Jump to content

Rehau 400L Discus Project


Irakles

Recommended Posts

Περιμένεις να στα "χώσω" κι από εδώ... για να απαντήσεις;   :nurse:

:P

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος diskus fan έγραψε:

Περιμένεις να στα "χώσω" κι από εδώ... για να απαντήσεις;   :nurse:

:P

 

 

Χαχαχααα γιατί Νίκο τι δεν απάντησα??? Συγνώμη αλλα με την μικρή έχω χάσει την μπάλα... 

Link to comment
Share on other sites

Βρε χαζομπαμπά (να την χαίρεσαι)... τα ψάρια είναι με μπάρες και σε ρώτησα... "μήπως άραγε... φταίει η καταιγίδα;"  :rolleyes:

Το "στήσιμο" του ενυδρείου σου παρεμπιπτόντως... ΔΕΝ μου αρέσει.- ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!  Όχι δεν βάζω καταιγίδα βρε... Το ξέρω με τις ρίζες ότι δεν συμφωνείς αλλά τα ψάρια είναι μια χαρά... Τα στρες μπαρς λες και το κανουν επίτηδες μόλις πάω για φωτογραφίες... Ολη μέρα τις χάνουν εκτός όταν γινουν κάτι ψευτοτσαμπουκαδες.... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις ήδη διαβάσει κάπου να γράφω (σε κάποιες απαντήσεις σαν την δική σου... "Το ξέρω με τις ρίζες ότι δεν συμφωνείς αλλά τα ψάρια είναι μια χαρά")... άλλα τα μάτια του λαγού... φαντάζομαι. Να σου ζητήσω και... να μου το στοιχειοθετήσεις:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τρώνε, μεγαλώνουν, δεν πλακώνονται, έρχονται στο χέρι, δεν έχουμε ασθένειες και χτυπήματα, μπαίνουν μέσα στις ρίζες οπότε θέλουν,  κινούνται όμορφα, βοσκανε από τον βυθό, έχουν καθαρά χρώματα....

Τι άλλο μπορεί να δείξει ότι είναι καλά???? 

 

Τις ρίζες θέλω να βρω κάποιες να συμπληρώσω προς την άμμο αλλά λόγο οικονομικών το έχω αναβάλει... 

Έγινε επεξεργασία - Irakles
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ότι... το οικονομικό είναι πολύ βασικό.-

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ κ απο μενα για ολη τη δουλεια! Δεν τσιγκουνευτηκες χρονο και χρημα και αυτο θα φανει στα ψαρια σου, ηδη φαινεται. Τα tefe ειναι ερωτας σαν χρωματικη ποικιλια, για τον Stendker σχηματικα δεν πεθαινω. Οπως και να χει ειναι πανεμορφα! Θα σου προτεινα κ εγω να μειωσεις τα αλλα ψαρια που εχεις, κρατα μονο τα κορυ. Με την εγκατασταση που εχεις κανει εφοσον λειτουργουν ολα σωστα και βοδι ολοκληρο να ριξεις μεσα να φανε (που λεει ο λογος εεε μη με φατε) δε θα εχεις προβλημα νιτρικων! Δουλεψες πολυ κ λογω αυτου τωρα θα εισαι πολυ ξεκουραστος!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια νυχτερινή.... Παμε καλα μεγαλώνουμε ωραία!!!

PicsArt_05-30-09.30.58.jpg

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι πάνε καλά Ηρακλή  μπραβο σου αλλά πολύ τσιγκουνιά ρε φίλε. Βάλε καμία φωτο παραπάνω. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Φαίνεται ότι πάνε καλά Ηρακλή  μπραβο σου αλλά πολύ τσιγκουνιά ρε φίλε. Βάλε καμία φωτο παραπάνω. 

Φοβάμαι το κακο το μάτι Δημητρη μου!!! Θα σας βαλω μολις γινουν καποιες αλλαγές!!!! 

 

Ασε που ζω με το φόβο μην πάθουν τίποτα γιατι οι γνωσεις μου στους δισκους ειναι βασικές...

Έγινε επεξεργασία - Irakles
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Οκ πόσα έχει κρατήσει????

Πήρα 12 μικρα το ενα το έχασα απο βλακεια μου και εχω 11 τωρα... Το μονο που φοβάμαι ειναι το hexamita... Γιατι εχω ακουσει πολλα κρούσματα.... 

Link to comment
Share on other sites

Τι ταιζεις Ηρακλή???κ τι αλλαγές κάνεις???

Link to comment
Share on other sites

Ταιζω καρδια στενκερ και τις δυο που βγαζει, tetra discus, ocean nutrition discus formula και Hikari gold την βυθιζόμενη... Νερο κανω αλλαγες ολοτο 24ωρο γυρω στα 400 λίτρα και εχω βιολογια σε όγκο 60 λιτρα με σιποραξ και ελαφρόπετρα... 

Link to comment
Share on other sites

πριν 54 λεπτά, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Καρδιά Ε.......θερμοκρασία????

Γιατι το λες ετσι????☹️☹️☹️

Link to comment
Share on other sites

Ηρακλή τώρα ευκαίρησα κ διάβασα το θέμα σου .... Πολύ όμορφη δουλειά ,ωραιο ενυδρειο κ όμορφα ψάρια !!! Να τα χαίρεσαι φιλε !!!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος Μήτσος έγραψε:

Ηρακλή τώρα ευκαίρησα κ διάβασα το θέμα σου .... Πολύ όμορφη δουλειά ,ωραιο ενυδρειο κ όμορφα ψάρια !!! Να τα χαίρεσαι φιλε !!!

Να'σαι καλα Μήτσο!!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφομοιονεται δυσκολότερα από τις άλλες τροφές βρε Ηρακλή..χονευεται πολύ πιο αργα...Εγώ νομίζω δεν την χρειάζονται πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Δημήτρη νομιζω εχεις δικιο γιατι οταν τρωνε καρδια τα παρατηρω οτι κρύβονται για λιγη ωρα ενω με την ξηρά δεν τον κανουν... Θελω να δοκιμάσω και την wild tropical και επίσης εχω ακούσει για την D50 τα καλύτερα και τα χειρότερα.... Δεν ξερω αν θα την βαλω στη διατροφη τους... Επίσης θα μπει ocean nutrition σπιρουλινα...

 

Για πες μια γνώμη!!! 

Έγινε επεξεργασία - Irakles
Link to comment
Share on other sites

Ακομα αν καταφέρω να δωσω το ενυδρείο αυτο που εχω τωρα, και παω σε μεγαλύτερο1, 80*60*70λεω να βαλω και δυο ψαρια ακομα, δεν ξερω αν σκέφτομαι σωστα.... 

Έγινε επεξεργασία - Irakles
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έβγαζα  το κρέας εντελώς. Αν προσθέσεις κ την wild νομίζω είσαι οκ.τωρα για το ενυδρείο, μακάρι να σ κάτσει!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...