Jump to content

Κυκλοφορητης Σε Φυτεμενo


toykaki

Recommended Posts

150 λιτρα σε διασταση καθαρη εσωτερικα 60×50×50.

Περιμένω να δω πως θα παει γιατι τρέχει 1 μήνα...

Ξερει κανεις το aquagro λιπασμα?? Το πηρα τωρα και λενε οτι ειναι πληρες αλλα δεν ξερω καποιον να το χρησιμοποιεί...

Link to comment
Share on other sites

150 λιτρα σε διασταση καθαρη εσωτερικα 60×50×50.

Περιμένω να δω πως θα παει γιατι τρέχει 1 μήνα...

Ξερει κανεις το aquagro λιπασμα?? Το πηρα τωρα και λενε οτι ειναι πληρες αλλα δεν ξερω καποιον να το χρησιμοποιεί...

Ειναι υπερβολικη η ροη που εχεις φιλε μου..Στο κανει πλυντηριο το ενυδρειο με τετοια ροη.

Απορω τα ψαρια σου πως την παλευουν.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι υπερβολικη η ροη που εχεις φιλε μου..Στο κανει πλυντηριο το ενυδρειο με τετοια ροη.

Απορω τα ψαρια σου πως την παλευουν.

Ειναι ο μονος τροπος να ταξιδέψει το co2 σε ολο το ενυδρειο και επισεις για τα μονα ψαρακια που ανησυχώ ειναι τα ramirezi που δεν ξερω αν τους αρέσει η ροή... γνωριζει κανεις??? Εχω βαλει το τον κυκλοφοριτη απο την μια και το φιλτρο απο την αλλη και ο κυκλοφοριτης πιο πολυ χτυπα στην γωνια του τζαμιου και σπαει η δυναμη..

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο μονος τροπος να ταξιδέψει το co2 σε ολο το ενυδρειο και επισεις για τα μονα ψαρακια που ανησυχώ ειναι τα ramirezi που δεν ξερω αν τους αρέσει η ροή... γνωριζει κανεις??? Εχω βαλει το τον κυκλοφοριτη απο την μια και το φιλτρο απο την αλλη και ο κυκλοφοριτης πιο πολυ χτυπα στην γωνια του τζαμιου και σπαει η δυναμη..

Εχω την εντιπωση οτι δεν θελουν τοσο μεγαλη ροη τα ραμ.

Τι αλλα ψαρια εχεις?

Link to comment
Share on other sites

εγω τι να επιλεξω ενα εσωτερικο η ενα κυκοφορητη για περισσοτερη κυκλοφορια στο βυθο??

Link to comment
Share on other sites

εγω τι να επιλεξω ενα εσωτερικο η ενα κυκοφορητη για περισσοτερη κυκλοφορια στο βυθο??

Αναλογα το χωρο που εχεις και τι κυκλοφορια εχεις τωρα.

Θα πρεπει να πειραματιστεις,εμεις δεν βλεπουμε το ενυδρειο σου,οπωτε δεν μπορουμε να σου πουμε και 100%

Link to comment
Share on other sites

3 zebra danios 2 tetra glow 1 πλακοστομο και 2 αμμανο γαριδες...

Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα βαλει για το στρώσιμο..

Ελπιζω να μην εννοεις οτι ειχες βαλει τα ψαρια για το στρωσιμο....

Βασικα και αυτα που εχεις δεν ξερω αν τρελενονται για τοσο πολυ ροη..

Επισης εγω δεν προτεινω 2 κοπαδοψαρα σε ενα ενυδρειο,καλυτερα ενα και μεγαλο κοπαδι.

Τωρα εσυ εχεις 2 ειδη και οχι κοπαδια.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα το χωρο που εχεις και τι κυκλοφορια εχεις τωρα.

Θα πρεπει να πειραματιστεις,εμεις δεν βλεπουμε το ενυδρειο σου,οπωτε δεν μπορουμε να σου πουμε και 100%

180λ ειναι και εχω το fluval 206 (οχι το 306 που εγραψα παραπανω) αλλα στον θυθο δεν μου αρεσει και πολυ η δουλεια του.

Link to comment
Share on other sites

180λ ειναι και εχω το fluval 206 (οχι το 306 που εγραψα παραπανω) αλλα στον θυθο δεν μου αρεσει και πολυ η δουλεια του.

Καλυτερα να εβαζες αλλο ενα εξωτερικο φίλτρο.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην εννοεις οτι ειχες βαλει τα ψαρια για το στρωσιμο....

Βασικα και αυτα που εχεις δεν ξερω αν τρελενονται για τοσο πολυ ροη..

Επισης εγω δεν προτεινω 2 κοπαδοψαρα σε ενα ενυδρειο,καλυτερα ενα και μεγαλο κοπαδι.

Τωρα εσυ εχεις 2 ειδη και οχι κοπαδια.

Οταν λεω να στρώσει εννοώ οτι ηταν τα πρώτα ψαρια που έβαλα μεσα στο φυτεμενο για να αρχισω να εχω ταισματα για να ανεβασω νιτρικά με φυσιολογικό τροπο και οχι με φαρμακα... αλλα και γιατι δεν έβρισκα Electric Blue Ramirezi τωρα βρήκα 2 και περιμένω να δω αν κατσει ζευγαρι... και τα υπόλοιπα θα τα δωσω σε 15 μερες αν τα θελει καποιος θα βαλω και σχετικη αγγελια... λεω να αφησω 4 ramirezi μηπως κατσει ζευγαρι και οσα cpd μπορεσω να βαλω... τι λες για αυτο ???
Link to comment
Share on other sites

Και αυτα που εχεις τι θα τα κανεις?

Επειδη παλι δεν καταλαβα...εβαλες ψαρια κατα το στρωσιμο του ενυδρειου?Για να στο στρωσουν?

Link to comment
Share on other sites

Και αυτα που εχεις τι θα τα κανεις?

Επειδη παλι δεν καταλαβα...εβαλες ψαρια κατα το στρωσιμο του ενυδρειου?Για να στο στρωσουν?

Οχι!!! το ενυδρείο ηταν φυτεμένο και αντι να προσθεσω νιτρικά σε υγρο ειπα να βαλω ψαρια για να ανεβασω τα νιτρικα που χρειάζεται ενα φυτεμενο. Το ενυδρειο ειχε μπολιαστει απο ενυδρειο που τρεχει χρονια...

Link to comment
Share on other sites

κατι ακομα ο κυκλοφορητης στελνει το νερο προς την εισοδο του φιλτρου σωστα?δηλαδη μπαινει κατω απο το spray bar...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...