Jump to content

800 Λίτρα Δίσκοι


Spartan

Recommended Posts

Τουμπανο το ενυδρειο Νικο,να το χαρεις φιλε!

 

Ευχαριστώ πολύ. Χαίρομαι που σας αρέσει.

Εξαιρετικη παρουσιαση, το βιντεο καταπληκτικο, η μουσικη, το ενυδρειο :bigemo_harabe_net-117:  :bigemo_harabe_net-117:  :bigemo_harabe_net-117:

Μπραβο σε ολα τα παιδια  :bigemo_harabe_net-122:  :bigemo_harabe_net-122:

 

Αυτο μαλιστα, ειναι δισκοενυδρειο!!!!!

 

Νά'σαι καλά Βασίλη ευχαριστούμε!

Παντως ρε συ Νικο δεν εχεις δειξει πως ειναι σημερα με τις τελευταιες αλλαγες!

Μιχαλη, καλυτερα που δεν ηρθες φιλε. Ασε και δεν μας επαιρνε για ζημιες! : p

Send from the heart of the Amazonas

Ανυπόμονε...Έρχονται φώτο...έρχονται...

Link to comment
Share on other sites

Tώρα που το ξαναείδα, θέλω να σημειώσω τα εξής:

1. Η εισαγωγή είναι άκρως ψαρωτική!

2. Τα παπούτσια του Νίκου δεν είναι βιοτοπικά και τρόμαζαν τα ψάρια.

3. Το ενυδρείο το έσπρωξε ο Γιώργος. Οι άλλοι δύο το κρατάγανε για να μη τους πάρει σβάρνα.

3β. Τη στωικότητα του Γιώργου.

4. Την απαραίτητη παρουσία του Θοδωρή που έδωσε το σφυγμό σε όλο το εγχείρημα.

5 Το χαμόγελο του Νίκου που τα λέει όλα. :thumbsu:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Άν και έλεγα να περιμένω μερικές μέρες ακόμη για φώτο, ώστε να καθαρίσει λίγο το νερό από τα ξύλα που μπήκαν...

Ορίστε μερικές με το set up ολοκληρωμένο

 

 

 

 

post-53406-0-81708400-1465311707_thumb.jpg

post-53406-0-71237800-1465311853_thumb.jpg

post-53406-0-84232100-1465312072_thumb.jpg

post-53406-0-17970700-1465312086_thumb.jpg

post-53406-0-82146900-1465312148_thumb.jpg

post-53406-0-73736200-1465312160_thumb.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ενυδρείο με αρκετό χώρο να κολυμπήσουν τα ψάρια κ φαντάζομαι, όπως το βλέπω, αρκετές κρυψωνες να ηρεμήσουν!

Φυσικά περιμένουμε και την συνέχεια. Θα βάλεις καθόλου πρασινάδα;

Οι καλύτερες στιγμές του χόμπι είναι η "μάζωξη "για ενυδρειακες εργασίες με την γνωστή κατάληξη στο τέλος! :De

Sturm, έχεις κερδίσει δίσκο πρόσφατα, τώρα έστησες δισκοενυδρειο, ένα βήμα σου έμεινε. ... :P:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να χαιρεσαι τις ψαρουκλες σου και καλοριζικο το νεο ενυδρειο!!! Χαιρομαι που βλεπω αυτο το ομορφο πνευμα φιλιας και συνεργασιας του aquazone :bigemo_harabe_net-193:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ενυδρείο με αρκετό χώρο να κολυμπήσουν τα ψάρια κ φαντάζομαι, όπως το βλέπω, αρκετές κρυψωνες να ηρεμήσουν!

Φυσικά περιμένουμε και την συνέχεια. Θα βάλεις καθόλου πρασινάδα;

Οι καλύτερες στιγμές του χόμπι είναι η "μάζωξη "για ενυδρειακες εργασίες με την γνωστή κατάληξη στο τέλος! :De

Sturm, έχεις κερδίσει δίσκο πρόσφατα, τώρα έστησες δισκοενυδρειο, ένα βήμα σου έμεινε. ... :P:D

Μόνο Κερατόφυλλο στο sump και κάτι που έχω υπόψη μου για την επιφάνεια. Πές τα και εσύ στον Sturm αφού τον τριγυρίζει τί να λέμε τώρα. Εκεί θα καταλήξει αλλά δεν το ξέρει ακόμα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο για την πολυ ομορφη παρεα,το ενυρδειο οτι πρεπει ,και απο την στιγμη που μπορεσες χιλια μπραβο που το εκανες.

Να τους χαιρεσε οπως χαιρονται και αυτοι στο καινουργιο τους σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τώρα που ξεκουράστηκαν τα δάχτυλά μου από την φωτογράφιση και από την πληκτρολόγηση ένα έχω να σας πω.

Το ενυδρείο είναι πολύ μα πολύ καλύτερο από κοντά. Κατασκευαστικά έχει γίνει πολύ καλή δουλειά.

 

Αλλά ρε Νίκο 9 δίσκους σε 800 λίτρα?  Απαράδεκτος. Δεν χωράνε να στρίψουν ρε φίλε χι χι χι χι χι !!!!!! (Diskus fun  :bigemo_harabe_net-162: )

Έγινε επεξεργασία - PanaGreco
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τώρα που ξεκουράστηκαν τα δάχτυλά μου από την φωτογράφιση και από την πληκτρολόγηση ένα έχω να σας πω.

Το ενυδρείο είναι πολύ μα πολύ καλύτερο από κοντά. Κατασκευαστικά έχει γίνει πολύ καλή δουλειά.

 

Αλλά ρε Νίκο 9 δίσκους σε 800 λίτρα?  Απαράδεκτος. Δεν χωράνε να στρίψουν ρε φίλε χι χι χι χι χι !!!!!! (Diskus fun  :bigemo_harabe_net-162: )

Τον έστειλες τώρα..... περιμένω να δω τι 6α πει.... χαχαχαχαχαχαχαααα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τώρα που ξεκουράστηκαν τα δάχτυλά μου από την φωτογράφιση και από την πληκτρολόγηση ένα έχω να σας πω.

Το ενυδρείο είναι πολύ μα πολύ καλύτερο από κοντά. Κατασκευαστικά έχει γίνει πολύ καλή δουλειά.

 

Αλλά ρε Νίκο 9 δίσκους σε 800 λίτρα?  Απαράδεκτος. Δεν χωράνε να στρίψουν ρε φίλε χι χι χι χι χι !!!!!! (Diskus fun  :bigemo_harabe_net-162: )

 

 

Τον έστειλες τώρα..... περιμένω να δω τι 6α πει.... χαχαχαχαχαχαχαααα!!!!

Ωχ ωχ  μή  τον τσιγκλάτε ρε...βαλτοί είστε...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να χαιρεσαι τις ψαρουκλες σου και καλοριζικο το νεο ενυδρειο!!! Χαιρομαι που βλεπω αυτο το ομορφο πνευμα φιλιας και συνεργασιας του aquazone :bigemo_harabe_net-193:

 

 

Μπραβο για την πολυ ομορφη παρεα,το ενυρδειο οτι πρεπει ,και απο την στιγμη που μπορεσες χιλια μπραβο που το εκανες.

Να τους χαιρεσε οπως χαιρονται και αυτοι στο καινουργιο τους σπιτι.

Ευχαριστώ παιδιά. Την ίδια συζήτηση είχα νωρίτερα με ένα φίλο. Πράγματι από τότε που μπήκα στο Aquazone πέρα από το ότι έμαθα πολλά και μαθαίνω συνέχεια, γνώρισα απίστευτα άτομα, γίναμε φίλοι-παρεάκι, βρισκόμαστε στις συναντήσεις και όχι μόνο και γενικότερα απολαμβάνω πολύ περισσότερο το χόμπι από ότι παλιότερα. Και για αυτό τους ευχαριστώ όλους!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Νικολα χαιρομε που μπορεσες και εκανες κατι μεγαλο και ομορφο για τα ψαρια σου.

Ερωτηση ( οχι που δεν θα εκανα ).

Το σαμπ γιατι εχει τοσα πολλα χωρισματα που εξυπηρετουν? Το ενυδρειακο βαμβακι δεν θα επρεπε να ειναι

στο πρωτο χωρισμα πριν απο καθε υλικο?

 

ΥΓ. Τις εργασιες πως θα γινουν τις προσδιορισε ο Τεο?

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο φίλε μου για όλα.επίσης ζήλεψα πολύ την παρέα ,είσαι τυχερος!!!!απο κοντά είμαι σίγουρος ότι είναι εντυπωσιακό(υπονοουμενο).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νικολα η 2η και 3η φωτο τα σπανε. Μια χαρα ειναι ετσι και δεν χρειαζεται να ξεθολωσει καθολου.

Send from the heart of the Amazonas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αμαν ρε Νικο με αυτες τις φωτογραφιες. Και πανοραμικες (που δεν μου αρεσουν)! Θα με κανεις, αντι να μαζευω λεφτα για τη γεννα που περιμενουμε, να κανω καμια τρελλα!!!

Χιχιχι!

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειδα τωρα το βιντεο με την ησυχια μου,γιατι το πρωι το εβλεπα απο το κινητο,ενα εχω να πω....τα σπαει!!!χαχαχα!

 

Φιλαρακι,τα εχουμε πει,τα λεμε κι απο εδω δημοσια...το ενυδρειο ειναι φανταστικο!Να το χαιρεσαι!!!

Εγινε πολυ ομορφο και χαιρομαι που βοηθησα!

 

:thumbsu:  :thumbsu:  :thumbsu:

 

 

Το sump πως το βαλατε?Απο το πλαι?

Έγινε επεξεργασία - georgerocks
Link to comment
Share on other sites

Οργανισμοί

Φυτά: - ΟΧΙ - 

Ψάρια: 9 Δίσκοι 

Άλλα είδη: Corydoras Sterbai 

 

 

Ρε αθεοφοβε..........τα καημενα τα κορυντορακια δεν ειναι ψαρια???? :P :p :P

Για σενα μονο οι δισκοι ειναι ψαρια????Θα επρεπε να ντρεπεσαι!!!!

:hysterical:  :hysterical:  :hysterical:  :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Tώρα που το ξαναείδα, θέλω να σημειώσω τα εξής:

1. Η εισαγωγή είναι άκρως ψαρωτική!

2. Τα παπούτσια του Νίκου δεν είναι βιοτοπικά και τρόμαζαν τα ψάρια.

3. Το ενυδρείο το έσπρωξε ο Γιώργος. Οι άλλοι δύο το κρατάγανε για να μη τους πάρει σβάρνα.

3β. Τη στωικότητα του Γιώργου.

4. Την απαραίτητη παρουσία του Θοδωρή που έδωσε το σφυγμό σε όλο το εγχείρημα.

5 Το χαμόγελο του Νίκου που τα λέει όλα. :thumbsu:

 

 

:hysterical:  :hysterical:  :hysterical:  :hysterical:  :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Η ασχετοσύνη... στο μεγαλείο της. Καλά βρε αγόρι μου... έβαλες δίσκους σε 180 εκ. ενυδρείο; Χάθηκαν τα 80ποντα; ΕΛΕΟΣ!!!!!

Panagreco... για Spielberg καλά το πας... στα ενυδρεία... το χάνεις αρκετά.   :bigemo_harabe_net-162:

Σοβαρά τώρα...

1. Έγιναν κάποια λάθη... ΑΝ με είχες καλέσει, θα γίνονταν κάπως διαφορετικά η μεταφορά.

2. Το ενυδρείο "σηκώνει" διορθώσεις... "σφύρα" ΑΝ θέλεις... να τις κάνουμε.

3. Θέλεις κι άλλα ψάρια για την ομάδα... κι αυτό μπορούμε, να το ψάξουμε παρέα. ;)

4. Να σου ζήσουν και να τα χαρείς στον καινούργιο χώρο... είμαι βέβαιος ότι ήδη βλέπεις διαφορετικά πράγματα.-

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Νικόλα, πολύ ωραίο αποτέλεσμα, και σου εύχομαι να το χαρείς.

Και επίσης πολλά μπράβο σε όλη την ομάδα που έβαλε ένα χεράκι. :)

Link to comment
Share on other sites

Νικολα χαιρομε που μπορεσες και εκανες κατι μεγαλο και ομορφο για τα ψαρια σου.

Ερωτηση ( οχι που δεν θα εκανα ).

Το σαμπ γιατι εχει τοσα πολλα χωρισματα που εξυπηρετουν? Το ενυδρειακο βαμβακι δεν θα επρεπε να ειναι

στο πρωτο χωρισμα πριν απο καθε υλικο?

 

ΥΓ. Τις εργασιες πως θα γινουν τις προσδιορισε ο Τεο?

Μήτσο η αγορά-αλλαγή του ενυδρείου έγινε με  το δεδομένο του πολύ περιορισμένου χρόνου και πραγματικά και εγώ το χαίρομαι που υλοποιήθηκε.  

To sump τώρα για το μήκος του νομίζω λίγα έχει. Επιπλέον νομίζω πως έχει καλύτερη κυκλοφορία όλη η μάζα του νερού από διαμέρισμα σε διαμέρισμα.Τα υλικά μοιράζονται καλύτερα και έχεις περισσότερους συνδυασμούς να "παίξεις".

Άσε που στο ένα διαμέρισμα αυτή τη στιγμή έχει μόνο κερατόφυλλο  το οποίο ήθελα να υπάρχει κάπου εκεί μέσα. Το βαμβάκι από την τρίτη μέρα λειτουργίας  βρίσκεται στο πρώτο διαμέρισμα απλά οι φώτο ήταν από το αρχικό στήσιμο μες στην τρέλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Νικόλα, πολύ ωραίο αποτέλεσμα, και σου εύχομαι να το χαρείς.

Και επίσης πολλά μπράβο σε όλη την ομάδα που έβαλε ένα χεράκι. :)

 

Σε ευχαριστώ Σωτήρη.

Αφου ειδα τωρα το βιντεο με την ησυχια μου,γιατι το πρωι το εβλεπα απο το κινητο,ενα εχω να πω....τα σπαει!!!χαχαχα!

 

Φιλαρακι,τα εχουμε πει,τα λεμε κι απο εδω δημοσια...το ενυδρειο ειναι φανταστικο!Να το χαιρεσαι!!!

Εγινε πολυ ομορφο και χαιρομαι που βοηθησα!

 

:thumbsu:  :thumbsu:  :thumbsu:

 

 

Το sump πως το βαλατε?Απο το πλαι?

Έπεσε πολύ γέλιο, κουραστήκαμε  αλλά άξιζε τον κόπο.

Ναί από το πλάι. Το πλαινό είναι "κουμπωτό". Μελετημένο για να μπαινοβγαίνει το sump.

 

Αμαν ρε Νικο με αυτες τις φωτογραφιες. Και πανοραμικες (που δεν μου αρεσουν)! Θα με κανεις, αντι να μαζευω λεφτα για τη γεννα που περιμενουμε, να κανω καμια τρελλα!!!

Χιχιχι!

 

Στην ίδια κατηγορία είμαστε Παρασκευά ! Απλά εγώ την έκανα την τρέλα τελευταία στιγμή. Οριακά φίλε, πολύ οριακά...

Ρε αθεοφοβε..........τα καημενα τα κορυντορακια δεν ειναι ψαρια???? :P :P :P

Για σενα μονο οι δισκοι ειναι ψαρια????Θα επρεπε να ντρεπεσαι!!!!

:hysterical:  :hysterical:  :hysterical:  :hysterical:

Εννοείται!!!  :rasp:

Εκ παραδρομής Γιώργο, εκ παραδρομής...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή την απορία για τα διαμερίσματα την έχουν κι άλλοι και επειδή το sump το εφτιαξα εγώ ,θα σας πω γιατι το εκανα. Τα μεγαλα διαμερίσματα αφήνουν νεκρά σημεία και το νερό δεν περνάει σωστά απο όλο το βιολογικό υλικό. Στα μικρά διαμερίσματα το νερό περνάει πολύ πιο σωστα απο όλη την επιφάνεια του βιολογικού υλικού.

Link to comment
Share on other sites

Η ασχετοσύνη... στο μεγαλείο της. Καλά βρε αγόρι μου... έβαλες δίσκους σε 180 εκ. ενυδρείο; Χάθηκαν τα 80ποντα; ΕΛΕΟΣ!!!!!

Panagreco... για Spielberg καλά το πας... στα ενυδρεία... το χάνεις αρκετά.   :bigemo_harabe_net-162:

Σοβαρά τώρα...

1. Έγιναν κάποια λάθη... ΑΝ με είχες καλέσει, θα γίνονταν κάπως διαφορετικά η μεταφορά.

2. Το ενυδρείο "σηκώνει" διορθώσεις... "σφύρα" ΑΝ θέλεις... να τις κάνουμε.

3. Θέλεις κι άλλα ψάρια για την ομάδα... κι αυτό μπορούμε, να το ψάξουμε παρέα. ;)

4. Να σου ζήσουν και να τα χαρείς στον καινούργιο χώρο... είμαι βέβαιος ότι ήδη βλέπεις διαφορετικά πράγματα.-

Σού'πα μήν τον τσιγκλάς εκεί εσύ!

 

1. Στη μεταφορά άν εννοείς για τα ψάρια, έχεις δίκιο στρεσαρίστηκαν αρκετά.

2. Εννοείται αλλά λέω να ηρεμήσουν λίγο τα ζωντανά, να ξαναβρούν τους ρυθμούς τους πρώτα.

3. Το ξέρω  και θα το δούμε πώς μπορεί να γίνει σταδιακά και άν γίνεται σταδιακά (μάλλον χλωμό).

4. Ευχαριστώ Νίκο. Πράγματι ήδη βλέπω κίνηση (άλλη κίνηση). Έχουν χώρο και φαίνεται αυτό. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...