Jump to content

Ομαδική για θειικό κάλιο


AgMa

Recommended Posts

Γιατί άνοιξα ένα θέμα για παραγγελία θειϊκού καλίου από συγκεκριμένο κατάστημα αποδεδειγμένης καθαρότητας, σίγουρης διαθεσιμότητας μιας και εσύ ο ίδιος είδες ότι είναι σε έλλειψη και έχουμε φτάσει στην δεύτερη σελίδα και ασχολιόμαστε με το γιατί δεν παίρνουμε το potassium ή γιατί δεν παίρνουμε από Αγγλία.

Και για να μην παρεξηγηθώ, ευχαρίστως να βοηθήσω άτομα για το πως να φτιάξουν τα δικά τους λιπάσματα και γιατί να τα προτιμήσουν αντί των έτοιμων, αλλά όχι σ' αυτό το θέμα.

Ας επικεντρωθούμε στην παραγγελία, εξάλλου αυτός είναι ο σκοπός του θέματος.

Όσοι έχουν δηλώσει επιθυμία ας γράψουν και ποσότητα για να ξέρουμε πόσο θα χρειαστούμε σύνολο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιατί άνοιξα ένα θέμα για παραγγελία θειϊκού καλίου από συγκεκριμένο κατάστημα αποδεδειγμένης καθαρότητας, σίγουρης διαθεσιμότητας μιας και εσύ ο ίδιος είδες ότι είναι σε έλλειψη και έχουμε φτάσει στην δεύτερη σελίδα και ασχολιόμαστε με το γιατί δεν παίρνουμε το potassium ή γιατί δεν παίρνουμε από Αγγλία.

Και για να μην παρεξηγηθώ, ευχαρίστως να βοηθήσω άτομα για το πως να φτιάξουν τα δικά τους λιπάσματα και γιατί να τα προτιμήσουν αντί των έτοιμων, αλλά όχι σ' αυτό το θέμα.

Ας επικεντρωθούμε στην παραγγελία, εξάλλου αυτός είναι ο σκοπός του θέματος.

Όσοι έχουν δηλώσει επιθυμία ας γράψουν και ποσότητα για να ξέρουμε πόσο θα χρειαστούμε σύνολο.

 

Δηλαδη σε πειραξε που εγραψα και μια αλλη εναλλακτικη λυση,αποδεδιγμενα σωστη και καθαροτητας και για καποιον που θελει να παρει ολη τη σειρα και οχι μονο καλιο?

Δεν σε καταλαβαιρω ρε συ Agma,αληθεια.

Που ειναι το κακο δηλαδη για την ενημερωση που εκανα?

Μπορει καποιος να ψαχνει ολες τις σκονες,δεν πρεπει να ξερει που μπορει να τις βρει?

 

Link to comment
Share on other sites

Απο μενα παντος συγνωμη για την αναφορα μου σε κατι αλλο στο θεμα σου αλλα απο την στιγμη που δινω λεφτα πρεπει να ξερω τα υπερ και τα κατα του potassium και των diy λιπασματων.Θα φροντισω να μαθω πρωτα και μετα θα παραγγειλω.

Link to comment
Share on other sites

Anyway εντάξει δεν είναι λόγος να παρεξηγιόμαστε τώρα. Τα λιπάσματα που λες όμως, δεν αναγράφουν καθαρότητα, ότι είναι για ενυδρειακή χρήση δεν μου λέει κάτι. Που ξέρεις ότι δεν έχουν βάλει μέσα γεωργικά λιπάσματα αφού όσοι τα έχουν δεν έχουν αναφέρει προβλήματα και τα ονόμασαν ενυδρειακά;

Γι' αυτό βλέπεις και δεν ασχολούμαι με αυτά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απο Αγγλια τα μεταφορικα ειναι τζαμπα και οι σκονες ειναι για ενυδρειακη χρηση,το site ειναι ενυδρειακο και πολυ γνωστο επισης!

Δώσε λινκ να δούμε καθαρότητες. Ή μήπως δεν γράφει; Γιατί αν γράφουν απλα για ενυδρειακη χρήση, είναι λιπάσματα που τα πουλάνε πανάκριβα!

Edit με πρόλαβε ο φίλος από πάνω! Γι αυτό φιλέ ράστα, καλό είναι να μην διαφημίζονται μαγαζιά που δεν ξέρουμε τι πουλάνε! Αν δεν γράφουν καθαρότητας, είναι γιατί πουλάνε λιπάσματα, που τα πήρανε σε 25κιλα σακιά των γεωργικών λιπασμάτων, τα επανασυσκευασανε σε μικρές και όμορφες συσκευασίες και θησαυριζουν έτσι απλά και εύκολα! Το ότι κανείς δεν είχε προβλήματα με αυτές των αγγλων, είναι γιατί απλά μας κάνουν και οι σκόνες "γεωργικης καθαρότητας" !

Έγινε επεξεργασία - gregkn73
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απο μενα παντος συγνωμη για την αναφορα μου σε κατι αλλο στο θεμα σου αλλα απο την στιγμη που δινω λεφτα πρεπει να ξερω τα υπερ και τα κατα του potassium και των diy λιπασματων.Θα φροντισω να μαθω πρωτα και μετα θα παραγγειλω.

Δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη βρε, απλά για να φτάσεις στο σημείο να παραγγείλει θειϊκό κάλιο σημαίνει ότι έχεις διαβάσει και ξέρεις πως να φτιάξεις το δικό σου λίπασμα.
Link to comment
Share on other sites

Anyway εντάξει δεν είναι λόγος να παρεξηγιόμαστε τώρα. Τα λιπάσματα που λες όμως, δεν αναγράφουν καθαρότητα, ότι είναι για ενυδρειακή χρήση δεν μου λέει κάτι. Που ξέρεις ότι δεν έχουν βάλει μέσα γεωργικά λιπάσματα αφού όσοι τα έχουν δεν έχουν αναφέρει προβλήματα και τα ονόμασαν ενυδρειακά;

Γι' αυτό βλέπεις και δεν ασχολούμαι με αυτά.

 

 

Δώσε λινκ να δούμε καθαρότητες. Ή μήπως δεν γράφει; Γιατί αν γράφουν απλα για ενυδρειακη χρήση, είναι λιπάσματα που τα πουλάνε πανάκριβα!

 

Τωρα στ αληθεια πιστευεται οτι ενα γνωστο site θα πουλουσε οτι ναναι λιπασματα? Που το συγκεκριμενο ειναι αποκλειστικα με πραγματα για φυτεμενο ενυδρειο?

Το οτι δεν γραφει καθαροτητες εμενα δεν μου λεει κατι,γιατι και εγω μπορει να παρω απο γεωργικα  και να το βαφτισω 99% και αντε βρειτε εσεις αν ειναι η οχι...

Επισης απο εκει εχουν παρει και αλλοι,δεν θα το ανεφερα χωρις να το εχουν χρησιμοποιησει πρωτα.

Ο Νικος μου το εδωσε που απο εκει παιρνει σκονες και ριχνει σε ολα του τα ενυδρεια,ακομα και στα γαριδαδικα χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη βρε, απλά για να φτάσεις στο σημείο να παραγγείλει θειϊκό κάλιο σημαίνει ότι έχεις διαβάσει και ξέρεις πως να φτιάξεις το δικό σου λίπασμα.

Ειλικρινα δεν ξερω.Ημουν ετοιμος να δωσω 40-50 ευρω στην seachem και διαβαζοντας ειπα μηπως με τα diy γλυτωσω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται γλιτώνεις χρήματα με τα diy λιπάσματα.

Κώστα και μόνο που το ένα το παίρνεις από μαγαζί με χημικά και εξοπλισμό εργαστηρίων και το άλλο από κατάστημα με ενυδρειακά προϊόντα, σε εμένα εμπνέει μεγαλύτερη εμπιστοσύνη. Δεν νομίζω ένα κατάστημα που προμηθεύει χημικά εργαστήρια να πιάσει να βαφτίσει ένα προϊόν κάτι που δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται γλιτώνεις χρήματα με τα diy λιπάσματα.

Κώστα και μόνο που το ένα το παίρνεις από μαγαζί με χημικά και εξοπλισμό εργαστηρίων και το άλλο από κατάστημα με ενυδρειακά προϊόντα, σε εμένα εμπνέει μεγαλύτερη εμπιστοσύνη. Δεν νομίζω ένα κατάστημα που προμηθεύει χημικά εργαστήρια να πιάσει να βαφτίσει ένα προϊόν κάτι που δεν είναι.

 

Ναι αλλα δεν ξερεις απο που το εχει παρει και αυτος στην Αγγλια και οπως σου ειπα ειναι δοκιμασμενο με 100% σωστα αποτελεσματα και χωρις προβληματα.

Παιδια,μη μπερδευεστε,εγω δεν ειπα να μη παρετε απο εκει καλιο,εγω ειπα οτι υπαρχει και εναλλακτικη για καποιον που θελει να παρει ολες τι σκονες.

Και ουτε ειπα οτι ο ενας εχει καλυτερο απο τον αλλον η το αντιθετο.

Ο καθενας παιρνει απο εκει που θελει,ουτε δικο μου ειναι το μαγαζι,ουτε ποσοστα παιρνω.

Ομως δεν χρειαζεται να ειστε τοσο καχυποπτοι με ολα,απο την στιγμη που σας λεω οτι ειναι δοκιμασμενο.Αν δεν ηταν κα ηταν αμφιβολου προελευσεως δεν θα σας το ανεφερα καν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, οι συμμετοχές θα είναι μέχρι Κυριακή βράδυ 28/2. Δευτέρα πρωί θα γίνει η παραγγελία.

Υπενθυμίζω:

19.68 ευρώ τελική τιμή το κιλό.

99+% καθαρότητα.

Έρχεται σε εμένα και από εκεί και μετά σας στέλνω την ποσότητα που έχετε παραγγείλει με 1.5 ευρώ έξτρα η χρέωση των ΕΛ.ΤΑ.

Θα μπει και το τιμολόγιο αγοράς εδώ να το δείτε.

Αν κάποιοι από εσάς είστε κοντά μεταξύ σας, μπορώ να τα στείλω στον έναν μόνο και να τα πάρετε από εκεί οι υπόλοιποι γλυτώνοντας τα έξτρα μεταφορικά.

Έγινε επεξεργασία - AgMa
Link to comment
Share on other sites

1) Kosmas

2) manos3

Επιβεβαιώστε ότι ενδιαφέρεστε και πείτε μου ποσότητα.

Panos84 τι ποσότητα θες εσύ;

Έγινε επεξεργασία - AgMa
Link to comment
Share on other sites

Τωρα στ αληθεια πιστευεται οτι ενα γνωστο site θα πουλουσε οτι ναναι λιπασματα? Που το συγκεκριμενο ειναι αποκλειστικα με πραγματα για φυτεμενο ενυδρειο?

Το οτι δεν γραφει καθαροτητες εμενα δεν μου λεει κατι,γιατι και εγω μπορει να παρω απο γεωργικα  και να το βαφτισω 99% και αντε βρειτε εσεις αν ειναι η οχι...

Επισης απο εκει εχουν παρει και αλλοι,δεν θα το ανεφερα χωρις να το εχουν χρησιμοποιησει πρωτα.

Ο Νικος μου το εδωσε που απο εκει παιρνει σκονες και ριχνει σε ολα του τα ενυδρεια,ακομα και στα γαριδαδικα χωρις προβλημα.

 

Aυτος ο Νικος, χρησιμοποιει καποια λιπασματα απο το εξωτερικο, αλλα οχι το καλιο, βασικα αγοραζω λιπασματα τα οποια δεν βρισκω στην αγορα. 

Τα λιπασματα Κωστα που αναφερεις , απο το αγγλικο site , τα χρησιμοποιουνε ολοι οι Αγγλοι, δεν ξερω αν ειναι 99% καθαρα ,αλλα απο την στιγμη που προοριζονται για αυτο , δεν παυει να μην τα εμπιστευομαστε, και για να εχεται μια ιδεα, εμεις στο Ελλαδα ειμαστε ας πουμε 100 που ασχολουμαστε με φυτεμενα, ε εκει ειναι χιλιαδες ή και παραπανω.

 

Εγω ειχα αγορασει ενα 25 κιλο σακι k2so4 , με 20 ευρω απο γεωργικο καταστημα , και αυτο βαζω σε ολα τα ενυδρεια μου , γαριδαδικα και μη. 

Δεν εχει καμια απολυτως διαφορα .

Kαι για πειτε μου εσεις, γιατι να προτιμησω το 99% καθαροτητας ?

Γιατι να το πληρωσω τοσο ακριβα?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φιλε ενδιαφερομαι και εγω αλλα μενω γιαννενα με τα λεφτα πως θα γινει?

Link to comment
Share on other sites

παραεμποριο μου μυριζεται εμενα :angry01: τετοιες εταιριες που δε αναγραφουν ποσοστα περιεκτικοτητας και καθαροτητας :glare: 

θα προτιμουσα seachem για εγγυημενη σιγουρια

Link to comment
Share on other sites

παραεμποριο μου μυριζεται εμενα :angry01: τετοιες εταιριες που δε αναγραφουν ποσοστα περιεκτικοτητας και καθαροτητας :glare:

θα προτιμουσα seachem για εγγυημενη σιγουρια

 

Προτιμησε seachem ,ο καθενας αγοραζει οτι νομιζει οτι ειναι καλυτερο για αυτον.

Link to comment
Share on other sites

Aυτος ο Νικος, χρησιμοποιει καποια λιπασματα απο το εξωτερικο, αλλα οχι το καλιο, βασικα αγοραζω λιπασματα τα οποια δεν βρισκω στην αγορα.

Τα λιπασματα Κωστα που αναφερεις , απο το αγγλικο site , τα χρησιμοποιουνε ολοι οι Αγγλοι, δεν ξερω αν ειναι 99% καθαρα ,αλλα απο την στιγμη που προοριζονται για αυτο , δεν παυει να μην τα εμπιστευομαστε, και για να εχεται μια ιδεα, εμεις στο Ελλαδα ειμαστε ας πουμε 100 που ασχολουμαστε με φυτεμενα, ε εκει ειναι χιλιαδες ή και παραπανω.

Εγω ειχα αγορασει ενα 25 κιλο σακι k2so4 , με 20 ευρω απο γεωργικο καταστημα , και αυτο βαζω σε ολα τα ενυδρεια μου , γαριδαδικα και μη.

Δεν εχει καμια απολυτως διαφορα .

Kαι για πειτε μου εσεις, γιατι να προτιμησω το 99% καθαροτητας ?

Γιατι να το πληρωσω τοσο ακριβα?

Ο καθένας στο ενυδρείο του αναλαμβάνει και τις ευθύνες για τις πράξεις του.

Προσωπικά άνοιξα το θέμα για να εξυπηρετηθώ εγώ και όσοι ακόμη ενδιαφέρονται, γιατί με 4 ευρώ εγώ θα περάσω 3-4 χρόνια, γιατί λοιπόν να μην προτιμήσω υψηλής καθαρότητας αφού με παίρνει;

Οκ γι' αυτούς που έχουν πολλά και μεγάλα ενυδρεία δεν συμφέρει, αλλά αυτοί ας πάρουν τα γεωργικά.

Σχετικά με την πληρωμή παιδιά, επειδή μου έχει ζητήσει συνχομπίστας από Ηράκλειο 2 κιλά μόνο αυτός και έχουμε περάσει τα 3 κιλά, θα πρέπει να με εμπιστευθείτε όσοι θέλετε και να τα κάνετε κατάθεση. Δυστυχώς δεν έχω τόσα χρήματα για να τα προπληρώσω και να μου τα πληρώσετε όταν παραλάβετε.

Διαφορετικά αν έχετε οποιαδήποτε άλλη ιδέα, ευχαρίστως να την συζητήσουμε.

Έγινε επεξεργασία - AgMa
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας στο ενυδρείο του αναλαμβάνει και τις ευθύνες για τις πράξεις του.

Προσωπικά άνοιξα το θέμα για να εξυπηρετηθώ εγώ και όσοι ακόμη ενδιαφέρονται, γιατί με 4 ευρώ εγώ θα περάσω 3-4 χρόνια, γιατί λοιπόν να μην προτιμήσω υψηλής καθαρότητας αφού με παίρνει;

Οκ γι' αυτούς που έχουν πολλά και μεγάλα ενυδρεία δεν συμφέρει, αλλά αυτοί ας πάρουν τα γεωργικά.

Σχετικά με την πληρωμή παιδιά, επειδή μου έχει ζητήσει συνχομπίστας από Ηράκλειο 2 κιλά μόνο αυτός και έχουμε περάσει τα 3 κιλά, θα πρέπει να με εμπιστευθείτε όσοι θέλετε και να τα κάνετε κατάθεση. Δυστυχώς δεν έχω τόσα χρήματα για να τα προπληρώσω και να μου τα πληρώσετε όταν παραλάβετε.

Διαφορετικά αν έχετε οποιαδήποτε άλλη ιδέα, ευχαρίστως να την συζητήσουμε.

Να πω κατι χωρις να θελω να σε προσβαλω!

Ξεκινας ενα θεμα για αγορα ενος Χ προιοντος.

Γνωριζεις ποσα μελη εχει το φορουμ? Γνωριζεις ποσοι ειναι αυτη που θα ενδιαφερθουν?

Ισως ειναι αφελεις το σκεπτικο σου οτι θα ειναι μονο λιγοι αυτη που θα θελουν το προιον λογο τις εποχης.

Στο αναφερω αυτο γιατι θα μπορουσες καλιστα να αναφερεις το σαιτ και ο καθεις να το αγορασει μονος του.

Λογικο ειναι να παραγγειλει ο καθενας κιλο για να εχει και ας κανει ενα η δυο χρονια για να του τελειωση.

Σου λεω ξανα δεν σου βαζω χερι και ειναι πολυ καλη η πρωτοβουλια σου. Αρα το χρηματικο θα επρεπε να ειναι πρωτο 

στο σκεπτικο σου πως θα το διαχηρηστεις.

 

Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα ήτανε να δημιουργηθεί ενα ξεχωριστό θεμα / συζήτηση σχετικά με καταστήματα , εσωτερικού και εξωτερικού , που μπορει ο καθένας να ψάξει να βρει και να παρει οτι θελει, οτι και οσο χρειαζεται.

Στο θεμα αυτο σεβάστηκε την προσπάθεια του φίλου και μην ανοίγεται άσκοπες συζητήσεις του τύπου γιατι αυτο , γιατι όχι το αλλο ή γιατι απο εκει και όχι απο το αλλο....

Εδω γινετε μια προσπάθεια για το συγκεκριμένο προϊόν. Οποίος ενδιαφέρεται παίρνει, ή ρωτάει σχετικά με το προϊόν. οποίος δεν γνωρίζει μπορει να μάθει είτε δημιουργώντας ενα θεμα με τις απορίες του είτε ψάχνοντας στο διαδύκτιο, είτε στέλνοντας πμ .

Και προς αποφυγή παρεξηγήσεων Αυτα τα λέω φιλικά χωρίς να θελω να πικαρω κανέναν. Απλά αν καποιος ενδιαφέρεται ή θελει να ενημερωθεί για την παραγγελια ειναι χαζό να διαβάζει ατέλειωτες σελίδες με άσχετο ως προς την διεξαγωγή της παραγγελίας πληροφορίες.

ΥΓ: η αγγλική σελίδα για όλες τις σκόνες που αναφέρεται ειναι πολυ ενδιαφέρουσα. Θα ήθελα να την μάθω. Είτε με πμ είτε σε καποιο ανάλογο θεμα .

εύχομαι να γίνονται συχνά τέτοιες κινήσεις/ συζητήσεις. Για να μαθαίνουμε οι νεότεροι απο εσάς τους παλιότερους στο χώρο

Ευχαριστώ !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Με υπολογίζεις για 200 γρ., 250 γρ το πολύ ανάλογα με το πώς θα βγει η ζήτηση.

 

Γνώμη μου είναι ότι θα πρέπει να δώσεις μια καταληκτική ημερομηνία (όπως και έκανες) για να μαζευτούν οι ποσότητες και την επόμενη μέρα να αναρτήσεις ποσότητες και ποσό πληρωμής με τα μεταφορικά για να δει κάθε ενδιαφερόμενος που βγαίνει. Από κει και πέρα ορίζεις 2-3 εργάσιμες μέρες προθεσμία για να γίνει η κατάθεση σε λογαριασμό ή όπως κανονίσουμε μέσω pm και προχωράς στην παραγγελία. Δε βλέπω για ποιο λόγο θα πρέπει να το κάνουμε πιο δύσκολο από ότι είναι…

 

Ούτως ή άλλως μιλάμε για μικρές ποσότητες οπότε τα ποσά είναι αντίστοιχα μικρά. Αν κάποιος ενδιαφέρεται να αγοράσει πολλά κιλά και τεθεί θέμα εμπιστοσύνης, που προσωπικά δε βλέπω το λόγο, μπορεί να προχωρήσει μόνος του σε παραγγελία ή να γίνει η παραγγελία ομαδικά και να έρθει σε επαφή απ’ ευθείας με το κατάστημα για να κανονίσει την πληρωμή και τη μεταφορά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aυτος ο Νικος, χρησιμοποιει καποια λιπασματα απο το εξωτερικο, αλλα οχι το καλιο, βασικα αγοραζω λιπασματα τα οποια δεν βρισκω στην αγορα. 

Τα λιπασματα Κωστα που αναφερεις , απο το αγγλικο site , τα χρησιμοποιουνε ολοι οι Αγγλοι, δεν ξερω αν ειναι 99% καθαρα ,αλλα απο την στιγμη που προοριζονται για αυτο , δεν παυει να μην τα εμπιστευομαστε, και για να εχεται μια ιδεα, εμεις στο Ελλαδα ειμαστε ας πουμε 100 που ασχολουμαστε με φυτεμενα, ε εκει ειναι χιλιαδες ή και παραπανω.

 

Εγω ειχα αγορασει ενα 25 κιλο σακι k2so4 , με 20 ευρω απο γεωργικο καταστημα , και αυτο βαζω σε ολα τα ενυδρεια μου , γαριδαδικα και μη. 

Δεν εχει καμια απολυτως διαφορα .

Kαι για πειτε μου εσεις, γιατι να προτιμησω το 99% καθαροτητας ?

Γιατι να το πληρωσω τοσο ακριβα?

 

Ναι ρε συ,δεν ειπα οτι αγοραζεις καλιο απο εκει,ειπα οτι και εσυ εχεις αγορασει απο εκει και μου προτεινες αυτο το μαγαζι.

Εχω δει και εγω πολλους που παιρνουν απο εκει ξενους και δεν καταλαβαινω γιατι να μην εμπιστευτει καποιος το μαγαζι αυτο.

Οπως ειπα και πιο πανω,ο καθενας αγοραζει απ οπου θελει.

παραεμποριο μου μυριζεται εμενα :angry01: τετοιες εταιριες που δε αναγραφουν ποσοστα περιεκτικοτητας και καθαροτητας :glare:

θα προτιμουσα seachem για εγγυημενη σιγουρια

Παρεμποριο απο γνωστο ιντερνετικο μαγαζι που εχει πραγματα μονο για φυτεμενο ενυδρειο? Ελεος ρε παιδια!

Εσυ τωρα που στηνεις το 300αρι φυτεμενο, κανε πλουσια την seachem που ενα μπουκαλι δεν θα σου φτανει ουτε για ενα μηνα...

Link to comment
Share on other sites

Να πω κατι χωρις να θελω να σε προσβαλω!

Ξεκινας ενα θεμα για αγορα ενος Χ προιοντος.

Γνωριζεις ποσα μελη εχει το φορουμ? Γνωριζεις ποσοι ειναι αυτη που θα ενδιαφερθουν?

Ισως ειναι αφελεις το σκεπτικο σου οτι θα ειναι μονο λιγοι αυτη που θα θελουν το προιον λογο τις εποχης.

Στο αναφερω αυτο γιατι θα μπορουσες καλιστα να αναφερεις το σαιτ και ο καθεις να το αγορασει μονος του.

Λογικο ειναι να παραγγειλει ο καθενας κιλο για να εχει και ας κανει ενα η δυο χρονια για να του τελειωση.

Σου λεω ξανα δεν σου βαζω χερι και ειναι πολυ καλη η πρωτοβουλια σου. Αρα το χρηματικο θα επρεπε να ειναι πρωτο 

στο σκεπτικο σου πως θα το διαχηρηστεις.

 

Σε ευχαριστω!

 

Το κατάστημα το αναφέρω στο πρώτο ποστ. Όπως επίσης και την τιμή και το όνομα του κυρίου που έχω μιλήσει.

Όποιος θέλει να πάρει κιλό, γιατί να μπλέξει με εμένα; Κιλό δίνει το κατάστημα, όλο το θέμα ξεκίνησε για να μοιράσουμε το κιλό.

Στο ότι μπορεί να είναι πάρα πολλοί αυτοί που θα θέλουν, μπορεί να έχεις δίκιο (προς το παρόν όμως άλλο βλέπω). Αν δω ότι έχει μαζευτεί καμιά 10αριά κιλά τα οποία πρέπει να τα χωρίσω και να τα στείλω εγώ, έχω και για εκεί την λύση.

 

Link to comment
Share on other sites

Παρ' ολες τις δυσκολιες που παρουσιαζει το θεμα οσον αφορα την προμηθεια/χωρισμα/αποστολη του προιοντος απο τον φιλο, χαιρετιζω την ιδεα και προσπαθεια του για κατι καλυτερο μεσω του φορουμ. Σιγουρα μπορουμε να πουμε πολλα και σιγουρα παιζει να υπαρχουν και αλλες λυσεις, αλλα η πρωτοβουλια του απο εμνα ειναι θετικοτατη και μπραβο του.

Link to comment
Share on other sites

Αφού μπορούμε όλοι να βοηθηθούμε και ειδικά σε τέτοιες δύσκολες περιόδους, γιατί να μην το κάνουμε; Δεν είναι κάτι τραγικό, 5 άτομα αν βρεθούμε από 200 γραμμάρια ο καθένας μας, με ~5 ευρώ έχουμε αρκετή ποσότητα για καιρό.

@HorrorPlace φίλε μου, εσύ μπορείς να το πάρεις κατευθείαν απ' το κατάστημα, δεν υπάρχει λόγος να έρθει σε εμένα και μετά να στο στείλω εγώ. Αν θες μικρότερη ποσότητα, μπορείς να την γράψεις εδώ και να σε προσθέσω στη λίστα.

 

Ας μαζέψουμε λίγο τα άτομα και τις ποσότητες:

manos3 -> 250 γραμμάρια (ανάλογα την ζήτηση)

εγώ        -> 200 γραμμάρια

 

  • Αναμονή επιβεβαίωσης και ποσότητας από:

Kosmas

  • Αναμονή ποσότητας από:

Panos84

 

 

 

Έγινε επεξεργασία - AgMa
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...