Jump to content

Χρήσιμα βιντεάκια και ιδέες για aquascape για Δίσκους


manos23

Recommended Posts

πριν 4 λεπτά, το μέλος manos23 έγραψε:

Οκ λιπών.:hehe:hehe:hehe

 

 

 

Αυτή η νέα γραμματική... μου "τσακίζει" το νευρικό σύστημα... περισσότερο από ότι οι διαφωνίες για τους δίσκους.- :o   :hehe

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 271
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πριν 6 λεπτά, το μέλος diskus fan έγραψε:

 

 

Στο video από τον Αμαζόνιο... ΔΕΝ τα είδες μαζί τους; Το έχω γράψει κι όλας... Severum, Festivus, Chicla, Pirancha... είναι μερικά από τα είδη, που ζουν με τους δίσκους στην φύση.-

Ναι μαζί τα είδα απλά σε μια αύξηση θερμοκρασίας λόγω άτυχους γεγονότος θα την παλέψουν?

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Δίας έγραψε:

 

Και αυτό ωραίο aquascape και ωραίο ψάρι αυτό το μπλε Κόκκινο.

Link to comment
Share on other sites

zolugaf16GIzolugaf16GI

Δεν μου αρέσει καθόλου τόση πρασινάδα

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος manos23 έγραψε:

Τελικά φίλε Στράτο Και οι κατακόκκινοι είναι πολύ ωραίοι όταν κυριαρχεί το χρώμα τους.

Link to comment
Share on other sites

@diskus fan Νικο πως προτείνεις να βαλω καποιες ριζες ωστε να στήσω ενα ενυδρείο για δίσκους... το μηκος 150 και το πλατος 50. εχω κοντρες πανω και ελεγα να τις πιασω εκει με φορα προς τα κατω ή να τις βιδωσω με ουπα σε πετρα και να εχουν φορα προς τα πανω??? ειπες νομιζω οτι με φορά οριζόντια δεν εχει ουσια για τους δισκους σωστα?? θελω να το στησω το aquascape πριν καν παω για αγορα των δίσκων... μιας και βλεπω πολλα βιντεάκια εδω σκέφτηκα να ζητησω την συμβουλή σου... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο και λιτό και με πολύ χώρο για κολύμπι.

Link to comment
Share on other sites

Στους stendker ρε παιδιά κάπως με χαλάει το σχήμα Τους.

Έγινε επεξεργασία - manos23
Link to comment
Share on other sites

πριν 47 λεπτά, το μέλος manos23 έγραψε:

 

 

Εδώ είναι που ταιριάζει το... "ουδέν σχόλιον". Πράσινοι, μπλε, χέκελ... και ο "αχταρμάς" συνεχίζεται.- 

Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος Δίας έγραψε:

 

 

Σε αυτό ενυδρείο οι ρίζες απλά καταλαμβάνουν χώρο... θα μπορούσαν να λείπουν, ώστε να ΜΗΝ γίνονται οι δίσκοι, ψάρια επιφανείας.-

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος Irakles έγραψε:

@diskus fan Νικο πως προτείνεις να βαλω καποιες ριζες ωστε να στήσω ενα ενυδρείο για δίσκους... το μηκος 150 και το πλατος 50. εχω κοντρες πανω και ελεγα να τις πιασω εκει με φορα προς τα κατω ή να τις βιδωσω με ουπα σε πετρα και να εχουν φορα προς τα πανω??? ειπες νομιζω οτι με φορά οριζόντια δεν εχει ουσια για τους δισκους σωστα?? θελω να το στησω το aquascape πριν καν παω για αγορα των δίσκων... μιας και βλεπω πολλα βιντεάκια εδω σκέφτηκα να ζητησω την συμβουλή σου... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Με φορά προς τα κάτω, γιατί έτσι δημιουργούν κρυψώνες για τα ψάρια,που στην ανάποδη φορά δεν γίνονται. Και μιλάμε για τον περιορισμό που βάζει το ενυδρείο μας, στην φύση τα ξύλα και κλαδιά, που μπαίνουν, κρέμονται ή πέφτουν στο νερό πάνε προς κάθε κατεύθυνση. 

Μπορείς να τις δέσεις κάπως από τις κόντρες ή να τις κοντραρεις σε αυτές. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος manos23 έγραψε:

Και αυτό ωραίο aquascape και ωραίο ψάρι αυτό το μπλε Κόκκινο.

 

 

Είδες τι κάνει το φάσμα... ΑΝ ήταν σκούρο το νερό... ΔΕΝ θα το έβλεπες.- ;)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος manos23 έγραψε:

 

 

Άλλος "αχταρμάς". 

Ρωτάς πιο πάνω ΑΝ θα την "παλέψουν" τα ψάρια που συμβιώνουν στην φύση με τους δίσκους... σε αυτό το ενυδρείο λες να την "παλέψουν", αυτά τα είδη που έχει βάλει;  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος manos23 έγραψε:

zolugaf16GIzolugaf16GI

Δεν μου αρέσει καθόλου τόση πρασινάδα

 

 

Κι εμένα... τα κατάμαυρα μάτια, των δίσκων. Ας ΜΗΝ σχολιάσω... τα μαύρα μόλλυ.-

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος diskus fan έγραψε:

 

Άλλος "αχταρμάς". 

Ρωτάς πιο πάνω ΑΝ θα την "παλέψουν" τα ψάρια που συμβιώνουν στην φύση με τους δίσκους... σε αυτό το ενυδρείο λες να την "παλέψουν", αυτά τα είδη που έχει βάλει;  :rolleyes:

Με τίποτα εάν τα έβαζα στο δικό μου που παίζω με θερμοκρασία 30-31 σταθερά ούτε μέρα δεν θα έβγαζαν

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος diskus fan έγραψε:

 

 

Κι εμένα... τα κατάμαυρα μάτια, των δίσκων. Ας ΜΗΝ σχολιάσω... τα μαύρα μόλλυ.-

Έχε όμως χωρο και καλες διαστάσεις!

Δεν με χαλάει το aquascape .

Οι δίσκοι είναι κάπως;

Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος manos23 έγραψε:

 

 

Όταν θέλεις δίσκους μαζί με συγκάτοικους, η ανάγκη για μεγάλο ενυδρείο μετατρέπεται σε ανάγκη για τεράστιο ενυδρείο... ιδού.-

Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος Irakles έγραψε:

@diskus fan Νικο πως προτείνεις να βαλω καποιες ριζες ωστε να στήσω ενα ενυδρείο για δίσκους... το μηκος 150 και το πλατος 50. εχω κοντρες πανω και ελεγα να τις πιασω εκει με φορα προς τα κατω ή να τις βιδωσω με ουπα σε πετρα και να εχουν φορα προς τα πανω??? ειπες νομιζω οτι με φορά οριζόντια δεν εχει ουσια για τους δισκους σωστα?? θελω να το στησω το aquascape πριν καν παω για αγορα των δίσκων... μιας και βλεπω πολλα βιντεάκια εδω σκέφτηκα να ζητησω την συμβουλή σου... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Είμαι ενάντιος σε κρεμαστές ρίζες, που ΔΕΝ ακουμπούν στο βυθό. Οι δίσκοι στην φύση καλύπτονται από ρίζες που είναι τοποθετημένες και σε οριζόντια θέση (πεσμένοι κορμοί)... στο ενυδρείο όμως, αυτό μακροχρόνια θα αποτελέσει πρόβλημα.

Κάτω από κομμάτι της ρίζας που ακουμπάει στο βυθό, θα γίνει εστία "μόλυνσης".- ;)

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ έγραψε:

Έχε όμως χωρο και καλες διαστάσεις!

Δεν με χαλάει το aquascape .

Οι δίσκοι είναι κάπως;

 

Μαύρα μάτια σε δίσκο... ΔΕΝ είναι "κάπως"... είναι πρόβλημα.-

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...