Jump to content

Σύγκριση 2 εξωτερικών φίλτρων.


Nefeli

Recommended Posts

Θα ήθελα τη γνώμη σας για τα φίλτρα FLUVAL 406 και DOPHIN CF 1400. Έχω ήδη αγοράσει το FLUVAL 406 ως κύριο φίλτρο και θέλω και ένα δεύτερο φίλτρο για το νέο μου ενυδρείο, διαστάσεων 150x60x50 εκ. (373 λίτρων). Η τιμή του δεύτερου φίλτρου είναι πολύ καλύτερη. Ποιοτικά είναι τόσο καλό όσο το FLUVAL 406, κατά τη γνώμη σας; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το ίδιο ποιοτικά, εξ ου και η διαφορά τιμής, ΟΜΩΣ, το dophin έχει μεγάλο κάδο, πολύ καλή ροή και ειναι ΠΟΛΥ πιο αθόρυβο από το Fluval. 

 

Έχω και τα 2 οπότε δεν σου λέω λόγια του αέρα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Νεφέλη πολυ ορεα λίτρα και πάνω από ολλα καλή επιλογή μήκους :)

Ος γνωστόν τα Fluval κατά την γνώμη μου ειναι απο τα καλύτερα εξωτερικά φίλτρα οσο για τα Dophin δεν έχω αποκτήσει ποτέ μου αλλα βάση αυτών που διαβάζω εν κερο στο φόρουμ ειναι ενα φθηνότερο φίλτρο που επίσης ειναι το ίδιο αξιόπιστο με ένα Fluval.

Οποε για παράδινα εγώ εχω ενα Fluval και ενα Astro τα οπια και τα 2 κάνουν την ίδια δουλεία :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας και για τα καλά σας λόγια kkgr και Γιάννη! :) Νομίζω πως με κάλυψε η απάντησή σας. Ό, τι πληρώνεις παίρνεις που λένε!! Για να μην ξοδέψω πολλά χρήματα, και εφόσον έχω ήδη πάρει το fluval 406 και χρειάζομαι κι ένα δεύτερο φίλτρο για το ίδιο ενυδρείο, με σκοπό την καλή κυκλοφορία του νερού στα "νεκρά σημεία" του ενυδρείου, ένα φίλτρο DOPHIN θα είναι εξίσου καλό πιστεύω ως ζευγάρι του fluval. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος Nefeli έγραψε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας και για τα καλά σας λόγια kkgr και Γιάννη! :) Νομίζω πως με κάλυψε η απάντησή σας. Ό, τι πληρώνεις παίρνεις που λένε!! Για να μην ξοδέψω πολλά χρήματα, και εφόσον έχω ήδη πάρει το fluval 406 και χρειάζομαι κι ένα δεύτερο φίλτρο για το ίδιο ενυδρείο, με σκοπό την καλή κυκλοφορία του νερού στα "νεκρά σημεία" του ενυδρείου, ένα φίλτρο DOPHIN θα είναι εξίσου καλό πιστεύω ως ζευγάρι του fluval. :)

 

Ναί θα έχεις ένα πολύ καλό συνδυασμό και πολύ καλή φίλτρανση!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

 

Ναί θα έχεις ένα πολύ καλό συνδυασμό και πολύ καλή φίλτρανση!

Σε ευχαριστώ πολύ Δημήτρη!! Ωραία, θα πάρω και το dohpin λοιπόν ως δεύτερο, και θα είμαι οκ από κάθε άποψη!! :):)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...