Jump to content

Στησιμο νεου ενυδρειου για κιχλιδες


NIKOSSOFIA

Recommended Posts

μετά κόπων και βασάνων το έστησα

ScreenShot_20161204000725.png

ScreenShot_20161204000807.png

ScreenShot_20161204000849.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλογέμιστο ! Θα μου άρεσε λίγο πιο πολύ με ενα μαυρο η μπλέ φόντο ! 

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το επομενο βημα δευτερα πρωι φιλε μου, ενα μπλε φοντο

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος NIKOSSOFIA έγραψε:

αυτο ειναι το επομενο βημα δευτερα πρωι φιλε μου, ενα μπλε φοντο

Με ενα μπλέ φοντο θα δείχνει πιό όμορφο ! Τι ψαράκια θα βάλεις μέσα ?

Link to comment
Share on other sites

 labidochromis caeruleus,maingano melanochromis,demasoni pseudotropheus

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο ! Ομορφα ψαρια ολα ! Ενημερωνε μας για εξελίξεις ! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου γειτονιά! (βλέπω Κομοτηνή)

Δεν ξέρω αν το έψαξες για τα είδη που θέλεις να φιλοξενίσεις..

Δεν είμαι ειδικός αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν μπορούν να είναι μαζί maigano με demasoni

Έχει πολλούς "ψαροκαμένους" Αφρικάνους εδώ στο φόρουμ που θα σε βοηθήσουν να φτιάξεις ένα πολύ καλό Αφρικάνικο!

Για την πλάτη του ενυδρείου η γνώμη μου είναι να την βάψεις με πλαστικό μπλε βασικό χρώμα ή μαύρο!

Όσο είχα αφίσα μου έσπαζε τα νεύρα.. την έβαψα κ ησύχασα! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος AGAPI7 έγραψε:

Γεια σου γειτονιά! (βλέπω Κομοτηνή)

Δεν ξέρω αν το έψαξες για τα είδη που θέλεις να φιλοξενίσεις..

Δεν είμαι ειδικός αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν μπορούν να είναι μαζί maigano με demasoni

Έχει πολλούς "ψαροκαμένους" Αφρικάνους εδώ στο φόρουμ που θα σε βοηθήσουν να φτιάξεις ένα πολύ καλό Αφρικάνικο!

Για την πλάτη του ενυδρείου η γνώμη μου είναι να την βάψεις με πλαστικό μπλε βασικό χρώμα ή μαύρο!

Όσο είχα αφίσα μου έσπαζε τα νεύρα.. την έβαψα κ ησύχασα! 

Και εγώ σε δύο ενυδρεία που έχω βαψει τη πλάτη εχω βρεί την υγεια μου , θέλει προσοχή βεβαια στην επιλογη του χρωματος γιατι με νερά κάποια σκάνε , ξεφλουδίζουν κλπ .

Οντως για την ψαροσύνθεση ξέρουν οι Αφρικάνοι , οπότε περίμενε και απόψεις απο τους φίλους μας εδώ μέσα για να το χαρείς οσο πιο πολύ γίνεται !!! 

Link to comment
Share on other sites

ένα από τα τρία είδη που έγραψα θα βάλω σαν αρχή μέσα, το πρόβλημα είναι ότι στην Κομοτηνή γενικά δεν μπορείς να βρεις τα ψάρια που θέλεις,και παραγγελία να κάνεις θα περιμένεις κανένα μηνά και θα σου φέρουν στην καλύτερη ψάρια 3-4 εκατοστά που δεν μπορείς να ξεχωρίσεις φύλλο άλλα θα το πληρώσεις και 8-10 ευρώ το ψαράκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλογεμιστο φιλαράκι!

Τι διαστάσεις έχει?

Μία παρατήρηση μόνο, οι πέτρες έχω την εντύπωση οτι δεν πατάνε στο πάτο και αυτό θα δημιουργίσει προβλήματα. Τα m'buna σκάβουν πολύ και αν δεν πατάνε στον πάτο οι πέτρες θα έχεις κατολίσθηση, με ότι αυτο συνεπάγεται. ;)

Link to comment
Share on other sites

Νίκο στην Κομοτηνή είναι ο Ιγνάτιος! Δεν ξέρω αν τον γνωρίζεις.. Έχει μαγαζί κ site..

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε με τοκαλο να το γεμισεις κ κανε μια πατουσιαση! Αληθεια με την ευκαιρεια ενημερωσε μας αν ξες για το igna.gr γιατι ηταν πολυ αξιολογο μαγαζι κ με καλες τιμες αλλα εχει ψιλοεξαφανιστει...

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει από κάτω egg crater(πλέγμα) ,και έχω αφήσει κενά για να μην έρθουν σε επαφή η πέτρες με τα τζάμια, ναι το ξέρω το igna έχω πάρει πολλά πράγματα από εκεί. είναι φίλος ο Ιγνάτιος και η γυναικά του η Ελένη άλλα έχει μειωθεί πάρα πολύ η διαθεσιμότητα σε ψάρια και είδη.

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρείο είναι το rio 300 , διαστάσεις 1.20χ51χ66 με 350 λίτρα νερό.

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος NIKOSSOFIA έγραψε:

έχω βάλει από κάτω egg crater(πλέγμα) ,και έχω αφήσει κενά για να μην έρθουν σε επαφή η πέτρες με τα τζάμια, ναι το ξέρω το igna έχω πάρει πολλά πράγματα από εκεί. είναι φίλος ο Ιγνάτιος και η γυναικά του η Ελένη άλλα έχει μειωθεί πάρα πολύ η διαθεσιμότητα σε ψάρια και είδη.

Δεν το λέω μόνο για το ενυδρείο αλλά και για τα ψάρια που μπορεί να είναι από κάτω. Πάντα πρώτα βάζουμε πέτρες και από πάνω η άμμος για μα τις δέσει. ;)

Το ενυδρείο σου είναι αρκετά μεγάλο και για τρία χαρέμια απλά πρέπει να προσέξεις κάποια πραγματάκια.

Ρίξε μια ματιά εδώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...