιοφίλμ. Δεν το έχω συναντήσει σε κανένα μαγαζί όμως...

Ίσως μιλάμε για ιντερνετικό μαγαζι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναφέρομαι σε καταστήματα... πχ. το έχω δει στον "Υδάτινο Κόσμο" στον Πειραιά... άρα και τα υπόλοιπα καταστήματα της "αλυσίδας"... θα το έχουν. Το έχω δει βέβαια και σε Ελληνικό διαδικτυακό κατάστημα (igna.gr)... οπότε υποθέτω και τα άλλα θα το διαθέτουν.

Καλό είναι να το ψάξεις... υπάρχει αρκετή διαφορά στην τιμή.

Εμένα... ΔΕΝ μου "γέμισε το μάτι" (ήμουν έτοιμος... για αγορά).- ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναφέρομαι σε καταστήματα... πχ. το έχω δει στον "Υδάτινο Κόσμο" στον Πειραιά... άρα και τα υπόλοιπα καταστήματα της "αλυσίδας"... θα το έχουν. Το έχω δει βέβαια και σε Ελληνικό διαδικτυακό κατάστημα (igna.gr)... οπότε υποθέτω και τα άλλα θα το διαθέτουν.

Καλό είναι να το ψάξεις... υπάρχει αρκετή διαφορά στην τιμή.

Εμένα... ΔΕΝ μου "γέμισε το μάτι" (ήμουν έτοιμος... για αγορά).- ;)

Γιατι; Μια χαρα φαινεται και σε σχεση με το αντιστοιχο της fluval νομιζω ειναι αρκετα καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε παιδες. Το σκεπτομαι οτι καλο ειναι να υπαρχει αν οχι μονιμα, σε καποιες εκτακτες περιπτωσεις βιοφιλμ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε παιδες. Το σκεπτομαι οτι καλο ειναι να υπαρχει αν οχι μονιμα, σε καποιες εκτακτες περιπτωσεις βιοφιλμ.

Κοιτα ετσι οωπς το ειδα, μπορεις να το εχεις και μονιμα γιατι εχει μεγαλο αερα για να το αφησεις χωρις να κινδυνευεις να παρει αερα και να καει!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι; Μια χαρα φαινεται και σε σχεση με το αντιστοιχο της fluval νομιζω ειναι αρκετα καλυτερο!

Της Fluval... ΔΕΝ το έχω δει καν.- :poster_oops:

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Αλλα γιατι δεν σου γεμιζει το ματι το eheim; Μια χαρουλα φαινεται! Βασικα εγω ψιλομπηκα στο τρυπακι να ειναι η επομενη αγορα μου, γιαυτο ρωταω!

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Αλλα γιατι δεν σου γεμιζει το ματι το eheim; Μια χαρουλα φαινεται! Βασικα εγω ψιλομπηκα στο τρυπακι να ειναι η επομενη αγορα μου, γιαυτο ρωταω!

Μεσα στο μυαλλο μου εισαι Θοδωρη....
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπν δεν αντεξα και το πηρα! :bigemo_harabe_net-82:

Σημερα εγκατασταθηκε οποτε εντυπωσεις ακομη απο την δουλεια που κανει δεν εχω! Στηθηκε ευκολα και δουλεψε ακομη πιο ευκολα! Ειναι πολυ μικρο και κρυβεται ευκολα! Εχει καταναλωση 5 βατ! Το μονο αρνητικο μεχρι στιγμης ηταν η τιμη του η οποια ηταν τσουχτερη! 45 ευρω κοστισε!

Θα επανελθω για αντυπωσεις λειτουργιας!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, χωρις πλακα το εκανε γυαλι το ενυδρειο!

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφω... τα διαβάζεις;

Έδωσες σχεδόν... τα διπλάσια!!!!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφω... τα διαβάζεις;

Έδωσες σχεδόν... τα διπλάσια!!!!!! :blink:

Ναι ρε συ, απο κει που το πηρα, μονο εκει το βρηκα! Και απο ιντερνετ δεν το χω! Δεν πειραζει, με ετσουξε λιγο αλλα τα αξιζει τα λεφτα του μεχρι στιγμης!

Link to comment
Share on other sites

1. Στην Ελλάδα το βρίσκεις... με μισά χρήματα. ;)

2. Με εντυπωσιάζει που έγραψες ότι... μόλις το έβαλες, έκανε γυαλί το ενυδρείο... τόσο χάλια ήταν;

Κάτι... ΔΕΝ μου "κάθεται" καλά.-

Link to comment
Share on other sites

1. Στην Ελλάδα το βρίσκεις... με μισά χρήματα. ;)

2. Με εντυπωσιάζει που έγραψες ότι... μόλις το έβαλες, έκανε γυαλί το ενυδρείο... τόσο χάλια ήταν;

Κάτι... ΔΕΝ μου "κάθεται" καλά.-

Βάζεις κανά link;
Link to comment
Share on other sites

1. Στην Ελλάδα το βρίσκεις... με μισά χρήματα. ;)

2. Με εντυπωσιάζει που έγραψες ότι... μόλις το έβαλες, έκανε γυαλί το ενυδρείο... τόσο χάλια ήταν;

Κάτι... ΔΕΝ μου "κάθεται" καλά.-

Κοιτα, η αναταραξη δεν εφτανε για να σπασει το φιλμ σε ολο το μηκος και πλατος του ενυδρειου. Με το που μπηκε, σχεδον αμεσως εκανε δουλεια. Δεν ειχε και πολυ δουλεια αλλα την εκανε!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει, ξέρεις τι γινεται με φυτά επιφάνειας, δηλαδη αν τα τραβάει προς το μέρος του ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα τραβαει λιγο! Εγω εχω λευκοκεφαλα και την τραβαει λιγο αλλα δεν την πιεζει. Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω το δουλευω ολη μερα και το κλεινω μονο στο ταισμα! Για να μην στουμπωνει! Επισης δεν θυμαμαι αν το εχω αναφερει πιο πανω, θελει συχνα καθαρισμα!

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπω... έχει ανέβει η τιμή του.- ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το εχω απο την αρχη.κανει πολυ καληδουλεια και η επειφανεια εινε παντα καθαρη!!!!!

Και φυσικα αναφερομε στην eheim.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...